Kdo odpovídá za požární bezpečnost

Od: Datum: 15.05.12 12:06 odpovědí: 6 změna: 17.05.12 09:20
avatar

Kdo odpovídá za požární bezpečnost v pronajatém obchodě? Majitel budovy, nebo nájemce obchodu. V případě porušení požárních předpisů nájemcem bude sankciován majitel oběktu, nájemce, nebo oba?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nopedro*
Datum: 15.05.12 12:58
 

Řekl bych, že majitel obchodu to vždy nechá podepsat nájemce, takže nájemce. Alespoň co vím, tak známá dělá vedoucí v jednom obchodě, kde když se něco stane, ručí za to ona. Není majitel, ani nájemce.

 
Datum: 15.05.12 13:07
 
avatar

Podle mne by to mělo být vyčleněno a ošetřeno ve smlouvě, aby bylo jasné, kdo má jaké povinnosti a odpovědnost. Něco o tom je zde, pokud to pomůže, mrkněte se:
www.ipodnikatel.cz/Bezpecnost-a-ochrana-zdravi-pri-praci/pozarni-ochrana-a...

 
Od: lindova
Datum: 15.05.12 17:41
 

tu to problematiku řeší zákon o požární ochraně č 133/1985 Sb v platném znění a jednoduše se dá odpovědět, že vždy provozovatel činnosti tj. nájemce krámku, řešení ve smlouvě je vhodné s ohledem na revize tech. zařízení - el. instalace, plyn, TNS, kotelna a pod. jinak každý vždy musí mít tzv. začlenění dle §4. a pokutu platí provozovatel:)), nebála bych se tak hasičů jako OIP a hygieny:))

 
Datum: 17.05.12 08:48
 
avatar

Dík za typ. V onom zákoně jsem sice jednoznačnou odpověď na mou otázku nenašel, ale na jeho základě se mi povedlo najít velmi vyčerpávající informaci přímo od Generálního ředitelství hasičského sboru ČR, která mi potvrdila Vaše slova a ve které se mimo jiného píše:


Povinnosti jsou vždy směřovány k provozovateli činnosti a nikoli k majiteli objektu.

Datum: 17.05.12 08:52
 
avatar

magdon:

Ono je to také logické...

Jinak by pronajímatel objektu musel vždy objekt nechat předělat podle toho zda nájemce bude mít v objektu výrobnu Semtexu, nebo sklad kedluben...A v podstatě také ne vždy může pronajímatel ovlivnit co se v daném objektu co pronajímá děje, respektive nemůže za tyto věci "ručit"...

 
Datum: 17.05.12 09:20
 
avatar

No logické to sice je, ale na logiku v našich současných zákonech se moc spoléhat nedá.:D

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.