Zubní korunka - jak se to dělá?

Od: Datum: 20.05.12 23:56 odpovědí: 2 změna: 21.05.12 16:52

Dobrý den,nechala jsem si zkazit zub a uz na nej nepomuze zubní plomba.Jde o horní petku,zub je ve stadiu,ze je v nem díra a deravý je i z obou stran,ale jeste mi pripadá siroký.Cetla jsem o korunce,ze se nasazuje na pahýl zubu a musí být zbrousený,ale nevím jak se dá zbrousit muj zub,který na vnejsí i vnitrní strane je,jenom je na obou stranách mezera,ale to je videt jen v zrcadle,jinak kdyz na nej sahám jazykem,tak je z jedne strany tesne u zubu.Je pravda,ze je poslední dobou citlivejsí a nekdy mi v nem tepe.Zajímalo by me,jak mi zubarka zbrousí tento zub,nikde jsem to nenasla,jestli jednu stranu vytrhne nebo jak.Já ted setrim na osetrení,nezameskala jsem to jen tak,ale nemela jsem peníze.Moc dekuji za odpoved,hezký den

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krkovicka*
Datum: 21.05.12 03:37

Dobrý den.ano je to tak.Zbrousi se až k dasni.Měla jsem obdobný problém.Jenže jakmile začala do zubu zasahovat po čtyřech dnech bolesti zub dobojoval.Přišla korenova nástavba,zub nový.Přišlo mě to na 6tis.To ještě k tomu nebyla to stolicka.Uvidíte co vám řekne Zubarka.Nenechte se zlákat na drahý materiál.Pětka vzadu není vepředu;)

Datum: 21.05.12 16:52

Jestliže se všecko dozvíte a budete vědět, zub vám vědění neopraví. Je třeba si zuby vyčistit, vzít si čistý kapasník a naklapat k zubaři. Ten vám chrup prohlédne a navrhne řešení. Bude mluvit o postupu a i o pěnězích a dá vám možnost výběru. Udělá to, s čím budete souhlasit a na čem se domluvíte. Navrhne dražší i levnější náhradu. Před broušením vám nabídne injekci na umrtvení. *jasne* Jestliže budete opříliš dlouho teoretizovat, zbytek zubu se rozpadne a korunka nasadit nepůjde. Budou se muset brousit vedlejší zuby. A to už není vůbec fajn. Tak šup šup, nastupte do ordinace.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.