Matka me chce vyhodit z domu

Od: Datum: 22.05.12 14:59 odpovědí: 19 změna: 21.06.12 12:45

Dobry den, ma moje matka pravo me vihodit z domova kde mam trvale bydliste a je mi jeste 13 let? Vyhrozuje mi s tim v posledni dobe hodne a mam strach kam bych asi tak sla kdyz nikoho nemam. Prosim poradte cokoli, dekuji. *plac*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 22.05.12 15:02

těžko, dokud studuješ, má vůči tobě vyživovací povinnost. Když tě vyrazí, půjdeš do pasťáku,a ona bručet

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ela0*
Datum: 22.05.12 15:04

Cože kdo půjde do pasťáku? *nevi*

Od: samadoma*
Datum: 21.06.12 10:04

au1 ,kdeže půjde ,do pastáku?*bzum* seš asi trochu padlý na hlavu ,nebo padlá! do pastáku chodí děti a mladiství ,co dělají problémy a tady se jedná evidentně o problém z matčiny strany,tak tady nemel hlouposti ,a nestresuj to už i tak neštastné děvče!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hahanaj*
Datum: 22.05.12 15:03

Tak se chovej tak ,aby neměla důvod ti vyhrožovat .

Ona dobře ví, že tě vyhodit nemůže .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: samadoma*
Datum: 21.06.12 10:07

a vy víte ,jak se holka doma chová ,že takto odpovídáte? ptejte se na důvody sakra a nedělejte hned závěry

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 22.05.12 15:04

Proč tě chce vyhodit? Pokud jsi nezvladatelná, může požádat sociálku o umístění do ústavu. Napiš objektivně více, snad řešení se najde. Ale neptej se jen na práva - z toho plynou i povinnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ela0*
Datum: 22.05.12 15:06

Jsem klidná, problémi nedělám nikomu, ale s mámou se nemůžeme snést. Vadí mi třeba to jak mě stále ponižuje a má problém s pitím.

Datum: 22.05.12 15:06
avatar

Ahoj. Elo, na to máma právo určitě nemá. Spíš jí to vyletí z pusy nechtěně, když se na Tebe zlobí. Ale ona určitě ví, že by porušila zákon. Nevím, proč Ti máma vyhrožuje, ale zkus o tom podebatovat hlavně s ní, ne s cizími lidmi. My do vašeho vztahu nevidíme a ani nemůžeme nijak zasahovat. V případě, že máš doma opravdu velké a závažné potíže, se obrať na sociálku, nebo bezplatnou linku bezpečí.

doplněno 22.05.12 15:34:

Stříbrňák - jak Vaše odpověď pomůže tazatelce s problémem, že její matka matka pije a ona se s tím, ve svých 13. letech musí sama vypořádat? Kdyby si sama věděla rady, pak předpokládám, že by se neobracela na tuto poradnu. Prosím o více tolerance k dotazu tazatelky. Není třeba zlehčovat problém, který může být pro někoho opravdu závažný a neúnosný. Někdy i rychlé soudy od nás, dospělých, mohou více uškodit než prospět, nemyslíte? Respektujme se vzájemně, děkuji.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: stribrnak*
Datum: 22.05.12 15:14

já bych tě doporučil domluvit se s ředitelkou školy,

aby Tě nechala bydlet ve škole,prospělo by ti to

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ela0*
Datum: 22.05.12 15:18

A můžete mi říct proč by to prospělo? Urazila jsem vás snad?!*nevi*

Od: alenacr*
Datum: 08.06.12 21:16

Elo, jde o to, že máš ve svých textech pravopisné chyby, proto tady někdo vtipkuje, že by ti prospělo ve škole bydlet.. Každopádně pokud by tě opravdu vyhodila, tak jdi nebo zavolej na policii a oznam to. Mohou ji zavřít do vězení a ty bys musela jít do dětského domova. rozhodně na ulici spát nebudeš, to se neboj, prostě v nejhorším zavolej policii. Dokud nedostuduješ, tak je povinna se o tebe starat nebo než ti bude 18, nevím přesně, jak to je..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: samadoma*
Datum: 21.06.12 10:10

*zed* ježíši , stříbrnáku ,mluvíte tu na holku ,která má 13let a mámu ,co nezvládá pití ,snažte se trochu...být člověkem!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mikycz*
Datum: 22.05.12 15:20

Nechápu reakce některých jednotlivců. Do jejich vztahu nevidíte (jak psala kapkanadeje), tak si prosím nechte ty komentáře. Jak dotyčná napsala, má matka (údajně) problém z pitím. Takže nedávejte za vinu vše mladým.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 22.05.12 15:43
avatar

Milá Elo, vyhodit tě jistě nemůže ale pokud má velký problém, alkohol a k tomu tě ještě bezdůvodně psychicky terorizuje poradila bych aby ses sama obrátila na některou anonymní linku pro děti nebo přímo na orgán péče o dítě. Počítej ale i s tím, že můžeš zkončit v dětském domově jelikož matku shledají nevhodnou a neschopnou k tvé výchově. Nemůžeš to řešit třeba s babičkou?

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 22.05.12 17:34

Strach nemej,nemuze te vyhodit a kdyby pece pozadej policii,nebo linku duvery a oni ji domluvi,zacnou se ti zabyvat.Pokud pije,snaz se vyhybaat konfliktum,radej si mysli sve,vyhov ji,pokud to jde.Matka pije hodne a denne,nebo ma nejake krizove obdobi?To vis v alkoholickem opojeni clovek rekne ledac a nemusi to tak myslet.mOzna by jste mohla zminit,proc vas vyhazuje,napriklad?

doplněno 22.05.12 17:35:

preklep-prece,ledacos

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: doekoek
Datum: 22.05.12 19:30

Máš babi nebo dědu,nebo někoho příbuzného,který nepije a je trochu rozumný?Tak se s ním poraď.V nejhorším případě jestli je to s mámou krické můžeš být u nich.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanher*
Datum: 21.06.12 10:08

Neboj, mamka Tě jen straší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: samadoma*
Datum: 21.06.12 10:22

ahoj ,

máma tě vyhodit ne že nemůže ,NESMÍ! do tvých 18let má za tebe zodovědnost a dobře to musí sama vědět. Je možné ,že v opilostio se neovládá a říká takové věci ,které by třeba za střízliva neřekla ,ale : TO JI SAMOZŘEJMĚ NEOMLOUVÁ ,A NAVÍC VE TVÉM VĚKU . řekni si sama upřímně ,kdy bývá máma třeba hodná ,fajn ,kamarádská ,prostě kdy se to sní dá ,nebo kdy to bylo naposled ,pátrej v paměti ,vzpomen si na nějaké společné zážitky ,to by mohlo být tvým vodítkem .jestli něco takového existuje ,nebo vůbec ne. Táta je kde? babičky ,tety ,atd ,nikdo není?*vezen* Víš ,máma ,pokud má opravdu problém s pitím ,bude potřebovat pomoc odborníka ,a čím dříve to udělá ,tím líp ,ale měla by se rozhodnout sama ,pokud ne ,léčba asi úspěšná nebude.(můžeš si počíst o alkoholismu ,na netu je toho dost ,stačí zadat do hledáčku .alkoholismus) ,pomůže ti to možná pochopit další různé věci ,které tě třeba do ted nenapadly .A pokud by se opravdu stalo ,že by tě máma z nějakého důvodu vyhodila ,a ty nemáš příbuzné ,jdi na sociální odbor na vašem městském nebo obecním úřadě ,ten odbor se jmenuje -péče o dítě. Pokud by se tak stalo večer ,nebo v noci ,snad máš v blízkém okolí nějakou kamarádku s hodnými rodiči ,nebo sousedy ,kteří tě vemou k sobě a třeba i doprovodí na ten úřad .hlavně nebud nikde sama venku ,netoulej se ,dobří lidé pořád jsou ,a já věřím ,že všude se najde někdo*mala* ,kdo ti nezištně pomůže .držím palce!

doplněno 21.06.12 10:23:

jo a toho pastáku se neboj ,jak tady někdo psal výše ,to je nesmysl,pokud nejsi problémová ,útěkářka ,zlodějka atd ,nic takového ti v žádném případě nehrozí!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.06.12 12:45
avatar

Tvoje matka tě z domu vyhodit prostě nemůže. Kdyby tě vystrčila ven a práskla za tebou dveřmi, pak jdi rovnou na policii. To je ale krajní možnost. Podle toho co jsem si právě přečetl, tvoje matka asi zápolí především sama se sebou. Já bych ti poradil zajít na sociálku a všechno jim to tam vyklopit. Jestli tvoje matka ještě navíc pije, pak časem bude hůř a hůř.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.