Vztah sester-vlastní či nevlastní?

Od: Datum: 21.05.12 22:57 odpovědí: 17 změna: 21.06.12 09:56

Chtěla bych vědět,zda moje dvě sestry,které mají jiného otce,ale matku máme společnou,jsou moje vlastní sestry nebo nevlastní?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.05.12 23:00

Vlastní, protože máte společnou matku.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 21.05.12 23:03

Jojo, jsou to vaše vlastní sestry, protože máte společnou mámu.

Ohodnoceno: 3x

Od: krkovicka*
Datum: 21.05.12 23:08

Říká se jim poloviční.Kdyby byly nevlastní mají jinou mámu i otce.
doplněno 21.05.12 23:11: Oprava matku Nebo otce;)

Od: samadoma*
Datum: 21.06.12 09:44

*ee* poloviční jo...,tak tenhle termín k sourozencům tedy, jak živa jsem ,neslyšela .Pokud je mi známo ,děti jedné matky ,ačkoliv mají každé jiného tátu ,jsou jedné matky a proto jsou vlastní ,naopak děti jednoho otce ,mající každé svou matku jsou nevlastní ,vyvinuli se zkrátka v jiné děloze...

Datum: 21.06.12 09:56

No jo,ale z jednoho genetického pulce!Vlastní sestra je tatova a mamina,nevlastní sestra je privandrovalec a nemá s mojí mámou ani tátou nic společného,pouze dítě partnera jednoho z mých rodičů a polosestra je půlka mého rodiče a cizího protějšku-může být i levobocek-když se nenarodila v manželství mého rodiče a jejího rodiče...dělit děti na dělohy,to už je moc.Adoptovany sourozenec je můj nevlastní.

Od: hop®
Datum: 21.05.12 23:13

Nevlastní.

Vlastní sourozenci mají společné oba rodiče, nevlastní pouze jednoho.

doplněno 21.05.12 23:18:

Pokud sestry nemají společného ani jednoho z rodičů, nejsou to vůbec sestry...

Ohodnoceno: 3x

Od: viky®
Datum: 21.05.12 23:16

Jste vlastní sestry, protože máte jednoho společného rodiče. ( matka)

Nevlastní sestry by jste byly: kdyby si matka, která by měla vás, vzala otce s dítětem ( vaší sestrou)

Snad jsem to napsala dobře.

doplněno 21.05.12 23:20:

Když si žena s dcerou, vezme muže s dcerou, tak to jsou nevlastní sestry.

Protože, ani jedno dítě, nemá společné rodiče, tím jsou nevlastní sestry.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.05.12 23:40

Bože bože vy to pletete. Vlastní sourozenci mají oba rodiče společné, nevlastní jen jednoho a ostatní jsou cizí lidi!

Datum: 21.05.12 23:55

Pravdu mám já.dejte si do google výraz poloviční sestra,bratr a vyjede vám že mají společnou matku ale jiného otce.Například tady http://zivotopis.osobnosti.cz/brooke-shields.php

Od: askmenow*
Datum: 22.05.12 00:25

To je chyba vzniklá nesprávnou interpretací anglických slov, viz má odpověď níže.

doplněno 22.05.12 00:28:

Pro upřesnění jak jsem to myslela: V češtině termín POLOVIČNÍ sourozenec není původní. Čeština má sourozence vlastní a nevlastní. Něco jako poloviční sestra vzniklo doslovným a nepříliš českým českým překladem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.05.12 00:24

Jste nevlastní sestry.

Abyste byly vlastní, musely byste mít stejné rodiče.

Pokud byste neměly ani jednoho společného rodiče, nejste sestry vůbec, čeština pro to nemá slovo.

Jen pro zajímavost, v angličtině je to vyřešené jednoduše. Existují sisters (sestry), half sisters (sestry s jedním společným rodičem, tedy poloviční sestry) a step sisters (to, co jsou u nás už "nesestry, tedy dcery partnera jednoho z našich rodičů).

Datum: 22.05.12 00:36

Zajímalo by mne když otec a žena byly manželé měly spolu dvě děti poté se rozvedly a otec si vzal sestru manželky a má sní dvě děti jak to tedy je otec má čtyři děti takže jsou vlasní nebo nevlastní bratři nebo sestry

Datum: 22.05.12 00:39

Řekla bych, že děti jsou si navzájem vlastními bratranci/sestřenicemmi a nevlastními sourozenci. Matky jsou sice příbuzné, ale ne totožné.

Od: viky®
Datum: 22.05.12 01:01

Odpověď pro endyfrog. Protože Wikipedie to krásně vysvětlila, co jsem já už napsala nahoře, tak odkaz dám sem. K vašemu otci: jeho dvě děti z prvního manželství a dvě děti z druhého, jsou vlastní sourozenci, protože mají jednoho společného rodiče, to je otec.

To říká Wikipedie ...http://cs.wikipedia.org/wiki/Sourozenec

Rozlišují se

• sourozenci vlastní, kteří mají společného alespoň jednoho biologického rodiče, ti se dále dělí na

• plnorodé, kteří mají společné oba biologické rodiče; a

• polorodé, kteří mají společného jen jednoho biologického rodiče;

• sourozenci nevlastní — ti nemají společného ani jednoho biologického rodiče, ale matka jednoho dítěte si vzala otce druhého dítěte.

Datum: 22.05.12 05:27

To jsou mi novoty s tou wikipedií. Dávno pradávno můj dědeček ovdověl. Měl 6 dětí a znovu se oženil. Pak měl s mou babičkou ještě 2 děti. A já celý život věřila (a zůstanu u toho), že můj táta měl 6 nevlastních sourozenců a jednu vlastní sestru.

Pokud si do manželství přivedou oba partneři své vlastní děti, mohou si ty děti doma klidně říkat bratře nebo sestro, ale ve skutečnosti a úředně jsou si cizí a mohou v případě rozdílného pohlaví bez problémů uzavřít sňatek.

Slova polobratr a polosestra čtu dnes poprvé v životě.

Datum: 22.05.12 09:23

Moje řeč!

Datum: 22.05.12 09:21

Těmhle sourozencům se odjakživa říkalo nevlastní.

doplněno 22.05.12 09:25:

Mrkněte na pohádky - Maruška měla nevlastní sestru Holenu - její matka si "vzala" Maruščina otce. Popelka měla dvě (ve filmu jednu) nevlastní sestry, jejich matka si taktéž "vzala" Popelčina otce. A mohla bych pokračovat dalšími deseti:)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.