Vyporadani nemovitosti pri rozvodu

Od: Datum: 27.05.12 10:24 odpovědí: 3 změna: 29.05.12 15:47

Dobrý den, již za několik málo mesíců budeme s manželem rozvedeni. Posledni co nám zbývá je domluvit se na roozdělení majetku. Já jsem zůstala se dvěmi dětmi (20,16) a on odešel za milenkou. Máme rodiný dům s obrovským pozemkem jako zahradou a 3 garáže. Jakým zpusobem bude tento nemovitý majetek rozdělen, když o minimálně 2 ze 3 garaží nikdo nejeví zájem a prodat je taky nelze, nebot jsou cca uprostred pozemku kde stoji RD.

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 27.05.12 11:46

Nevidím problém, píšete, že máte obrovský pozemek. Pozemek nechejte znovu vyměřit, vytvořte novu parcelu pro garáže a prodejte je. Všechno jde ... jen vám asi nový majitel garáží ubere pohodlí a soukromí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 27.05.12 12:05

Pokud bude vůle, bude nutné nemovitost prodat a rozdělit peníze. Manžel může požadovat vyplacení poloviny hodnoty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 29.05.12 15:47
... a už jste se s manželem dohodli jak to s tím domem, pozemkem a garážemi bude? Asi vám (Vám a dětem) to nenechá jen tak, to by ho asi jeho nová nepochválila... Obávám se, že pokud si budete chtít tyto nemovitosti nechat, budete muset manžela "vyplatit" - banka Vám na to dá úvěr, do závazku může i zletilý potomek. Anebo se dohodnete, že nemovitosti darujete společně potomkům, na případnou kompenzaci manželovi lze poskytnout ale jen spotřebitelský úvěr.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.