Pojistka - odpovědnost za škodu uaměstnanců

Od: Datum: 25.05.12 11:35 odpovědí: 2 změna: 25.05.12 11:54

Dobrý den,

nechal jsem se pojistit u Uniqi tzv. Pojistka na blbost, za tu jsem zaplatil 450kč a ted jí chci zrušit. Ve smlouvě v kolonce zánik pojištění je odstavec že pojistka zaniká nezaplacením pojistného, tak jsem ho nezaplatil *zed* a myslel že je po pojistce.

Ted mi přišel doporučeně dopis (upomínka) že mám zaplatit 490kč. Potřebuju vědět jak od smlouvy odstoupit, každopádně tam ještě dnes zajdu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paaja*
Datum: 25.05.12 11:51

Doporučuji smlouvu přečíst kompletně, určitě je tam popsaný způsob, jak pojistku ukončit normálně, případně i výpovědní lhůty. Obecně - neplacení pojistného je jeden ze způsobu jak se pojistka ukončí, ale nedoporučuji ho. Pojišťovna nemůže vědět, že jste se rozhodl pojistku ukončit a pojištění vám normálně běží (onvykle 6 měsíců) než vám ho pro neplacení ukončí. Za tu dobu má nárok na pojistné.

Takže buď zaplatíte i další období a pojistku vypovíte legálně před jejím ukončením ve výpovědní lhůtě, nebo se domluvíte na jiném postupu. Určitě tam zavolejte a vysvětlete situaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ahasver4*
Datum: 25.05.12 11:54

To je sice možné,že tím zanikne ale zaplatit tu částku budete muset.A jak píšete,rychle na pobočku a písemně smouvu zrušit.:)

doplněno 25.05.12 12:13:

Ale ještě musím dodat,že tahle pojistka smysl má.Za tu cenu bych se jí nezbavoval.Nikdy nevíte,kdy se bude hodit.Já za ní platil tisícovku a nakonec se mi moc hodila.:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.