Zkouškové - nervy

Od: Datum: 26.05.12 15:58 odpovědí: 3 změna: 26.05.12 16:39

Jsem značně ve stresu ze zkoušek a nějakých neúspěchů a dalších přicházejících zkoušek tak, že piju energy drinky, kávy, bolí mě hlava, málo spím, a před zkouškou mám šílené nervy, chtěla bych poradit, jak tyto nervy zmírnit čímkoliv? Něco co se bere třeba na uklidnění? Taky se učím do noci, chodím spát pozdě..a také chodím často "na velkou", třeba každých pár hodin chodím a je z toho i skoro průjem..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 26.05.12 16:07

Ahoj.

To, že máš řídkou stolici je způsobeno kávou. Působí tak na hodně lidí.

Pokud máš potíže se spánkem, nepij tolik energeťáků a kávy. Nejen, že je po nich logicky těžké usnout ( rozhodně je tedy nepij později odpoledne a večer). V nich všech jsou nabuzující látky. Zrychluje se ti tep atd., což může vést ještě k větším pocitům stresu, na to pozor.

Jinak proti kávě nic říct nemůžu, bylo by to pokrytecké, sama jí piju několik šálků denně. Jen ty energeťáky nepřeháněj, je to chemický sajrajt. KONZUMACI KÁVY A ENRGEŤÁKŮ TAKÉ DOPLŇUJ PITÍM HODNĚ VODY, IDEÁLNĚ ČISTÉ. Na to nezapomínej. Hlava tě může bolet i proto, že málo piješ. (Pravděpodobně je to kombinace nedostatečné hydratace, nedostatečného spánku a stresu.)

Pokud neužíváš hormonální antikoncepci, na uklidnění se doporučuje třezalka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 26.05.12 16:10
avatar

Energy drinky nejsou špatné,ovšem nikoliv dlouhodobě,s kávou je to stejné,dostatečnou výdrž vám dají,ale pouze na krátkou dobu.Zkuste pít čaje z Třezalky tečkované,Dobromysli,Meduňky a Heřmánku,ty uklidňují.Na průjem pijte čaj z Máty,je výborná na zažívací potíže,a papejte banány,dodávají veliké množství energie,a působí pozitivně na nervy.Na spaní teplé mléko s medem,budete hajat jako miminko a ráno pěkně odpočatá;)Nebojte,udělali to jiní,uděláte to také,jo,a pozitivní myšlení je také velice důležité,v životě vás ještě potká daleko více zkoušek,a možná horších.Hlavu vzhůru,držím palce;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: b
Datum: 26.05.12 16:39

Od stresu, na celkové uklidnění a k lepšímu spánku vám pomůže fyzická aktivita a pobyt na čerstvém vzduchu. I když máte hodně učení, udělejte si čas na alespoň krátké cvičení - jděte se proběhnout nebo rychlou chůzí projít do parku, projeďte se na kole. Intenzivní fyzická námaha vám odvede myšlenky, pročistíte si hlavu a lépe se vám bude učit i spát.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.