Výpověď snadno přes agenturu?

Od: Datum: 23.05.12 09:52 odpovědí: 5 změna: 23.05.12 13:00

Dobrý den

V těchto věcech jsem úplně bezbranná a tupá a nechci, aby mě lidi využívali.

Před rokem jsem pracovala přes agenturu na smlouvu o pracovní činnosti. 70kč/h žádné příplatky za přesčasy, žádná dovolená. Nijak mě to neštvalo, protože jsem studovala a bydlela u rodičů. Nyní už bydlím v podnájmu sama už asi půl roku. Tak se snažím ve firmě, kde pracuju dostat na stálý úvazek. Už tam pracuju přes rok a nedaří se nějak. Zjišťuju, že je to tou agenturou, kde jsem, protože s někteýrmi agentury mají dohodnuté, že si nesmí přebírat zaměstnance.

Nyní ve firmě nabírají zaměstnance a tak se ptám mistrové, jestli by mě vzali na stálo a ona říkala, že mě by si ráda vzala nastálo, ale že právě v tejhle agentuře, kde jsem, si nesmí přebírat zaměstnance. Ale tak selskej rozum mi říká, že když smlouvu s agenturou podepisuju každej měsíc, takže kdybych nepodepslaa smlouvu na červen, tak u nich už jakoby nejsem. Jenomže mi říkala, že to prej nejde, protože jedou prej podle nějakých plánů či co.

Dneska pojedu na personální do firmy se s nima zkusím domluvit a pokud ani to mi nevyjde, tak chci přejít do jiné agentury, kde už bude možnost přebírat si zaměstnance.

A takse ptám - můžu jim dát výpověď aniž by mi do toho remcali, že to nepůjde, nebo nedejbože aby mi vyhrožovali nevím čím? Že bych do jinej agentury nastoupila v červnu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 23.05.12 10:08

Jestliže měsíc co měsíc podepisujete smlouvu o pracovní činnosti, nemůžete dát výpověď - prostě nemáte co vypovídat... Pokud už pro tuto agenturu nechcete pracovat, jen nepodepíšete smlouvu na další měsíc(e) - můžete čekat nějaké přemlouvání, možná smlouvání - lepší nabídku, ale to je vše...

Na druhou stranu vám rozvázání, reps. neobnovení, smluvního vztahu s agenturou nijak nezaručí, že vás daná firma zaměstná ´nastálo´...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.12 11:09
avatar

Dobrý den. Vyhrožovat Vám nemají žádné právo. Naopak, Vy máte právo na své vlastní rozhodnutí. Takže na Vašem místě bych agentuře oznámíla, že o další spolupráci zájem nemáte a na další období tedy nic nepodepíšete. Ať s tím počítají dopředu. Pokud nejste spokojená, nenechte se přesvědčit, ani obměkčit. Leda by Vám nabídli takové podmínky, o které stojíte. Aby pro Vás bylo možné, nechat se zaměstnat bez překážek a problémů tam, kde chcete a kde by o Vás byl zájem. Je to jen na Vašem uvážení a rozhodnutí, nutit Vás nikdo do ničeho nemůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 23.05.12 11:27

Přesně jak píší Mowla a Kapka. Jen bych doplnil - nějaké přebírání zaměstnanců, to je spíš jen vyčůraná domluva mezi personalisty agentury a zaměstnavatelů, oficiálně to je blbost. Záleží na tobě, jaký máš pocit ze své nadřízené. Jestli se postaví za to, aby tě vzali na stálo. Tohle je vždycky kapku risk. Ale už máš nějakou praxi, takže bys mohla sehnat práci i jinde a hlavně bez agentury.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: seznammih*
Datum: 23.05.12 12:08

No jak jsem psala mistormá mi říkala, že by mě ráda vzala pod svá křídla, že je se mnou spokojená - normy dělám, problémy nedělám. Když v té firm ějednu dobu nechtěli brigádníky, jako jsem já, tak jsem si mezi tím našla jinou práci, ale odtamaď mě vyhodily během dvou týdnů s tím že "neposlouchám nadřízený a že ta práce není pro mě" -přitom jsem si dovolila zdržet se na jednom místě pět minut, protože se rozbíjela mašina a pořád rozdělávat práci a nechávat to tam a zase zpět mi přišlo stupidní tak jsem jen chvilku počkala, jestli se to neorpaví .. a předtím jsem jen nepochopila, jak mám správně pracovat, a už hned na mě, že mám pracovat rychleji a že tam nejsem na dovolené a jestlio nepřemejšlím o odchodu .. a podmínky byli děsný oproti tady (chodit se napít do kelímků, rvaní do autobusů jak psi, vlastní skříňka byla taky o štěstí, nesměla jsem mít u sebe kafe ..) a pak sem s ezase vrátila, když se to naplno rozjelo ... No dost mě to vzalo byl to první vyhazov v mém životě a ještě ani pořádně nevím, co jsem tak závažného udělala.

Od: paaja*
Datum: 23.05.12 13:00

Vítej do reálného života :) a hlavně si to moc neber, na hňupy narazíš ještě mockrát. Ale firem, kde si zaměstnanců ještě pořád váží také není málo. A pamatuj, známkou inteligence je, poučit se z vlastních chyb.;)

Jak psali rádci přede mnou: oficiálně tě z důvodu nějaké dohody s agenturou odmítnout nemůžou, ale nepsané dohody bohužel existují a obě strany se je v rámci nějaké dlouhodobé spolupráce snaží dodržovat. Oficiálně tě můžou odmítnout z jakéhokoliv jiného důvodu. Takže záleží jen na tvých vyjednávacích schopnostech, jestli mistrovou přesvědčíš o své nepostradatelnosti. A když jí řekneš, že s agenturou už nic společného nemáš a nebudeš mít tak třeba udělá ve tvém případě výjimku. Přeji hodně štěstí *palec*

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.