Rozvod-jak postupovat

Od: Datum: 14.11.12 17:48 odpovědí: 9 změna: 15.11.12 11:23

Dobrý den,budu podávát žádost o rozvod Na netu jsem si našla jak sepsat žádost ale máme dítě a já nevím jestli napsat přímo do žádosti o rozvod že chci dítě do péče já nebo jestli se to píše zvlášť a jak to mám napsat.Pak manžel má hodně vysoký výdělek oproti mě já pracuji na 4 hod.denně mám astma můžu si zažádat o nějaké vyrovnání poradíte někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.12 18:13
avatar

Maximálně výživné na dítě vyšší. Napište to v jednom podání :). Jinak jen tak mezi námi, "je astma nemoc při které nemůžete provádět práce? Klidně můžete pracovat i 8 hodin jako normální lidé. To vám asi řekne soudce, ale záleží na charakteru..." Astma není problém, nebo běháte někde a za to dostáváte výplatu? Asi ne, tak není problém.

Ovšemže, to vše myslím jako řečnickou otázku, na kterou se neodpovídá a má vézt k zamyšlení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.12 18:23
avatar

Dobrý den. Do návrhu na rozvod uvěďte všechny skutečnosti, včetně toho, co požadujete. Tedy že žádáte o svěření dítěte do své péče a výši výživného, kterou chcete, aby byla otci dítěte určena soudně. Nejdříve budete mít soudní řízení o svěření dítěte do péče a až poté proběhne rozvodové řízení. Pokud byste chtěla žádat o výživné i na svojí osobu, uveďte toto do návrhu na rozvod též. Soud Vás potom bude informovat o tom, co bude chtít doložit atd.

doplněno 15.11.12 11:35:

Jíťo, neplačte. Však oni by muži také doma nesnesli ženskou, která jim neustále zanáší jinam. Věřím, že jste vydržela tolik, kolik by chlap nevydržel, než jste se odhodlala k rozvodu a že psychika vzala hodně za své. *mala*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.12 18:27
avatar

Já nevím jak dnes, ale před lety byla zvlášť žádost o rozvod a zvlášť žádost o úpravu vztahů dětí a rodičů po rozvodu včetně výživného. Ale myslím že to jde dát i dohromady. Jde spíš o rychlost. Pokud chcete být rychle rozvedená, tak to dejte zvlášť. Výživné manželky existuje, ale nesmí to být proti dobrým mravům, takže pokud se teda rozvádíte kvůli novému příteli tak nedostanete nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jita*
Datum: 14.11.12 20:10

rozvadim se kvuli neustalim nevěrám manžela

Datum: 15.11.12 09:45
avatar

Nevěrní jsou chlapi skoro všichni. Ženy bohužel nedokážou pochopit že člověk není monogamní tvor. Důležitá je starost o rodinu a zabezpečení. Nějaký úlet bokem se má tolerovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.12 09:58

Ale tak já si taky myslím, že nějaký úlet bokem se tolerovat dá (ne "má" - ale "dá"). Bohužel on ten úlet často bere čas a peníze rodině, manželka je pak ta, která jak ten blbec maká v práci, doma, stará se o děti a manžel je ten, kdo je free, na úkor vytížení manželky si užívá s milenkou a s ní utrácí peníze, které pak ženě v rodině chybí *nevi* Jako pokud k tomu dojde občas a žena to ani nepostřehne, OK. Pokud je to neustále, tak už to do času i peněz leze a asi nikomu se nelíbí, když je stavěný do role idiota, stejně jako podváděná manželka. Nemluvě tedy o tom, že každý sex s sebou nese riziko těhotenství (i přes ochranu) a živit případné nemanželské dítě, to se taky moc neslučuje s řádným zabezpečením vlastní rodiny.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ladaadal*
Datum: 15.11.12 10:28

Ringo, to že to děláš ty ještě neznamená, že to dělaj všichni. Souhlasím s tazatelkou. Naopak, jsme monogamní a při nevěře souhlasím s rozvodem. Pokud žiješ v manželství, kde si s maminou odskakujete jinam je vaše věc, ale normální je věrnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jita*
Datum: 15.11.12 11:23

Pokud jsou nevětní a snaří se s tím nějak nedeptat manželku tak snad pochopit by se dalo pokud ale chlap kvůli milence není skoro vůbec doma zanedbává dítě,nechá všechno na manželce ještě se pochlubí že má milenku a manželce žekne že je to normální že budu držet PUSU jinak mě nechá chcípnout hlady protože ví že malý dítě a hypoteku na byt neutáhnu to normální neni.A myslím že takový sobci by měli trpět.Ne ženy který se celý dny honí,uklízí vaří,chodí do práce ještě se snaží chovat normálně aby děti nic nepoznaly.Proč se muži žení?Aby měli doma slušku která jim vypere když se chtějí někde vyvenčit?Co by jste vy muži udělali kdyby jsme se takhle chovaly my ženy.Muž který má rád zálety by měl zůstat svobodný a ne trápit svojí ženu.Nepochopím jak někdo může napsat že je to normílní.Normální je se neženit pokud chci mít víc žen,Muž který se ožení splodí dítě a pak jde na zálety je SOBEC,sobec který myslí jen na sebe a je mu jedno že jeho žena trpí.Myslete si o mě panové co chcete.Proč ale slibujete věrnost když pak ubližujete.Jak se muže někdo vyspat s jinou ženou pokud tu svoji miluje?To my ženy prostě nedokážeme.

doplněno 15.11.12 11:27:

omlouvám se za chyby.Necítím se zrovna dobře a přez mokré oči nevidím

Datum: 14.11.12 18:48

Na vašem obecním úřadě budete mít sociální odbor, který se zajímá péčí o dítě. Zavolejte si tam a domluvte si s úřednicí schůzku (asi nemá smysl chodit naslepo, u nás třeba jsou sociální pracovnice rozdělené podle ulic a kromě práce v kanceláři mají taky pochůzky po rodinách nebo stání u soudu), ta by s vámi měla vaši situaci probrat a taky by měla být schopná vás nasměrovat, co a jak byste měla udělat. Nebojte se jí, ono pokud dáte žádost o rozvod, tak tak jako tak s pracovnicí přijdete do kontaktu, protože bude u soudu o svěření dítěte do péče vaše dítě zastupovat, takže obvykle si ještě před soudem samy dělají šetření v rodině.

Já se teď rozvádím - ale dohodou, nicméně myslím, že u sporného rozvodu do bude obdobné. Nejdřív se řeší svěření dítěte do péče a alimenty, teprve poté rozvod samotný. Je možné podat obě žádosti najednou (každou tedy jako samostatný dokument, ale obě najednou v jeden den), až bude vyřízený soud o dítě, tak si to rozvodoví soudci sami pohlídají (tedy - prý, tak daleko jsem zatím nedošla, ale věřím tomu).

Výživné na sebe požadovat můžete, ale je na soudci, jestli vyhoví. Každopádně pokud máte vy nebo děti zdravotní obtíže, budete k soudu potřebovat zprávu od lékaře, abyste soudu doložila, že zdravotní stav váš/dětí opravdu vyžaduje zvýšené náklady. Také se hodí schovávat si doklady o tom, co pro děti platíte (kroužky, pomůcky do školy, oblečení)... alespoň tedy mi v předvolání měli, že toto vše máme doložit (nakonec jsme nic nedokládali, protože jsme se na výši výživného s manželem dohodli, pracovnici ze sociálky připadalo přiměřené a soudkyni taky, takže se v našich příjmech a výdajích nešťourala, jenom si nechala předložit potvrzení o příjmu ze zaměstnání).

Žádost o svěření dítěte do péče se dá najít taky na netu (já ji určitě z netu stáhla a s manželem jsme ji upravili dle našich podmínek), nicméně pokud budete mít pochybnosti, můžete si nějaký vzor stáhnout a poté ho probrat se sociální pracovnicí (někde prý mají vzory i přímo sociálky, ale po tom jsem se nepídila). Hledejte vzory na návrh na úpravu poměrů nezletilých dětí (a poměry se dají upravit jak pro dobu po rozvodu, tak i pro dobu před rozvodem).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.