Zub trne po zaplombování

Od: Datum: 22.05.12 21:41 odpovědí: 9 změna: 23.05.12 20:23

Přeji krásný večer:)

Dneska poprvé mi zubař vrtal středně velký kaz přímo ve středu horní pětky (zatím jsem měla jen malé kazy). Umrtvení jsem nechtěla, protože jsem potřebovala za chvíli mluvit. Bylo to spíše hodně nepříjemné, než bolestivé, jak se motal kolem nervu, a myslela jsem, že dá plombu a za dvě hodiny to bude ok. Jenže když do něčeho kousnu, nebo něco vypiji, v zubu mi zatrne stejně, jako když byla vrtačka u nervu - je to zase dost nepříjemné.

Je to u hlubšího kazu normální, nebo je něco špatně?

Děkuji všem*slunce*

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 22.05.12 21:55

Ano něco je špatně.Počkejte osudnych 24h a objednejte se znovu.Kazí mohl být hluboký a napáchal neplecjjhu v kanalkach které zubař určitě vyčistil.
doplněno 22.05.12 21:56: ..neVyčistil...Kaz...

Datum: 22.05.12 21:55

Pěkný večer i Vám. Řekla bych, že je něco špatně. Po plombě zub nikdy necítím. Jen jednou jsem měla v zubu pod plombou cukání a péchání. To bylo tím, že mi tam zůstal kousek nervu. Takže mi to zubař znovu odvrtal, vyčistil a znovu zaplomboval. To bylo jednou jedinkrát, jinak jsem se zaplombovanými zuby neměla žádné potíže. Ani jsem je necítila. Uvidíte zítra, zda se to sklidní, pokud ne, raději se s tím vydejte za zubařem, aby se Vám neudělal nějaký váček, nebo zánět. Přeji Vám samozřejmě, aby to bylo v pořádku, ale zatím to nevypadá

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.05.12 22:04

Děkuji oběma:) Ale že byste mě potěšily, to se říci nedá:( Snad to do zítra přestane:(

doplněno 23.05.12 09:36:

Děkuji i Paje a Ladaadal, docela jste mě uklidnili:)

Dnes je to o něco lepší, sice jsem nesehnala slivovici, ale aspoň propolisovou tinkturu. Ano, je to můj první hlubší kaz, takže ještě den dva počkám, ale vypadá to, že to skutečně bude jen podrážděné:)

doplněno 23.05.12 20:22:

Inžinyrka - to snad ne, nestrašte:D Už to vypadá v pohodě, i když dneska je zub asi to poslední, co me zajímá:) Holt jak říkali cimrmanovci, nechápou, proč Bůh obdařil nástroje, sloužící pouze k drcení potravy, tak zákeřnou věcí, jako jsou nervy:D

Datum: 22.05.12 22:12

Marti, zkuste si potřít zub troškou slivovice. Sklidní ho to a utlumí. Může pomoci i studený obklad. Abyste měla klidnou noc.

doplněno 22.05.12 22:23:

Myslela jsem to jen jako první pomoc na noc, aby byla klidná. Nic víc, opravdu.*nevi*

Od: krkovicka*
Datum: 22.05.12 22:18

Ach jo...ještě slivovici mít v puse;)ne nic proti první pomoci od Kapky.Určitě to zabírá.Ale zubař je na odstřel...pak vám určitě řekne že do zubu nevidí.Samozřejmě že je podrazdeny a něco lehce zanedbal.Vždy odvrtat,vyčistit,zablombovat.Taky mám tu stejnou nemilou zkušenost;)
doplněno 22.05.12 22:28: Já vím.Už od nepaměti se alkohol nahrazuje jako Anestetikum. Hodně se doporučuje právě slivovice..Já bych jí ale nepouzila.Nesním ani Rumovou pralinku:D

Od: ladaadal*
Datum: 23.05.12 09:24

No já nevím, mě když vrtají hlubší kaz, tak třeba 3-4 dny to divně brní a nemůžu na to kousat. Po týdnu už mám klid. To asi záleží, jak kdo má citlivou hubu. Počkal bych ještě den dva, není-li to k nevydržení a pak řešil, že něco zanedbal zubař. A je-li to váš první hluboký kaz, tělo se jasně bude bránit. I když to mohla být chyba zubaře, pořád je ještě naděje, že se to zklidní a nebude to nic vážného.

Ohodnoceno: 2x

Od: paaja*
Datum: 23.05.12 09:32

Potvrzuji totéž co lada: zub a jeho okolí je po takovém zákroku podrážděné, opravdu to může ještě 2-3 dny bolet. Jestli to bude bolet déle nebo se bolest bude stupňovat, přijde na řadu druhý pokus.

Datum: 23.05.12 20:16

Martino, mě jednou bolel zub 5 týdnů po zaplombování. Po měsíci jsem už byla tak nervní, že jsem překonala hrůzu a zašla znovu k zubařce. Prohlédla mi zub a řekla mi, ať vydržím ještě týden. Byl to hluboký kaz a velká plomba. Zub vydržel prudit ještě týden a pak toho nechal. Je to už spousta let, ale občas se ozývá pořád. Většinou když přijdu ze zimy do tepla a dám si třeba čaj. To se rozdovádí a šíleně bolí třeba čtvrt hodiny. Pak se unaví a dá zase na pár měsíců pokoj. Je mnohokrát prohlédnutý, přeplombovaný, zrentgenovaný. Prý je v pořádku. Jenom prostě občas bolí *zed*Řekla jsem mu, ať se nenamáhá. Že si ho prostě nechám, ať dělá co chce. Pomstil se mi - ulomil se. Tak mám na něm korunku. Bolí si dál, zmetek, ale já se nedám *stop*

Datum: 23.05.12 20:23

Myslím si, že by to mělo být normální, přeci jen vám vrtal do zubu, je to určitý zásah, takže zub může být citlivější. Vzpomínám si, že jsem se taky podivovala nad tím, že mě zoubek bolel, když mi ho zubař vrtal. Ale pokud by bolest neustupovala delší dobu, asi by bylo dobré se na zubaře znovu obrátit.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.