Spoluvlastnictví hrobu

Od: Datum: 19.05.12 13:32 odpovědí: 1 změna: 21.05.12 12:04

Jsem podílovým spoluvlastníkem dědictví po synovci, zemřel jako jediný syn krátce po smrti obou rodičů. Jsem jeho teta, sestra matky. Druhá spoluvlastnice také jeho teta, sestra jeho otce. V dědickém usnesení bohužel vlastnictví hrobu právník neřešil. Loni došla upomínka k zaplacení nájmu pro další období. Má spoluvlastnice mě o ní neinformovala, zaplatila nájem a současně jí jako jediné nájemkyni dali bez problémů novou smlouvu o nájmu, mě nepřizvali. Že když tam má bratra, tak OK. (Hrob je v centru v žádané lokalitě na hřbitově, kde nové místo lehce nepronajmete. Spoluvlastnice ten hrob míní pro rodinu svého vnuka, neboť má ještě jiný hrob v blízkosti.) Mě oznámila pouze že nájem zaplacen, víc jsem neřešila. O té smlouvě jsem se dověděla až náhodně letos. Podle úřadu je vše ve věci nájmu hrobu po synovci podle zákona, když jsem to zpochybnila, úřednice mě prakticky vypoklonkovaly. Hrob byl přitom ještě za života sestry nedávno opraven, účtenky samozřejmě nemám.
Vzhledem ke skutečnosti, že nedošlo k naší vzájemné dohodě mezi dědici o vyrovnání aspoň části investic, lze o vyrovnání spoluvlastnici dodatečně žádat? Nebo je věc promlčená a pouze v rovině morální? Já bych toto druhé spoluvlastnici nepřitajila, nekomunikuji pouze jak se mi to hodí.
Je vlastně ta smlouva která opomíjí podílové spoluvlastnictví platná? Myslím si, že bych také měla být zapsána v evidenci provozovatele pohřebiště, do doby, pokud zůstaneme spoluvlastníky dědictví.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fran
Datum: 21.05.12 12:04

Dědí se na základě dědického usnesení. Pokud v něm hrob nebyl uveden v soupisu majetku k dědění, je to blbé. Ale mělo by v něm alespoň být v jakém poměru se dědí nebo dědilo či mělo dědit. Jinak pokud svůj podíl někomu hodláte předat, vždycky je to s vaším podpisem a tudíž souhlasem. Takže to zblbly i ty úřednice, ze spoluvlastnictví vás jen tak vymazat nemohou. Měly psát smlouvu pouze s vyžádáním předložení dědického usnesení.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.