Přestupková komise - máte zkušenosti?.?.?

Od: Datum: 15.05.12 15:38 odpovědí: 3 změna: 15.05.12 21:21

Zdravím.*slunce*

Máte prosím vás někdo nějakou zkušenost s přestupkovou komiisí, případně s její pravomocí?.?.?

Jeden vygumovanec mi rozbil v restauraci mobil. Přivolané policii se přiznal, mám dva další svědky. Policie ČR to předala přestupkové komisi, můžou ho nějak donutit aby nahradil škodu?.?.? 2x sem ho potkal a pokaždý mi řekl že mi nic nedá. Slyšel sem že v poslední době dělá všechno proto aby dostal ,,papíry na hlavu´´.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 15.05.12 16:06

Obávám se,že donutit ho asi nemůžou...Asi lze vydat rozhodnutí o náhradě škody ale to je tak asi všechno...Víš jak to dnes chodí,vymahatelnost veškerá žádná...Nejrychlejší způsob je asi vysvětlit mu co ho čeká,když škodu neuhradí...Ale to je už na tobě,však víš...:)

Od: lujs®
Datum: 15.05.12 16:24

To už se stalo asi 15 minut potom o policati odjeli. Ode mě i od mýho kámoše..

Od: lidka*
Datum: 15.05.12 21:21

Záleží na složení přestupkové komise. Co znám u nás a v okolí, tak přestupkovou komisi na městech dělají v mnoha případech policajti v důchodu. Není v každé obci, ale její činnost a projednávání přestupků na základě smlouvy zajišťují přestupkové komise ve větších městech. Co vím, tak u většiny přestupků udělají - ty,ty,ty a tím to končí. Stejně mnohé pokuty, pokud nějakou výjimečně udělí, tak jsou těžko vymahatelné. Takže podle toho, jak znám činnost těchto komisí, tak vám nedávám mnoho šancí. Mohou asi uložit náhradu škody, ale pokud nebude uhrazena, odkáží vás na soud. No uvidíte. V každém případě si komise předvolává obě strany jednotlivě - alespoň u nás.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.