Dají se zlaté zuby roztavit na zlato a prodat

Od: Datum: 08.02.13 17:21 odpovědí: 10 změna: 11.02.13 14:36

Zdravím, našel jsem doma nějaké zlaté zuby po rodičích, mám jich tu asi 5 těch zlatých zubů. Zajímalo by mě, zda se to dá prodat jako zlato?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 08.02.13 17:25

Ano - zlato lze prodat - bez problému. Jen si nech udělat test ryzosti, zuby bývají z kvalitnějšího (a tedy dražšího) materiálu, než běžné šmuky...

doplněno 08.02.13 17:44:

Kukni na - http://search.seznam.cz/?q=v%C3%BDkup+zlata&aq=-1&oq=v%C3%BDkup+zlata&sourceid=szn-HP&thru= a vyber si nějakou ´výkupnu´ poblíž, s několia zuby nemá smysl cestovat přes půl republiky...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.02.13 17:28

Prodat se to samozřejmě dá, materiál to bude kvalitní, ale z 5 zubů asi moc nezbohatnete. Ovšem na druhou stranu, co s tím jiného, že jo.

Od: birbir2007
Datum: 08.02.13 17:34

Zlaté zuby si myslím, že jsou z toho nejkavlitnějšího zlata, ale nevím, kolik se za to dá tak utržit a kde to nechat roztavit...

Od: zlato
Datum: 08.02.13 17:46

také zdravím,

ale samozřejmě, že zlato můžete prodat, co s ním také jiného, že... Předem bych však radil u nějaké důvěryhodné instituce zjistit jeho ryzost a stav, aby vás neošidili, ale i někteří výkupčí mohou být solidní, musí mít povolení od Puncovního úřadu, je také nějaké sdružení zlatníků a podobně. Takoví výkupčí mají obvykle v pořádku i váhy, vše dělají před vámi, i jen poradí a v případě vašeho zájmu odkoupí.

Mají zájem opravdu o vše, chodí nám pravidelně minimálně jednou za měsíc letáček s nabídkou výkupu zlata přímo v našem malém městě, takže nemusíme nikam cestovat, berou i jen zlomky, jednotlivé zuby, dokonce i nevyčištěné(sami si vyčistí) a podobně. Cestují po celé republice, pokud k vám ne, stačí se podívat na internet, nebo novin, v rubrice koupím je také hodně nabídek na výkup. Nebo jednoduše zajděte do místního zlatnictví a jistě vám poradí.

Cenu vám neřeknu, ale je známo, že o zlato je teď velký zájem, například za gram tisíc korun, ale záleží pochopitelně na ryzosti, prodejci apod.

Jinými slovy, jsem toho názoru, že i s tím málo zlata, co máte, vyděláte slušný peníz, pokud prodáte u férového prodejce. O tavení se starat nemusíte, to už si firma zajistí sama, zlato se pak opět používá v mnoha odvětvích.

Datum: 08.02.13 18:35

Měla jsem doma také nějaké zbytky zlata, vyměnila jsem ho za jiné zboží ve zlatnictví a vyšlo mě to lépe,než prodej. Myslím,že by to šlo vyměnit v každém zlatnictví.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.02.13 19:13

Zdravím, ještě bych měl jeden dotaz, na zubech je i nějaká sklovina, jak jí odstranit, případně kde mi jí odstraní, určitě nevykoupí zlato se zubní sklovinou...

Datum: 10.02.13 19:21

http://www.zlatnictvi.net/?18…ni-zlato-ryzost-zubniho-zlata

doplněno 10.02.13 19:39:

S odstraněním čehokoli nepatřičného si zlatnictví poradí rozhodně lépe než ty.

Datum: 10.02.13 19:31

Tam bohužel nemůžu nic najít o odstranění skloviny...

Datum: 10.02.13 21:39

Nic oodstraňovat nemusíte, to udělají za Vás ve výkupu, ale netěšte se na velký výdělek, neb zuby nebývají čisté zlato, ale slitina více kovů. Záleží jak staré jsou ty zuby, čím starší, tím lepší. Od určitýcjh let se přidává více kovů, takže to čisté zlato není ani náhodou. Najděte si hlavně dobrého výkupce.

Od: zabu
Datum: 11.02.13 14:36

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.