Odlišné názory ve vztahu - bude to fungovat?

Od: Datum: 21.05.12 23:13 odpovědí: 13 změna: 23.05.12 06:34

Dobrý večer,

před 4 dny jsem se dala dohromady s někým, koho už jsem znala déle cca přes půl roku, a spíš jsem ho pozorovala a tajně doufala, že bychom se nějak mohli seznámit, což se mi splnilo, a i on mi tvrdil, že před tím půl rokem jsem jej zaujala, akorát se neodhodlal oslovit mne dříve - no a kde je kámen úrazu - máme docela rozdílné názory ohledně společnosti, politiky atd. Bude to v budoucnu veliký problém?

Máte někdo takový vztah? Nebo jste jej zažil a již nikdy více?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 21.05.12 23:22

Nebude to fungovat...

Netvrdím, že partneři mají být ´názorová dvojčata´, ale přílišné rozdíly vztah neabsorbuje...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.05.12 23:29
avatar

Asi by to mohl by do budoucnosti problém, pokud byste vy nebo váš přítel na tomto bazírovali. Pokud byste nepřenesla přes srdce, že např. váš přítel bude volit řekněme fialové a vy kafebraundozelena, tak holt se budete hádat. Zvažte, v jaké oblasti se neshodnete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ahasver4*
Datum: 21.05.12 23:29

Ano,já mám takový vztah,už skoro třicet pět let..:)Nikdo Vám neřekne přesně,zda to bude problém,někdy je to naopak dobré,mít rozdílné názory...Musíte si to prostě nechat ověřit časem...:)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wese
Datum: 21.05.12 23:33

Nebude to fungovat,a když,tak jen krátce,leda byste přestala být sama sebou a snažila se v názorech přispůsobit a to by vám myslím dlouho nevydrželo ,a nebo byste museli oba dva být velmi tolerantní.To však vydrží jen ze začátku vztahu a pak se to stejně zhroutí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 21.05.12 23:43
avatar

Dobrý den. Řekla bych, že protiklady se přitahují. U nás máme každý zájem o jiný sport, každý má jiný názor na politiky, každý řešíme věci jinak, ale to je život. U nás to trvá už mnoho let, nedovedu si představit náš život, bez diskuzí, co doma vedeme. Není to jen naše diskuze o politice, divadle, kině, dovolené, zábavě, o knihách, o dětech, je to o všem. Přijdou děti, jsou už dospělé, mají svoje děti a také vedeme diskuzi. Ať jsme kdekoliv, tak vždy se máme o čem bavit, právě proto, že každý jsme jiný, ale potřebujeme se navzájem. Nedovedu si představit se vším souhlasit s manželem, na vše mít stejný názor, život by byl úplně jednotvárný. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.05.12 23:51
avatar

Myslím, že záleží na vaší inteligenci a toleranci, ale málokdo to zvládne. Myslím si že to spíš nebude fungovat. A co výchova dětí? To je bude vychovávat každý jinak. To by byl podstatný problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 22.05.12 00:31

Velmi záleží na vás dvou. Těžko říct. Je dost možné, že ne, ale jsou páry, které toto zvládnou. Je to o respektu a také o tom, zda jste typy lidí, kteří se rádi nechají inspirovat myšlenkami jiných (i když s nimi třeba nesouhlasí), nebo jste spíše ti, které jiný názor vytáčí. Také je to o toleranci. Zkuste, uvidíte...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.05.12 08:19

Velmi záleží na tom, které oblasti se rozdílné názory týkají. Pokud jsou tu zásadní rozdíly v pohledu na život, víru, ochranu života, přijetí a výchovu dětí, péči o rodinu a stárnoucí rodiče, apod., pak to problém bude a vztahu bych moc šancí nedávala. Naopak různé názory na politiku, společnost, kulturu, oblékání a koníčky až tak vadit nemusí a mohou být, jak píše viky, naopak zpestřením a námětem pro diskuse.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: nelll
Datum: 22.05.12 10:25

No spíš je to na tu společnost a politiku, což si myslím, že by neměl být tak zásadní problém - ale zajisté záleží na toleranci. Konečně to vypadá, že jsem narazila na někoho fajn a už mne moc nebaví se stále a stále seznamovat a zklamávat.

Datum: 22.05.12 13:06

Držím vám palce, ať vám to tentokrát vyjde*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nelll
Datum: 22.05.12 15:13

Děkuji moc .) Pěkný den.

Od: rv
Datum: 22.05.12 13:32

Berte ho, není nic horšího, než kdy mají partneři stejné hloupé názory a navzájem se v nich utvrzují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 23.05.12 06:34

Pokud jde o společnost a politiku, byl bych v klidu. Časem budete mít oba úplně jiné starosti a nějaká polityka či všeobecná společnost vám bude ukradená.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.