Obrana proti silnějšímu

Od: Datum: 08.02.13 20:20 odpovědí: 20 změna: 06.06.17 13:52

Dobrý den, na jedné party jsem se dostatl do konfliktu s jedním agresorem a je na tom kondičně o dost lépe než já.

Potřeboval bych poradit, co pomáhá, nějaké chvaty, fígle, protože to vypadá že diplomatickou cestou to asi nepude. :D

Popřípadě, máte s tím někdo zkušenosti, pomůže cokoli.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.13 20:26
avatar

Koupit si pepřák, nechat se napadnout, nastříkat mu jej do očí :), nebo jej kopnou vší silou do koulí :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 08.02.13 20:36
FORESTE UTÍKEJ!*haha* Vážně-radši se nepouštět konfliktu. I když vypadá kondičně dobře nemusí to tak být.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.13 21:19
avatar

Absolvovat kurz sebeobrany. Žádným chvatům se totiž prostřednictvím internetu naučit nedá. Ani opakovaně shlédnutá videa Vám nedají tolik, jako trénink pod dohledem trenéra.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.13 21:22
avatar

Jestli na to nemáš psychicky,tak ani fyzicky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.13 21:31
avatar

Říkáš "pomůže cokoli". Tak já odpovídám: Postavit se silnějšímu a prohrát - je výhra.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.13 21:32
avatar

... a kdyz jsi slabsi tak na to s.. , predmety ruzny do ruky ber , ukaz mu nazorne , ze ho mas dost , vzdyt si zacal , mej na nej zlost ...jen takova inspirace , neper se , nevyvolavej bitky , nestoji to za to ... a ver ze pokud je mu vice nez 15 , tak po utoku ho das k soudu a ma problem , ktomu ti zaplati bolestne a vsechny penize za osetrovani atd... nema to cenu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.13 21:41

Bojová umění, potažmo sebeobrana, je můj koníček. V praxi jsem to naštěstí potřeboval využít jen dvakrát na vyřešení poměrně drobných konfliktů. Možná se vám zdá, že to všichni říkají jen z jakéhosi populismu, ale pravda je taková, že pokud jste slabší a není ve vás ta "zvrácená" ochota dojít v sebeobraně daleko (tím myslím způsobit zranění), pak se na chvaty vykašlete a konfliktu se vyhněte. Žádný chvat nemá zaručený úspěch ani pokud na to máte trénink a nepovedeným chvatem můžete soka jen vyprovokovat k většímu užití síly. Navíc každá rvačka probíhá jinak. Většina silnějších lidí se vás bude snažit povalit a umlátit na zemi, nebo chytit kolem krku.

Pokud přeci chcete podstoupit rvačku a nemáte žádnou sportovní průpravu, tak se držte následujících rad:

- přinuťte soupeře odvrátit zrak výpady na oči a nos. Kdo se nedívá snadno dostane ránu.

- nenechte se povalit. Jste-li slabší, pak na zemi nemáte šanci.

- nekopejte, pokud to neumíte. Ruce máte určitě přesnější a při boxování neztratíte rovnováhu.

I drobná šarvátka může skončit tragédií. Co když mu způsobíte trvalé zranění. Jak se vám s tím bude žít? Pokud vás někdo bezdůvodně napadne, nebo předpadne a vy mu rozmlátíte hlavu na kaši, pak to naprosto schvaluji, s tím bych se smířil snadno i kdyby to byl nějaký mladistvý sígr, ale vyprovokovat konflikt, ve kterém někomu zničíte život? To si ponesete dlouho.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: anonym65
Datum: 06.06.17 13:52

Hej když tě někdo silnější sere tak moc že mu rozmlátíš hlavu tak to moc neponese. Kdyby sem tohle já někomu udělal bylo by mi to jedno protože byl silnější a on si začal sám si zavařil :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: nicknevim*
Datum: 08.02.13 21:44

člověk na úrovni se nenechá vyprovokovat. A když už tak každý kdo se tímhle zabývá ti poradí jednu věc: v žádnym případě nevytahovat nůž, to vždycky smrdí průserem..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.13 21:53

no tak vytahovat nůž na někoho to by mě nenapadlo ani ve snu.. to už si radši pořídím boxera nebo teleskop nebo pepřák... .. ale na agresory platí jedině agrese nejlíp většího kalibru... ale někdy stačí s dotyčným jen švihnout o zem a hřebínek mu spadne.. ale záleží jak kdo.. někteří jsou jenom taková frajírci ale jak dostanou na budku tak jdou brečet ale někteří jsou fakt magoři...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.13 22:00

Přesně. Nikdy nevíš, co se stane s člověkem, kterého přepereš. Někdo dostane rozum, někdo uteče s pláčem, další se vrátí i s partou pěti kamarádů a pořádně vás zřídí a někoho zraněná pýcha přinutí vytáhnout zbraň a zle ublížit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ovczaak*
Datum: 08.02.13 22:21

Zajímavá otázka,doporučuji vyhnout se boji,utéct.K počtení tyto stránky- http://temneuzemi.webzdarma.c…_zabijeni/Snadne_zabijeni.htm ,k zamyšlení,kam mohou takové spory vést,dobré..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.13 23:18

kdyz uz te napadne, treba uderi vstan natahni ruku delej ze jsi treba zraneny, zacni s nim komunikovat a vyjednavat, treba takhle ,,prosim te uz me nebij, jsi silnejsi, ja se nechci prat, nemam na to ja tad odejdu jen me nebij" postupne se k nemu priblizuj, drz si pravou misto kam te uderil a v momente kdy mu das na jevo ze je nej a ze jsi ,,srac" vykroc levou a z prave mu ji natahni na kasu az si ustele, kdyz se netrefis na nic necekej a bij dal popr hmaty a tlaky na krkavici, klicni kost, kozni rasnici atd... kdyz by te chytil treba do kravaty vraz mu prsty do oci chyt ho za nos / ucho a brutalne mackej nez pusti nebo ho navolni prutkou ale kratkou ranou na vajíčka no a nej je znat nejaky chvat cim ho stahnes na zem a zpacifikujes ho. a idealni je treba vzit si do kapsy elektrikarske pasky zakleknout ho a svazat mu pracky tema paskama. klasickej zasah proti osobam porusujicicm zakon.

tohle kdyz udelas mas od nej na dosmrti pokoj.

kdyz to nezvladnesw muze te to pekne bolet.

neni to o velikosti, mnohdy hromotluka polechtas na zebrech a jde k zemi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 08.02.13 23:15

Je dobré umět pár chvstů na sebeobranu, takže kurs se může hodit jenom za tímto účelem. Jinak jít do rvačky se silnějším a nechat se zmlátit je hloupost. Takže potlačit vztek a raději odejít,.Poslouchat urážky nějakého hovada přece nemusíte. Je to pod vaši úroveň.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 07:16
avatar

Heč! Já umím jeden, spíš ženský, fígl a dokonce jsem ho jednou s velikým úspěchem vyzkoušela. Je potřeba zdrhat jak nejrychleji to jde. A najednou si dřepnout a opřít se rukama o zem. Normálně, cirkusové salto mortále na držku. Tedy ten agresor. :D

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.02.13 08:00
avatar

Jednomu nerozumím. Dostal ses do konfliktu a "diplomatickou cestou to nepůjde". Ten předchozí konflikt teď nevyřešíš. To plánuješ budoucí? Tak pokud nehledáš návod k oplácení, tak se tomu konfliktu vyhni, ne? Nebo musíš být nutně agresorovi napříště zase přítomen na párty?

Pokud nemáš dostatek přirozené inteligence a hlavně respektu ve spojení se sebeovládáním, tak ti nepomůže ani krav maga.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nicknevim*
Datum: 09.02.13 08:14

dobrá odpověď *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 09.02.13 17:13

Když je to v klubu, platí několik zásad. A ne tedy jen v klubu, ale i obecně dá se říct. Vždycky by sis měl nechávat odstup na nataženou ruku, aby Ti nemohl dát hlavičku a ani Tě nemohl chytit. A když už se tak stane, tak je několik možností. Buď mu dáš sklenicí přes hlavu, což je nepřiměřená obrana a proto bych to nedělal a nebo más různé chvaty. Ale ty se musíš naučit, jinak je nezkoušej naostro, protože neumíš techniku. Když Tě chytí pravou rukou za levé rameno, vždy mu svojí pravou rukou tu jeho ruku přitiskneš k hrudi, aby sis ho přitáhl a pak aby sis ho přitáhl o to víc, takvždycky ustupuješ pravou nohou krok vzad, aby Ti tou jeho druhou (levou) rukou nemohl dát ránu. No a pak on se na Tebe jakoby má tendenci položit, protože mu vezmeš balanc. Takže pak mu dáš loktem levé ruky do té jeho ruky, kterou Tě pořád drží za klopu. Pak už je dobojováno. Když Tě chyti obouruč za límec, tak uskočíš krok vzad a a dáš mu dlaněmi ránu na obličej. Tím se lekne, na tu chvilku, co tam ty ruce jsou ztratí orientaci a i Tě pustí. Pokud ne, tak mu nohou zaútočíš na rozkrok. Pak je ještě jedna možnost, ale to není teda tak úplně chvat. Mluvíte spolu a ty se jakoby podrbeš za krkem třeba pravou rukou. Při tom přirozeně vystrčíš loket a v dobré chvíli mu tím lktem dáš ránu na obličej. Všechno jsou to chvaty, které člověk používá v nucené sebeobraně! Za normálních okolností nikoliv. Protože to nepotřebuje. Správné je, konflikty nevyvolávat a tudíž ani sebeobranu nepotřebovat. Takže pokud víš, že na párty bude nějakej idiot, tak tam nechoď a vyhýbej se mu. A když na to dojde, tak se bij hlava nehlava, protože pravidla boje nejsou, jelikož vyhrává ten, co bojuje nejméně čestně. Ale pořád zastávám názor, že prát by se měl člověk jen v té nejkrajnější situaci a do té doby se se měl snažit o útěk. Vždycky platilo, platí a aplatit bude: "KDO UTEČE, VYHRAJE."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 09.02.13 17:52

Učit tě tady nějaké chvaty nemá cenu, když to nevidíš, nikdy se to nemůžeš naučit. Jedině snad poradit - rozrok, krk, oči. To jsou tři věci, které tě u takového útočníka zajímají. Narušit, poranit, vyvolat bolest. To jsou tři věci, které se k těm prvním třem striktně vážou. Víc vědět nepotřebuješ.

Znám jedno velice moudré přísloví pro bojová umění:

Ani velikánský silný hromotluk tě nedoběhne se zlomenou nohou nebo vykloubeným kolenem.

Co si z toho vezmeš už nechám na tobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mel*
Datum: 04.09.15 15:54

Jak tu vesměs všichni psali, nejlepší rada je buď utéct, nebo cvičit a trénovat. V kamoš teď ujíždí na cvičení v Brně ve sportovní hale na Vodové. Typický příklad. Střízlík s komplexy na svou výšku. Pozorovat ho poslední dva roky bylo jako koukat na pomalejšího karatekida:D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.