Soupis majetku vs exekutoři

Od: Datum: 26.05.12 15:00 odpovědí: 7 změna: 10.06.12 20:18

Prosím o radu,jak sepsat majetek,(co by tam nemělo chybět) který patří mé dceři ,aby ji ho nezabavili exekutoři.Bydlíme v jednom bytě a já splácím exekuci (dělala jsem ručitele).Děkuji za radu...

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lujs®
Datum: 26.05.12 15:03

Všechny účtenky kde bude její jméno. To by zabavit ,,neměli" .

Ohodnoceno: 2x

Od: mojmovl*
Datum: 26.05.12 15:57

Zrovna včera jsem se na to byl zeptat u notáře,je třeba aby sepsala veškerý svůj majetek a nechala to potvrdit u notáře,je to dost drahé,prý 4000-5000tisíc,když jsem se ptal co vše tam napsat,tak prý vše o co nechcem přijít a seznam prý vyvěsit na viditelném místě aby ho případná ex.návštěva našla...

Od: mojmovl*
Datum: 26.05.12 16:00

akorát,že to mám udělat před přistěhováním dcery která se rozvedla a zbyly po manželství dluhy,takže když tam bydlí tak nevím zda je toto řešení...

Od: laybor*
Datum: 26.05.12 15:57

Na nějaké sepsání neberou ty hyeny ohled - berou ohled jen na doklad se jménem.

např. kupní smlouva na auto - jméno je - nezabaví.

kupní smluva na PC - doklad beze jména - zabavují.

Od: jezevec*
Datum: 10.06.12 17:00

Je nutné ke všem věcem mít doklady o zakoupení a tím prokázat právoplatně nabyté vlastnictví ke všem věcem. Nejlépe účtenka z prodejny, kde byla daná věc zakoupena vč. razítka prodejny a podpisu prodávajícího. Ale pozor musí znít ne celé jméno Vaší dcery! Nejlépe i s jejím rodným číslem. U věcí, ke kterým už tyto doklady nemáte, tak by bylo dobré najít si nějaké svědky, kteří dceři třeba dosvědčí, že byli s dcerou v obchodě kde tyto věci kupovala. Všechno je ale nutné doložit písemně s místopřísežným prohlášením. Nelepší je použít k tomu třetí osoby, třeba sousedy a nechat si od nich potvrdit svědecky kdo je vlastníkem všech movitých věcí. Zase všechno písemně a nejlépe s ověřením notáře nebo si nechat potvrdit na matrice obecního úřadu (bude to levnější). Další možností je ještě to, abyste "úředně" nebydlela s dcerou v jednom bytě. Exekutor totiž přijde zabavovat movité věci do bytu, kde se domnívá že dlužník bydlí a má tam svoje věci. Vůbec už pak přitom nezkoumá a nerozlišuje zda jsou to věci dlužníka nebo třetích osob (ve Vašem případě Vaší dcery). Bylo by tedy dobré kdyby jste se odhlásila z adresy trvalého pobytu, tzn. abyste neměla stejnou adresu trvalého pobytu jako Vaše dcera. To Vám poradí na matrice obecního úřadu ve Vašem bydlišti, jak tohle nejlépe udělat..

Od: buss®
Datum: 10.06.12 19:27

Fajn rady, co si tak pořádně přečíst exekutorský řád, hlava III, IV... a OSŘ? On ten notář byl s ní to kupovat, že může něco potvrdit? On je notář dokonce povinen sdělit majetek povinného a j. Pro něj je to bezva kšeft. Já to ověřím za polovinu... To by si opatřil zápis notáře kdekdo, co pak by z nich vyrazil exekutor, utřel by hubu? S tím opatrně. A proč by ten zápis nemohl udělat exekutor? A rodné číslo na paragon, no to už je na mozek. OSŘ nám říká co může sloužit za důkaz, v konečné instanci má slovo soud.

Od: b
Datum: 10.06.12 20:18

Můžete dát prosím nějakou konstruktivní radu?

Děkuji

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.