Nekolkovaný tabák - je to legální?

Od: Datum: 17.05.12 19:47 odpovědí: 10 změna: 31.05.12 20:19

Dobrý den,potřebuji poradit zda někdo neví jestli mě hrozí nějaký postih.Na internetu jsem našel nabídku levného řezaného tabáku a asi tak rok jsem ho objednával v malém množství celkem as 6kg pro svou potřebu.Teď jsem předvolán k podání vysvětlení na policii ohledně nákupu nekolkovaného tabáku.Asi dodavatel to pašoval ,chytli ho a měli na mě kontakt.Nemyslel jsem si ,že se jedná o něco zakázaného a dokonce dnes jsem objevil několik podobných inzerátů.Může mi někdo prossím poradit jestli mám říct vše a nebo radši tvrdit,že už se na nic nepamatuji?děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nig*
Datum: 17.05.12 21:59

Podle mě se stalo to, že chytli toho prodejce a sebrali mu z počítače seznam odběratelů. Teď vás potřebují abyste řekl, kolik jste toho koupil a popřípadě předal co ještě doma máte. Oni proti němu shánějí důkazy a pro soud potřebují vědět, kolik toho bylo.

Takže se vás zeptají, jak jste se o tom prodejci dozvěděl, a kolik jste toho nakoupil.

Odpovězte popravdě. Nezapírtejte. Pokud budete tvrdit, že si na nic nepamatujete, tak jenom naštvete policajty, kteří to vyšetřují. Vy jste nic neporušil, ničeho legálního jste se nedopustil. Takže jim řekněte kolik toho bylo a předejte jim k tomu důkazy - jako třeba korespondenci, lístku z pošty a podobně.

Na otázku, zda vám nebylo divné, že to nemá kolek odpovězte, že jste si to až do teď vůbec neuvědomil. Že jste myslel, že kolkované mají být jen krabičky cigaret. V hospodě vám k točenýmu pivu taky nedávají kolek. Prostě řekněte, že jste myslel, že je to v pohodě, zvlášť když stále na netu takové inzeráty jsou.

Spolupracujte s policií. Není důvod abyste se teď snažil pomáhat někomu, kdo bude asi odsouzen.

Jo a co se týká toho kouření, no nikdy jsem od toho nikoho neodrazoval, což byla asi chyba. Můj otec jde zítra na třetí chemoterapii. Neměl jsem mlčet. Možná kdybych do něj hučel, tak by toho třeba nechal a byl by teď OK. Taky jsem si myslel, že ty varování na krabičkách nejsou zas tak zhavy. Je mu 59 let :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vebe1*
Datum: 18.05.12 14:06

Jo díky asi to tak udělám,doufám,že mě nenapaří flastra.

doplněno 18.05.12 14:08:

A nebo nedej bože tahali jako svědka po soudech..

Od: montgomery*
Datum: 22.05.12 10:15

Pokud budete odpovídat přesně podle rad pána výše, tak tím svědkem u soudu nejspíš budete.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: montgomery*
Datum: 22.05.12 10:13

A nemá se ještě už i rovnou přiznat, že jel ve městě 55Km/h a minulý týden dvakrát přecházel silnici mimo vyznačený přechod pro chodce?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 18.05.12 07:34

nig: a jak víš, že to má z kouření? Můj soused hulil 60 denně a když dostal raka, doktor mu sám řekl, že to má z toho, jak celý život jezdí po stavbách a válí se po zemi v prachu (topenář). Kdyby nekouřil, dostal by ho stejně, nebo by ho někde sejmul opilej řidič. Na druhou stranu znám člověka, který celej život jedl a pil jen zdravé věci, čínské bylinky a podobně. Ve 45 letech se mu zamotala hlava na schodišti a při pádu si zlomil vaz. Takže krom toho, že ze života nic neměl, ještě ho předčasně ukončil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.05.12 09:33

Na policiji vám musí přečíst (ne dát přečíst) vaše práva, mezi kterými je i právo odmítnout výpověď (bez jakéhokoliv zdůvodnění). Jestliže s nimi budete o čemkoliv diskutovat, zneužijí toho a může se to obrátit (obrátí se to) proti vám a proti dodavateli, který vám dodal zboží bez zlodějské daně. Zbytečně si zkomlikujete život. Potrestat ho chtějí oni, ne vy. Vlastní skušenost.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vebe1*
Datum: 21.05.12 21:19

*uspech*Díky,ale fakt nevím,mám ještě týden*zed*

Od: asgsfdh
Datum: 22.05.12 12:19

Na vašem místě bych využil svého práva nevypovídat. Tečka a nic víc bych neřekl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vebe1*
Datum: 31.05.12 18:52

přesně tak jsem to udělal,podali jsme si ruce a za deset minut jsem byl veku .Díky ahoj

Datum: 31.05.12 20:19

Uvědomte si,že tvrdit "že si nic nepamatuji" ,mohou u nás jenom politici,Vám by to jen přitížilo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.