Obchodní zástupce - co dělá?

Od: Datum: 24.05.12 13:06 odpovědí: 8 změna: 24.05.12 17:39

Zdravím, jakožto čerstvý absolvent si hledám práci a zajímalo by mě, co je náplní práce obchodního zástupce..Dostal jsem nabídku od české pojišťovny..Rád bych pohodlnější práci, ne nějakou špinavou :D

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.12 13:09

Obchodní zástupce v tomto případě je s velkou pravděpodobností "agent s teplou vodou", co se člověku dere mezi dveře ač ho nikdo nepozval...a ač s ním vůbec nechce mluvit.

Je v tom jisté riziko...jednak v tom, že plat by zřejmě byl dle počtu ulovených oveček...a druhé riziko je to, že pokud narazíte na nějakého prudšího jedince, kterému podobní agenti vadí (třeba já osobně), pak se Vám může i něco zlého přihodit...

Od: axlik*
Datum: 24.05.12 13:12

Konkrétně mi bylo řečeno tohle :

Hledáme nové pracovníky do obchodní služby České pojišťovny pro správu klientského portfolia a vyhledávání nových obchodních příležitostí.

Od: mowla*
Datum: 24.05.12 13:19

Primární je "vyhledávání nových obchodních příležitostí" - jak píše Martin Cakl, obcházet po bytech a domech, oslovovat na veřejných prostranstvích a shánět klienty ochotné si aspoň vyslechnout, co budeš chtít... Plat bude mít - pravděpodobně (pokud nepůjde o práci OSVČ) nějaký minimální základ a pohyblivou složku závislou na prodeji - počtu a výnosnosti získaných klientů...

"Agent s teplou vodou" je výstižné pojmenování a takové já taky nesnáším (pokud něco chci, seženu si to sám, nejsem ochoten naslouchat ´blbým kecům´), na veřejnosti jen mávnu rukou či zavrtím hlavou a jdu dál, ale pokud je někdo tak vlezlý, že mi zazvoní u bytu, riskuje mou hrubou mluvu...

Od: axlik*
Datum: 24.05.12 13:28

Ok, pokud se bude jednat o tohle, tak budu muset odmítnout..Tyhle vlezdoprdelky taky nemám rád..

Datum: 24.05.12 17:39

Samozřejmě, pokud by tam napsali, hledáme podomní obchodníky s finančními produkty, nebo pouliční prodavače, tak by se jim nikdo nepřihlásil. Teď se dělníkovi u pásu říká Operátor výroby a vrátnému Recepční.

Nakonec by jste skončil v obleku na ulici a otravoval kolemjdoucí.

Od: buss®
Datum: 24.05.12 13:41

Jednoduché a prosté, přesvědčovat lidi, aby si uzavřeli nějaké... pojištění, protože nepojištených až tolik není a ti jsou většinou neústupní, tak lámat ty, co jsou pojištěni aby si uzavřeli nabízené pojištění, že je lepčejší. Není nad to, když se pojišťovák urazil, že se nechci pojistit. No jo, byl bez provize zopár tisíc..

Datum: 24.05.12 14:49

Přesně, jak říkali ostatní - agent s teplou vodou. Všude vlézt, vtírat se, kdo není pojištěný, snažit se jej pojistit. Když to začnete dělat, nepočítejte, že přeberete stávající klienty, ty už má pod palcem někdo jiný. Budete shánět nové a upozorńuji Vás, že to bude skara těžká práce, zvláště v této dnešní době. Každý už je pojištěný, a kdo není, nemá na to. Bude to těžký chlebíček.

Výhodné je velká souhrnná pojistka třeba velké firmy, z toho je potom pěkná privize, ale na to čekají už jiní kosové, než jste Vy.

Proti OZ nic nemám, ale nemám ráda imaginární produkty. Pokud byste jezdil po prodejnách a dělal objednávky zboží třeba pro velkoobchod, už je to o něčem jiném, jezdíte tam pravidelně, obchodníci Vás znají a nikdo Vás nevyhodí. Ale tohle bude bída s nouzí. Ještě jsem slyšela, že když prý OZ během určité doby neuzavře předem daný počet pojistných smluv, následuje vyhazov. A bude hůř. Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.05.12 17:17

O pojišťovacích poradcích, pojišťování, způsobu práce, obchodních řečech, provizním systému a dalších věcech bych mohla mluvit dlouho. Česká pojišťovna mě živila skoro 15 let. Jsem nějaký ten rok pryč, ale dost pamatuju. Mohu říci jen jedno: všechno se zvrtlo ve jménu kšeftu. Někdy mám pocit, že na světě už nikdo nic nevyrábí a kdo má ruce a nohy (i dokonce kdo je nemá), každý jenom obchoduje. Prodat, prodat, prodat... novodobý otčenáš. Pojišťováci mají naprosto nereálný plán, rozhozený do jednotlivých produktů. Když prodáš nějakého produktu víc než byl plán, nedostaneš víc peněz, protože to po tobě nikdo nechtěl, ale protože jsi jiného produktu prodal míň a plán nesplnil (argument, že je to drahé, blbé a nikdo to nechce, neobstojí), pokrátí tě i na tom, co jsi vydělal za splnění v prodejnějším druhu pojištění - tolik ve zkratce. Proto na pojišťování musí být zvláštní sorta lidí. Musí jim tak strašlivě jít o to, aby vydělali, že se jim neprotiví někoho zlomit hrubým nátlakem, jenom aby tu zatracenou pojistku uzavřel.

Nemám na to náturu, nedělala bych to. Lidi, kterým to nevadí, se mají velmi, VELMI dobře. Dokonce si snad myslí, že těm klientům pomáhají, což jim asi přivodí klidný spánek v jejich vilách. Pojišťováci žijí z tzv. kmenů a vybudovat kmeny trvá několik let, a celou dobu je potřeba o ně pečovat. Nové mezi sebe tak lehko nepustí, trh je přesycen.

I tak bych řekla - zkuste to. Naučíte se několik věcí, dobrých pro zbytek života - slušnému oblékání, slušnému vystupování, asertivitě a vědomí, že bez práce nejsou koláče. Porozumíte systému a třeba výhodně pojistíte sebe, svou rodinu a svůj majetek. Přinejmenším zjistíte, kdy a které pojištění je výhodné a za něco stojí a které je k ničemu, a to se do života hodí.

Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 3x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.