Plod ditete a marihuana

Od: Datum: 21.05.12 10:13 odpovědí: 10 změna: 21.05.12 17:18

dobrý den chtěla bych se zeptat přítel kouří marihuanu asi 10 let a ted by chtel miminko melo by to nejaky vliv na plod kdyz ja kourim cigarety a on cigarety i marihuanu? prosim poradte nechci prijit do jineho stavu pokud by to melo nasledky dekuji za odpoved

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: myslimzevpohode
Datum: 21.05.12 10:28

Víte, kolik se denně na planetě rodí dětí, jehož rodiče jsou kuřáci marihuany? Myslím, že to jde do desetitisíců, ne-li statisíců denně...a slyšela jste někdy, že se dítě narodilo mrtvé nebo postižené a že na vině byla marihuana? Já nikdy...

Datum: 21.05.12 10:36

Zodpovědní rodiče, kteří chtějí počít a mít zdravé dítě, by měli říci stop marihuaně i cigaretám. O alkoholu nepíšete, ale ten tam spadá taky. Děti kuřaček mají nižší porodní váhu, jsou daleko víc náchylnější k nemocem. Marihuana je droga a tam by poškození mohlo být ještě větší.

Vy přestaňte kouřit a jako otce si vyberte někoho zodpovědnějšího. Jednou by se mohlo stát, že on si koupí marihuanu a Vy nebudete mít pro děcko peníze na jídlo. Dost to ve mně vře, ale raději skončím, aby mě neblokli. Ještě jen tolik, že ten malý prcek nemůže za to, kdo ho počal a nemůže si vybírat. *bzum*Jaga.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 21.05.12 10:47

Dobrý den. Žaneto, zda by to negativní následek právě u Vašeho plodu mělo, Vám zde nikdo nedokáže říci. Je pravda, že větší riziko poškození plodu je, pokud marihuanu kouří v těhotenství matka. U mužů může negativně působit na počet spermií, jejich schopnost oplodnit vajíčko a tím může přispívat k neplodnosti. Zkuste si přečíst např. článek na: www.forumzdravi.cz/clanek-256-poskozeni-plodu-v-tehotenstviPokud chcete přivést na svět mimčo, určitě by vám oběma mělo záležet na tom, aby bylo zdravé a udělat proto všechno. Tedy přestat kouřit, zejména marihuanu, by mělo být samozřejmostí pro vás, pro oba dva. Říci, že určitě žádné riziko nehrozí, se rozhodně nedá.

Datum: 21.05.12 10:50

Už jen to, že se ptáte, znamená, že v podstatě je vám selským rozumem jasné, že tabák i marihuana nebudou pro lidský organismus nic zdravého. Vždycky je lepší, než počnete dítě, vyčistit organismus od škodlivin a zbavit se závislostí, pak budete víc v klidu, že jste pro zdravé miminko udělali, co bylo ve vašich silách.

Ohodnoceno: 2x

Od: fran
Datum: 21.05.12 12:11

Miminko: hlavně otázkou zda vůbec bude.

Tady píšou o vlivu marihuany na pohyblivost spermií:

http://konoptikum.eu/articles/2011/03/s4_2_spermie.php

Takže chce-li být onen kuřák tatínkem, jak říká, měl by marihuanu vysadit. Pak zase může pokračovat. *smich*

Od: krkovicka*
Datum: 21.05.12 12:33

Když někdo plánuje dítě tak dva roky před početím by měla proběhnout intoxikace těla.Přestat hulit,kouřit a chlastat;)
Myslete na to oba.Nebudu odsuzovat zda někdo kouří nebo hulí,to je každýho svobodná volba.Ale pak si možná budete klást otázku při porodu zda bude zdravé.Až malýho porodite budete se k smrti nenávidět jak jste mohla dopustit aby mu tyhle sajrajty proudily tělem.

Datum: 21.05.12 13:32

Na vývoj plodu má podíl životospráva matky než otce. Na otci záleží jen při početí - tam by teoreticky marihuana mohla dělat problém.

Ale jestli se to povede, tak spíš jde o to omezit (jsem realista a neříkám úplně skončit) vlastní kouření a moc se ani nevyskytovat v "zahuleném" prostředí.

Od: n
Datum: 21.05.12 13:43

Predne. Vy si dite rozhodne neporizujte! Nemyslim to zle, ale nevite do ceho jdete. Kdyz se nedokazete zbavit kvuli diteti drog a cigaret, jak byste se vubec mohli zbavit se tech ostatnich radosti. Jakmile si poridite dite, tak budete potrebovat vic penez. NEverim, ze zrovna vy dva nejake vydelavate. Zadruhe budete mit minimum volneho casu. Konci moznost tak 2 roky nejak poradne cestovat.

CIli je to takovy test. Pokud nedokazatete to snadne - prestat s drogami, tak nedokazete urcite to narocne a to je pece o dite. A to vubec nechci strasit, jake by to bylo, kdyby to miminko nebylo zdrave, to je teprve narocny.

Takze prosim, vubec se do ditete nehrnte. Jestli chce ten vas partner dite tak by to mel udelat jako sliusny clovek. Prestat brat drogy, kourit, najdete si praci a samozrejme neprve se vdejte.

Takovyhle lidi bez perspektivy by nemeli privadet na svet dalsi.

Strucne receno, pokud odpovite na vsechny otazky ANO, tak jdete do ditete.

Mam vlastni bydleni?

Jsem vdana?

Ma manzel praci a vydelava aspon prumer?

Nekourime, skoro nepijeme a nebereme dorgy?

Dokazu kvuli diteti nepsat 48 hodin?

Nevadi mi detsky plac?

Manzel me doma nemlati?

Chceme dite oba?

Mame k dizpozici aspon jednu babicku ci dedecka nebo nekoho kdo nam obcas pohlida?

Od: ladaadal*
Datum: 21.05.12 14:01

Kouřením neotěhotníš, spermie se k vajíčku skrz krk nedostanou*smich**smich*.

Ale vážně - já bych do toho nešel, může být zdravé, ale taky nemusí - jak mu pak vysvětlíš, že se vám prostě nechtělo pro něj nic udělat?*zed*

Od: b
Datum: 21.05.12 17:18

Před časem jsem byla z pracovních důvodů v kontaktu s párem, který byl příležitostným konzumentem drog, alkoholu i cigaret. Žena otěhotněla, v průběhu těhotenství údajně abstinovala. Narodilo se těžce postižené dítě - fyzicky i mentálně retardované, téměř nevidomé. Kdo může říct, co bylo příčinou postižení? Již nikdy se rodiče nezbaví pocitu viny, že možná vše mohlo být jinak.

Na Vašem místě bych se snažila nejprve nějakou dobu nekouřit a totéž bych žádala i po partnerovi. Dítě musí být na prvním místě, péče o ně od vás bude vyžadovat ještě mnohá sebezapření.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.