Vystěhování mých nezletilých dětí z trv.bydl

Od: Datum: 27.05.12 07:39 odpovědí: 2 změna: 27.05.12 11:06

Chtěla jsem se optat, to, že mne moje sestra jako majitelka domu může vystěhovat již vím. Matka za svého života přepsala veškerý majetek na ni. Může ovšem vystěhovat společně se mnou i moje dvě nezletilé děti?

Děkuji za odpověď,

Lotty.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.12 10:25
 
avatar

Bez ohledu na příbuzenské vztahy - majitel nemovitosti si s nemovitostí může dělat co chce. Bylo by snad logické, aby vystěhoval rodiče a nechal tam cizí děti? A na druhou stranu, rodiče přece za své děti zodpovídají, nemohou je tedy nechat bez svého dohledu a péče.

 
Datum: 27.05.12 11:06
 
avatar

To ale není zcela pravda. Pokud mají pronajímatel (majitel nemovitosti) a nájemce mezi sebou uzavřenou nájemní smlouvu, pak např. nájem může být ukončen pouze z důvodů uvedených v zákoně (Obč.zák. § 710 a násl.). A nejen nájemci, ale i pronajímateli z tohoto vztahu vyplývají určité povinnosti (§ 687 cit.zák.)

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.