Oproti příteli jsem nula

Od: Datum: 26.05.12 20:44 odpovědí: 6 změna: 27.05.12 08:40

Zdravím, přítel závodně sportuje, jde mu to víc než dobře a já si vedle něj připadám tak trochu jako nula. On má ten sport jako zálibu, a já nemám žádnou zálibu, která by se tomuhle vyrovnala. Mám jen jednu zálibu a tou je četba. Jinak nic moc. Když přijdeme mezi kamarády, je přítel se svým sportem středem pozornosti, já nesportuju, jsem sportovní nemehlo, a prostě ani mě to nebaví. Tak nevím, jak se mám příteli vyrovnat. A je opravdu oproti mě lepší?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.05.12 21:04
avatar

Koníčků se dá najít mnoho. To, že Váš přítel sportuje, neznamená, že musíte sportovat též. Určitě máte také své přednosti. Nejste žádná nula. A nechtějte se nikomu vyrovnat. Vy jste Vy, buďte tedy sama sebou. Určitě si dovedete poutavě popovídat zase o něčem jiném, v čem třeba Váš přítel zase nevyniká. Je spousta párů, kteří nesdílí své koníčky, ale mají každý své a jejich vztah funguje skvěle. To, že nevíte nic o sportu ještě neznamená, že Vás partner převyšuje. Nemějte tak nízké sebevědomí. Život není přece jen o sportu, či zálibách.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 26.05.12 21:05
avatar

Drž se své záliby zuby nehty. To, že někdo v nějakém oboru vyniká, vůbec neznamená, že je lepší člověk. Znám lidi, kteří mají úžasné znalosti v jednom oboru, ale pro pro praktický život jsou nepoužitelní. Zapomeň na komplexy méněcennosti a drž se svých zájmů. Pokud ti přítel dává najevo svoji nadřazenost, tak si najdi opravdového, který tě bude brát takovou, jaká opravdu jsi.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mowla*
Datum: 26.05.12 21:21

"Oproti příteli jsi nula"? - možná v daném sportu, možná ve sportu obecně - no a? Hodnota člověka si tímto poměřovat nedá. . . A - pravděpodobně, on tě za "nulu" nepovažuje, ne?

BTW - "vyrovnat se mu" je podobný nesmysl - já si aspoň nedovedu představit, že by se mi moje ´baba´ vyrovnala, to bych si raději našel podobně trhlýho chlapa, jako su já *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: paaja*
Datum: 26.05.12 21:55

Jedno pěkné přísloví praví: Když nejsi hvězda, neznamená to, že musíš být mrakem

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.12 08:32

Prvopocatek vaseho komplexu musi byt prece uz davno,tam je treba se zamyslet a zpracovavat.Jsou lide,kteri nesportuji,kazdy je na neco dobry.Budte kym jste,nesnazte se nekomu vyrovnavat,hledejte a utvarejte sve prednosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.12 08:40
avatar

Pokud Vám (nebo okolí) přítel dává svou "nadřazenost" najevo, tak pryč od něj. Nemá Vás rád. Jestli Vás má rád, chce Vás asi takovou, jaká jste. V tom případě se nesnažte ho "dohnat a předehnat", taky by se mohlo stát, že o Vás stratí zájem.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.