Můžu vrátit výrobek do 30 dnů bezdůvodně?

Od: Datum: 08.02.13 18:15 odpovědí: 10 změna: 09.02.13 12:50

Čaues,je pořád pravda,že když si koupím něco přes internet,tak ten produkt můžu do 30.dnů vrátit ,bez důvodů (pokud mi třeba nevyhovuje?) a oni mi musí vrátit peníze? A co když ho vrátím a jsou v něm uložená určitá data,který jsem zapomněl smazat?souvisí to něco s tím,že by mi nevrátili peníze,protože jsem tam něco nechal?Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.13 18:17
avatar

Ano souvisí, výrobek mohu vrátit pouze pokud je v původním stavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dann98
Datum: 08.02.13 18:23

Takže mi to nevemou díky tomu,že jsem tam nechal něco,co by mohli bez menších problému smazat oni?

Datum: 08.02.13 18:44
avatar

Pokud se jedná u výrobku o vadu tak jde o klasickou reklamaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 08.02.13 18:24

Do 30 dnu vratit NELZE. Je to do 14 dnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 08.02.13 18:25

Jen upřesním - je to do 14 dnů od koupě. A netýká se některých výjimek - např. SW...

doplněno 08.02.13 18:49:

Pokud by šlo o reklamaci vady, pak nemáš automaticky právo na výměnu za nový kus (a už vůbec ne na výměnu za jiný výrobek), dodavatel má na vyřízení reklamace 30 dnů.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.02.13 18:27

Ano výrobek zakoupený na internetu - to jest použití prostředků komunikace na dálku - můžete bez udádní důvodu vrátit. Na to však máte jen 14 dnů, nikoliv 30 viz Občanský zákoník §53 bod č.:7. Výrobek by asi měl být v bezvadném stavu, to zda vadí, pokud v něm jsou data netuším, ale radši bych je smazal.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dann98
Datum: 08.02.13 18:32

A ještě by mě zajímalo,jestli se těch 14 dní počítá od doby objednání nebo převzetí produktu? a pokud ta věc byla pokažená,můžu to dát alespon na reklamaci ,aby mi poslali produkt,který by měl splňovat,to co má splňovat?

Datum: 08.02.13 18:39
avatar

Od data prevzeti a zatuka pochopitelne platna. Pokud je tedy vec pokazena.

doplněno 08.02.13 18:55:

Mowlo zas tak pravdu nemas. Pokud se do 6 mesicu od data prodeje vyskytne zavada, ma kupujici pravo na vymenu nebo vraceni penez.

doplněno 08.02.13 19:00:

A v pripade 14 deni lhute vraceni zbozi, muzes vratit i kartu s daty, ovsem prodejce muze chtit penize za praci, kterou musi udelat proto, aby dal zbozi do puvodniho stavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lena7
Datum: 09.02.13 12:48

muzete vratit pouze nepouzity vyrobek v puvodnim obalu (nerozbaleny), nikoliv ten, ktery jste pouzil a nevyhovuje vam

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 09.02.13 12:50
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.