Dluh po matce

Od: Datum: 18.05.12 12:08 odpovědí: 4 změna: 18.05.12 14:12
Dobrý den! Jak jsem již před pár dny psala, známá mé zemřelé matky po mě požaduje zaplacení dluhu matky z roku 1994. Matka zemřela v roce 1996 . Dědické řízení bylo zastaveno, protože matka neměla žádný majetek.Paní ani svůj dluh do dědictví nepřihlásila. Dnes jsem se v zaměstnání dověděla, že přišla za mým nadřízeným, ať jí dá z mého platu peníze, co jí dlužím. Má sice od matky podepsaný papír o uznání dluhu, ale všem na potkání vypráví, jak jsem si od ní půjčila a nechci jí to vrátit. Podotýkám, že v době půjčky mě bylo 14 let. Mohu na ni zavolat policii v případě, že za mnou bude neustále chodit do zaměstnání a domů a bude mě slovně napadat? Děkuji za odpověď
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.12 12:10

Mohu na ni zavolat policii v případě, že za mnou bude neustále chodit do zaměstnání a domů a bude mě slovně napadat?

Samozřejmě že můžete...a být Vámi to udělám.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.05.12 12:12

Vůbec bych nic neřešil zavolat policii nebo tam dojít a podat trestný oznámení vy jí nic nedlužíte pokud vás bude obtěžovat atd oksmžitě volejte 158

Datum: 18.05.12 12:17

Dobrý den. Ale jistě, že můžete. Jen to chce mít důkazy, lépe řečeno svědka, který Vám může potvrdit, že Vás ta paní neustále obtěžuje a neprávem Vás napadá. Vymáhá na Vás něco, nač nemá právo a neoprávněně poškozuje Vaši pověst. Důrazně jí řekněte, aby Vás přestala obtěžovat, jinak to budete řešit pro ní jistě nepříjemnou cestou. Váš nadřízený Vám nemůže strhnout peníze z platu na něčí požádání. To může udělat jen pokud je nařízená exekuce. Ta paní nemá v ruce žádný právoplatný rozsudek, takže opravdu nemá právo, chovat se vůči Vám takto. Bude zřejmě hodně potrhlá, když si to neuvědomuje.

Ohodnoceno: 1x

Od: sisaka
Datum: 18.05.12 14:12

Mockrát děkuji za odpovědi! Už totiž z celé situace začínám být psychicky zdeptaná. Ještě jednou moc děkuji.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.