Vrácení peněz od kamarádky

Od: Datum: 27.05.12 10:37 odpovědí: 15 změna: 28.05.12 21:28

Dobrý den, mám takový problém. Pujčoval jsem kámarádce peníze. Pro jejího přítele, a ten to nemůže zatím vrátit, protože má finanční problémi. A kamrádka taky nemá peníze jak mi to dát. Jáká je možnost přinutit aby mi je vrátila, co nejdříve? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.12 10:45
avatar

Protože pravděpodobně nemáš o půjčce žádný doklad, tak částku odepsat a brát to jako poplatek za své poučení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.12 11:06
avatar

Přítel má finanční problémy, kamarádka nemá peníze. Vem na dlani chlup, když tam žádný není. Jak je můžeš přinutit, když nemají zaplatit z čeho? /i kdyby tady dobrá vůle byla/.

Doklad o půjčce zajisté nemáš. tak nezbývá než doufat, že se jejich finanční situace zlepší a pokud jsou to féroví lidé, začnou splácet. Pokud nejsou, o půjčku jste přišel. Z toho plyne poučení do budoucnosti. Nehrát si na mecenáše, nepůjčovat a to zvláště tomu, kdo by pak mohl mít s vracením problémy. *zed* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.05.12 11:42
avatar

Tyhle peníze jsou poplatkem za Školu života.:(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.12 11:46
avatar

můžeš se jedině přinutit k tomu abys příště víc přemýšlel komu ty peníze půjčíš *cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vrantislavfana
Datum: 27.05.12 12:21

Mohu se zeptat, kolik jste půjčovala?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.12 12:29
avatar

Zde pomůže pouze hrubé násilí. Takoíhle lidé budou stále tvrdit že nemají peníze. Dejte ze dva tácy nějakým pořízkům ať to z nich vytlučou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivzez*
Datum: 27.05.12 22:18

Zkuste s kamarádkou (jde-li o dobrou kamarádku, nemusel by s tím být velký problém) sepsat, kolik jste jí půjčil, kdy (můžete zohlednit jejich současnou situaci a datum splatnosti posunout např. o rok) a jakou formou (najednou či formou měsíčních splátek) Vám peníze vrátí. Vyhotovte dvojmo, oba podepište, každý si ponechte jeden výtisk.
(Případně si v internetu najděte vzor smlouvy o výpůjčce a upravte podle svých potřeb.)

Budou-li se splácením problémy i po sjednané době, budete mít v ruce podklad, s nímž můžete dlužnou částku vymáhat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 27.05.12 22:47

ať si to kamarádka odpracuje , vařením , úklidem ,sexem :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 28.05.12 10:46

Půjčkou jsi přišla o kamarádku a jediný způsob, jak dostat peníze zpět popisuje 1jara. Pozeptej se v okolí po vyhazovačích apodobně, rádi si přivydělají a zaplatí to bývalá kamarádka - místo úroků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 28.05.12 11:12

Finanční problémy, za něco však žijí,,, No půjčit peníze prostřednictvím jiného, a v dnešní době. Jestliže někdo nemá prachy, jak to může vrátit? Něc o prodat...
Dát si bacha na promlčení, nechat podepsat "úpis" aby se prodloužila lhůta. Položit nůž na krk - vrátit, soud, exekuce.
A je po kamarádce, oni většinou kamarádi spoléhají na to, že se to tak nebere jako k cizímu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.12 11:23
avatar

Kamarádka už kmarádkou přestala být. Trvala bych na pravidelných měsíčních splátkách, evidovaných, nejlépe na účet. Kamarádka prostě přestane chodit k holiči, mobil vymění v bazaru za nejlevnější starý šunt, nekoupí si nové botky... Obdobně by se měl chovat její přítel.

Je to smutné, ale znám paní, která také hloupě půčila a pak se sama dostala do nesnází. Dlužníci chodí rozesmátí, načesaní, vymydlení, jezdí si autem, ale tvrdí, že nemají. Podařilo se jí donutit je, že splácejí, sice směšnou měsíční částku, ale splácejí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.12 21:04
avatar

Nezlobte se, ale jak víte, že kamarádka chodí k holiči, jezdí si v drahém autě, kupuje nové boty atd? Co když ji stříhá doma známá, protože žije "z ruky do huby" a je v takových problémech, že má sotva na jídlo?

Podle jednoho případu nesuďte všechny.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.12 21:28
avatar

Nechci se tady rozkecávat, admin by se zlobil, ale lidem, co žijí z ruky do huby, se peníze nepůjčují, těm se něco dává. Jedné takové paní dávám občas oblečení a občas oběd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bus*
Datum: 28.05.12 20:25

Zkuste si nechat podepsat tzv. uznání závazku s tím, že se zavazuje uhradit dluh do určité doby jednorázově, nebo ve splátkách. Uznání závazku nahradí dlužný úpis, který jistě nemáte a zároveň prodlužuje promlčecí lhůtu pro případ pozdější soudní pře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 28.05.12 21:09
Divné je že jsou na to dva a nemají se ani jeden k tomu aby něco vrátil.Aspoň po splátkách.No nic smiřte se s tím...Já už po 6ti letech taky na vrácení jedné dost velké částky nečekám...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.