Dovolena v Italii autem

Od: Datum: 24.05.12 19:03 odpovědí: 5 změna: 25.05.12 11:40
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: poiu®
Datum: 24.05.12 19:05
avatar

Také Vás zdravím, na relevantní odpověď jste zadal málo informací...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.05.12 19:06

To přece záleží jen na Vás,my k tomu nemáme co říci.

Chcete vědět,zda budete platit dálniční známky,kde a za kolik? Kde sehnat ubytování? Zda auto vydrží dlouhou cestu? Další podrobnosti? Napište jaké,k Vaší otázce je opravdu obtížné nalézt odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.12 07:05
avatar

Jezdili jsme po 3 roky do Lignana /850 km jedna cesta/ autem. Je to starý ford z roku 1993. Vydržel v pohodě. Ale starosti byly. Platila se dálnice, obávali jsme se i poruchy nebo nehody. Naštěstí se nikdy nic zlého nevyplnilo. Měli jsme nepsaný zákon - tam jsem nonstop řídila já, zpátky manžel. I když třeba točení se po Vídni nebylo nic moc, měla jsem raději to cestování za volantem, než jako spolujezdec. Jinak rakouské i italské dálnice jsou skutečné dálnice, které nemají nic společného s naší D 1. A byly výborně značené.

Poslední roky jsme přesedlali na Gargáno. Letos pojedeme potřetí. Je to ale opravdu veliká vzdálenost - asi 1800 km jedna cesta. Jezdíme klimatizovaným autokarem. Nebála bych se řízení, ale s 19 letým autem člověk nikdy neví, co se vyvrbí. Autobusem ta cesta trvá kolem 20 hodin. Střídali se 3 řidiči, takže se jelo pořád.

Jedni známí jezdí přesto na Gargáno vlastním autem. Dělají to tak, že asi v polovině cesty si najmou pokoj v penzionu na noc a ráno jedou dál. Je to sice zbytečně zdlouhavé, ale zase řidič není pak unavený, když se před dalším úsekem cesty vyspí a odpočine si.

Byla bych kvůli té vzdálenosti opravdu pro autobus. Jezdíme na Rozvadov, Mnichov, Garmisch, Innsbruck a pak už dolů na jih. Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: rv
Datum: 25.05.12 11:19

Byli jsme tak ve před 6 lety ještě s felícií. Naplánovali jsme si trasu (kterou jsme stejně nedodrželi) a jeli dolů po jedné straně itálie a pak přejeli na stranu gargána. Tam jsme viděli městečko Peschici, kde se nám v kempu zalíbilo, že jsme zůstali po zbytek doby a jezdili po okolí. Stan, auto jako zásobárna, kola, člun a MIMO sezónu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poiu®
Datum: 25.05.12 11:40
avatar

Ano, mohu potvrdit, že v Peschici je opravdu krásně (kemp byl také pěkný, u moře), určitě stojí alespoň za návštěvu, když už ne na ubytování.

Teď jsem to ale spočítal, a je tomu již 14 let, co jsem tam byl, takže se to tam možná změnilo, doufám, že jen k lepšímu.

P. S. I Ivetce Bartošové se tam líbilo... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.