Osvícený člověk

Od: Datum: 19.05.12 21:49 odpovědí: 26 změna: 10.09.12 11:20

Setkal se někdy někdo z Vás s "osvíceným" člověkem, popř. s ním mluvil?

Můžete se podělit o svoje dojmy a zážitky z takového setkání?

Jak na Vás ten člověk působil?

Díky za odpovědi a reakce.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 19.05.12 21:53

Definujte "osvícený"...

Od: kalishane*
Datum: 19.05.12 21:56

Tohle je nejlepší definice (není to z mojí hlavy, ale 100% s tím souhlasím):

Osvícený člověk, čili ten kdo si uvědomil kdo je, je nosiče a zářičem Světla Absolutního Vědomí(Boha, chcete-li).
Je to zářící bytost. Září do dálky, dle jeho vývoje.
Světlo Vědomí, přítomnost samotná se odráží v celém jeho životě, je za slovy, jak psanými tak řečenými, za všemi jeho činy. Doslova je i tráva zelenější v jeho Přítomnosti.
V jeho přítomnosti je i okolí víc přítomné a pozorné, jak silně září. Proto jsou takovýto lidé doslova magnety pro ty co mají upřímnou touhu poznat sama sebe. Naopak ti co nechtějí poznat sami sebe, nechtějí se sami sobě podívat do očí, od nich prchají...
Nechtějí se totiž dostat do přítomného okamžiku, kde jim přítomný okamžik doslova sebere vše co nejsou, aby si mohli uvědomit kdo jsou. Rozpustí se totiž v tom okamžiku jejich mysl, ale mysl udělá vše co je v její moci, aby se to nestalo, neboť si myslí, že jsou myslí... A tak mysl vymýšlí stále propracovanější nesmysly, aby nás oblbnula a hnala do minulosti či budoucnosti.
Když jsme v jejich přítomnosti, tak se v nich zrcadlíme, plyne na povrch naše vnitřní znečištění a zároveň stále víc září naše vlastní Světlo Vědomí, kterým jsme. Děje se toto i na dálku, když jsme s nimi v komunikaci či čteme jejich text.
Neboť osvícený člověk je jako silný "oheň Vědomí", no a na ty ostatní, v jejich přítomnosti nebo na dálku doslova sála jejich Světlo Vědomí, přeskakují jiskry Vědomí na ostatní. Je to řetězová reakce. Z osvíceného člověka přeskakují jiskry Vědomí na ostatní, zároveň v těch lidech více a více hoří jejich vlastní "oheň Vědomí", až než poznají sami sebe. Pak i oni jsou doslova a do písmene osvícení, neboť taky září a zase v jejich okolí přeskakují jiskry, záblesky Vědomí. Lidé jsou stále víc pozornější a pozornější.
Takže, když se setkáváme s osvícenými, ať už je to jakkoliv, nezbývá nám nic jiného, než být stále víc a víc pozornější, přítomní, bdělí tady a teď.
A tak v nich vidíme jen sami sebe, buď tu temnotu vnitřního znečištění sebe sama nebo světlo Vědomí- lásku, krásu, radost...sebe sama.
Jelikož jsme doslova "nuceni" být pozorní.
Čím větší přítomnost, tím více plyne na povrch nevědomí, temnota sebe sama a všech ostatních.
A o tom to celé je...
Datum: 19.05.12 22:16

Jéje - už je to i tady - Aštar Šeran ...

Někdy mám fak intenzivní pocit, že někteří lidé fakt sedí moc blízko klávesnice - asi o dva metry blíž, než by měli...

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 19.05.12 22:30

Náhodou - já su dost často osvícený - obvykle elektrickým světlem... Někdy si na mne taky někdo posvítí... Ještě jsem ale nebyl ozářený...*smich*

Datum: 19.05.12 23:09

Dobře, že jsem se zeptala, protože pro mě to zrovna o tomhle není. Nemám to vůbec spojené s bohem, a už vůbec ne s Bohem. Tím pádem vám neumím odpovědět.

Datum: 19.05.12 23:15

A můžete mi napsat "svůj pohled" na osvíceného člověka?

doplněno 19.05.12 23:16:

to

askmenow®

Datum: 24.05.12 15:43

Těžko se to vysvětluje. Znám pár, skutečně jen pár, lidí, o kterých bych to řekla. Hodně času stráví tichým sledováním a posloucháním, během toho nahlédnou skutečně do jádra situace a pak řeknou něco, co sedne tak, jak nic jiného. Jsou klidní a ten klid z nich září. Moudří. Rozhodně tím nemyslím nutně znalosti získané studiem, ale nevylučuje se to. Většinou se živí něčím, coo pomáhá druhým lidem. Nemají přehnaný vztah k materiálnu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.05.12 23:42

.

Ohodnoceno: 3x

Od: neon®
Datum: 24.05.12 15:38

Absolutní Láska je stav "osvícených". To mi tam hlavně v tom popisu chybí zdůrazněné.

Ale jde to odvodit, pokud se ví, že Bůh = Láska.

Myšlenky, slova, skutky realizovaného člověka jsou takové, jako by jednal z pozice Celku - je vším a o vše se zodpovědně s láskou stará, tak jako Bůh.

Datum: 20.05.12 10:42

Ano, setkala jsem se s takovými lidmi, několikrát. Ale musím vám říct, že to byli teoretici. Hesel a nadšení měli spousty, ale život, život s lidmi nezvládali vůbec a jako lidé, byli a chovali se jako hovada. Neberte to jako nadávku, ale jako terminus technicus. *plac*Neštěstí pro každého, kdo s nimi, mimo tu danou debatu byli a museli je z nějakého důvodu snášet. *modla* Neštěstí!

Datum: 24.05.12 14:48

To babkazov

Děkuji za reakce. Můžete mi napsat, proč se ti lidé chovli "v civilním" životě jako hovada? Nebo mi to na nějakém příkladu přiblížit? Osobně to moc nechápu, vždycky jsem si myslel, že by se k sobě lidé měli chovat "jako lidi" a ne se jakkoli povyšovat a pod. A pokud je někdo "osvícený" ve smyslu nějakého vidění "něčeho", neměl by toho zneužívat na úkor druhých lidí.

Od: nick*
Datum: 20.05.12 11:02

Vaše otázka je otázkou vašeho ega...ptejte a jednou zjistíte že vaše otázky byly zbytečne a unaví vas to... a kdo bude hladat? ... vaše ego...;) osvícenost je spokojenost sam ze sebou a s tím co dělate...

Od: b
Datum: 20.05.12 11:08

"...osvícenost je spokojenost sam ze sebou a s tím co dělate..."

Dle Vašeho vnímání osvícenosti lze za osvíceného považovat i zloděje či vraha v případě, že jsou se svým jednáním spokojeni?!? Popřípadě oni sami (zloděj a vrah) mohou sami sebe považovat za osvícené? *bzum*

Nějak mi to Vaše vysvětlení osvícenosti hlava nebere.*zed*

Od: neon®
Datum: 24.05.12 15:51

"Osvícený" člověk je věčně spokojený sám se sebou, z hloubi své duše, z pozice lásky.

On je Láska.

Je tak spokojený, že nepotřebuje krást.

Láska jej vede neustále k činům pro blaho všech, pro blaho celku.

Zloděj, vrah jsou spokojeni jen dočasně, povrchně, emotivně, než se jim změní nálada, tak jako každému z nás.

Datum: 15.08.12 17:24

Je tak spokojený, že nepotřebuje krást

Já se sebou zas až tak spokojený nejsem, ale krást taky nepotřebuju. Znamená to že jsem osvícený jen částečně? Takové lehké přisvětlení? ;)

Od: nicke
Datum: 07.08.12 19:55

Datum: 15.08.12 16:14

Prostě skvělé *palec* Jestlipak se tazatel k tomuto videu dostane? Škoda, jestli ne.

Datum: 15.08.12 16:36

*sok**ee* Naprosto vyčerpávající *uf*. Akorát jsem moc nepochopil, co tím vlastně chtěl říct. Tenhle člověk by měl dělat v Česku politiku.*smich*

Datum: 24.05.12 16:03

...a kamenné oblouky sledovaly odtékání času...

Od: hm®
Datum: 24.05.12 16:32

Teda, ... *smich* takhle osvíceného člověka jsem asi ještě nepotkal. Ale zdá se (podle té definice - přečetl jsem jen kousek), že je hodně lidí, kteří si to myslí o sobě. :D

Od: buss®
Datum: 15.08.12 16:28

Jsem bůh, jsem světlo, následujte mne

Od: raven82
Datum: 09.09.12 00:03

Předně si nemyslím, že všichni osvícení lidé jsou zároveň kazatelé osvícení a ani, že osvícený člověk musí být zároveň neskonale zářící a šťastný. Osvícení je stav, kdy se vědomí oprostí od mysli a v přítomkném okamžiku si uvědomí přítomnost spojnice mezi sebou v projevenosti a v neprojevenosti. Veškeré protiklady se anulují a zůstane jediný možnost projevu neprojevená a možnost projevu projevená v mnohost. Osvícení rovná se vědomí, že tady a teď jsem spojen s nikdy a nic a že tudy vstupuje kreativní jiskra božského do bytí. Minulost, budoucnost i úděl konkrétní lidské bytosti včetně jejího ega, nešvarů, pozitiv osobnosti nemá absolutní návaznost na osvícenost.

Pokud se ty, čitateli, právě teď a tady zastavíš ve své činosti, vynecháš myšlenky na to, čím jsi byl včera a vektory tužeb po tom, čím chceš být zítra. Pokud pomineš, kým se jevíš být sobě i druhým a prožiješ pouze já jsem právě tady a teď. Jediný svůj nádech bez dalších myšlenek, jedinou vteřinu v níž si neuvědomíš nic jiného než samotný proces vstupování vzduchu do svých plic...nacházíš se v okamžiku zrození, v němž ty sám jsi tichý a prázdný, postrádaje jakékoli kvality či nekvality, které by snižovaly tvůj význam a setkáváš se se svým skrytým já. To že v tomto okamžiku vidíš pravdu a jsi zároveň zde a zároveň někde v čase nula stvoření vesmíru ale neznamená, že jakmile si uvědomíš okolní relitu a začneš prožívat vlastní život, změní se nějak to, kým jsi byl před tímto prožitkem :)

Datum: 10.09.12 11:14

#ff0000">No těpic! *sok*

Ohodnoceno: 1x

Od: bud
Datum: 09.09.12 09:37

Slovo - osvícení - vyvolává v člověku představu o jakémsi nadlidském výkonu čeho lze někdy dosáhnout,jde ale pouze o pochopeni,uvědomění si jakesi jemnosti v našem těle.

To je ten největší problém pro hledajícího.Kdo hleda?Ego,chápete...to vše mu náramně nahráva.Lze pro jen pochopit tento jemný fenomén a pak se to stane.Co se stane?V podstatě nic zvláštního,tuto představu,že se stane něco zvláštního musite odmítnout.Je zatím zase ego a jeho hra.

Nedosáhnete ničeho,nic se pro vás nezmění,nestane se nic nového.Jen si uvědomíte,že veškere snažení o hledaní třeba Boha a přečítání tuny knih a různych informaci byla jen ztrata času.Dle mne až tohle je pochopeno,stane se ve vas uvědomění,že vše bylo je a bude stále je stejné.

Každý z nás tohle uvědomění zaživa a citi svym vlastním způsobem.Tak se stalo me vlastni pochopeni.Toje osvícení.

A věřte že mezi námi je mnoho osvícených lidi,že vy stejně jako ja se snimi potkátkavate dnes a denně a nemusíte to poznat.Pokud po tom toužite je zatím zase vaše ego.;)

Od: zabu
Datum: 09.09.12 19:35

Osvícenství tak jak je vnímáno v česku, tedy jako filozofický směr v 18 století, a s ním spojený výraz osvícený, např: panovník, atd, znamená uplně něco jiného než máte na mysli Vy. A obávám se, že se najde mnoho lidí, včetně mě, kteří takto vámi pojatý výraz nepřijmou. Možná právě proto, že osvícenství mělo významný vliv na rozvoj českého národa.

A je jedno, že zřejmě vnímáte pojem osvícený jinak. Soudím tak z Vašeho vysvětlení.

Od: kolo*
Datum: 10.09.12 11:20

Ještě jsem se s osvíceným člověkem nesetkal.A když jo,tak to byli víceméně vždy magoři.Zástupci sekt a pod.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.