Málo častý sex - vydržet nebo jít dál?

Od: Datum: 14.05.12 20:34 odpovědí: 27 změna: 15.05.12 12:47

Zdravím vás, chtěl bych znát váš názor... Jsem s přítelkyní 2,5 roku, je mi 30, mám ji rád, ona snad i mě :D Ale poslední dobou je nouze o sex, týden ji bolí ledviny, další týden bere antibiotika na ledviny a nemůže k nim brát antikoncepci, tím pádem další týden dostane cyklus... 3 týdny bez sexu, nechci po ní klasický sex kvůli těm bolavým ledvinám,ale jsou přece i jiné způsoby :) Nicméně o těch nechce ani slyšet. Avšak teď, obzvlášť když přišlo jaro, se ve mně chutě bouří :D A není šance s přítelkyní... Začínám si říkat,jestli mám zapotřebí ve svým věku se takhle trápit, pak jsem nevrlej, ona je naštvaná že jsem nervlej... Prostě nic dobrého. Poradíte mi hledat jinou ženu, nebo jak to se stávající přítelkyní vyřešit? Mám ji rád,ale...
Děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.12 20:40
avatar

Víte, když je člověk nemocný a něco ho bolí - a zrovna ledviny nejsou příjemná malá bolest - tak ani chuť na sex není. To nemáte sex teprve tři týdny, nebo jsem to pochopila špatně? Pokud třeba i dotíráte, tak není divu, že je ona naštvaná a Vy pak taky.

Mohu Vám říci jen to, že je pouze na Vás, zda Vám více záleží na zasexování si, nebo na zdraví partnerky. Já měla vážné potíže téměř dva roky, sex byl velmi sporadický, jednou za měsíc, dva. Bála jsem se, aby přítel nebyl naštvaný nebo na mě nějak nedorážel, naštěstí se ukázal jako chlap a hlavní pro něj bylo moje zdraví, i když byl někdy smutný, že to dneska zrovna "nejde".

Pokud jste naštvaný, že ona kvůli nemoci nějaký čas nechce sex, a berete to jako nějaké trápení, které se nedá vydržet, tak ji zřejmě moc rád nemáte.

To je můj názor.

doplněno 14.05.12 20:43:

Jen se ještě zeptám - jinou formu sexu odmítala partnerka dříve, nebo jen teď? Jak říkám, nějaká antibiotika a bolesti totálně seberou chuť, ale pokud to odmítala třeba i před tím... tak je něco špatně.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: else
Datum: 14.05.12 20:47

Chápete správně, 3 týdny. Ledviny jsou ale dosmrti, tato nemoc se zlepšit nedá. Trápí mě, že by to takhle mělo být pořád, žádný výhled na zlepšení, a teď to není poprvé takhle... Nicméně z toho jak jsem otrávenej začínám po večer místo sexu pít, a to se jí ani mně moc nelíbí. Možná ji nemám tak moc rád jak říkáte, možná mám,a proto jsem ještě s ní.

Datum: 14.05.12 20:58
avatar

To je nevýhoda, když má někdo vážné zdravotní problémy s dlouhodobou vyhlídkou. Otázka je, zda spolu vydržíte i to zlé, protože partnerské soužití nebudou jen radosti. Kamarádka má vážnou poruchu plic, v budoucnu ji čeká asi transplantace, nemůže se zadýchat a musí pravidelně inhalovat. Sex je proto málo často, přítel to bere, jsou zasnoubeni.

Pokud nemáte sex tři týdny, jste z toho na šrot a uvažujete o milence, tak zřejmě nejste schopný snášet to zlé. Nemyslím to nijak obzvlášť zle, prostě někteří partneři nemoc svého druha zvládnou, jiní ne.

Jak se k absenci sexu staví ona? Až doposud jste totiž mluvil jen o sobě, jak to chybí Vám. Co partnerka? Obětujete jinak třeba perfektní a fajn vztah častému sexu jinde?

Ovšem na druhou stranu se mi nelíbí, že jinou formu odmítá, to by mě taky štvalo. Třeba si prostě jen nesedíte v sexu a teď se to ještě prohloubilo... a pokud si nesedíte, zřejmě si ani nesednete a budete se trápit oba.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: else
Datum: 14.05.12 21:04

Ona se tváří, že jí to nevadí, ale bůh ví, co se jí v hlavě odehrává. Je pořád nad věcí, prostě sex být emůže,tak nebude. Hotovo, konec. Mimo sex to perfektní vztah určitě není, ale který je, že? Díky za upřímný názor, žádné východisko ovšem stále nevidím

Datum: 14.05.12 21:48
avatar

Pokud to není fajn vztah (máte pravdu, perfektní dneska má málokdo, ale aspoň by měl být opravdu fajn), zkuste si přítelkyní sednout a vážně promluvit. Žándé vyčítání "ty děláš to..." a podobně. Sdělte jí, že máte pocit, že když nemá zájem o sex, ani jinou formu, tak si připadáte odstrčený a jako by Vás neměla ani ráda, jako byste se jí hnusil.

Ať Vám řekne, proč nemá ráda jinou formu sexu, že Vám to chybí, protože je to přirozené a do dobrého vztahu to prostě patří. Co jí na tom tak vadí - to je potřeba zjistit.

Je taky možné, že jste se dostali do fáze, kdy už jeden k druhému tolik necítí, vztah i sex upadají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: else
Datum: 14.05.12 20:48

Jinou formu sexu odmítala i předtím - prý to mám vydržet :) Rada nad zlato

Od: krkovicka*
Datum: 14.05.12 21:18
Mám ji rád,ale...Co ale?Má teď zdravotní problémy a cyklus je cyklus, ten prostě je.Asi když se léčí s ledvinama myslíte si, že má pomyšlení na radovánky?Nebo se prostě premuze jen aby vám bylo dobře?Zkuste zkrátka vydržet.Dva a půl roku jste spolu a všechny dny nezacinaji a nekončí sexem.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: else
Datum: 14.05.12 21:27

Víte, ono poslouchat každý den, že nebude sex, protože... a teď jeden z mnoha důvodů, a dočkat se jednou za 3 týdny, někdy i za měsíc, to omrzí. Zkuste si to prosím představit. Jak dlouho by vás to bavilo?

Od: krkovicka*
Datum: 14.05.12 21:36
Prečtěte si moji poslední větu.Jestliže ji nerozumite a přemýšlíte nad tím že jí opustite jen proto že vám teď nedá,tak nechápu co tady řešíte.Já ani nikdo to nevyřešíme.Díky bohu že nejsem vaše partnerka.Pěkně děkuji cítit se provinile a mít partnera který jen myslí na sebe.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 14.05.12 21:50
Nyní si zmapujte celý váš vztah.Já samozřejmě s vámi nejsem ale podle pár vět co jste tady napsal soudím že stavíte sex na první místo dokonce i nad zdravotní problémy své partnerky.Upřímně jí lituji.Radši to sní ukoncete.Zaslouží si někoho lepšího.
Podívejte se do budoucnosti a budete mít hned jasno.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 21:53
avatar

Proč poslouchat každý večer? Ona o tom sama začne, že nebude sex, nebo Vy dotíráte? Víte, přítel se přes rok dočkal tak jednou za ty tři týdny, a vydržel. Záleželo mu více na mě, než na tom, že si teď nějakou chvíli nezaskotačí.

Takže třeba já si to představuji velice dobře. Bylo to těžké, ale spolu jsme to zvládli. Je fakt, že kdyby mě do sexu nutil, naléhal, nebo se tvářil, bůhvíjak ho otravuje, že nemůžu, protože jsem nemocná, tak se zaseknu a tím víc nebudu mít chuť.

Zkuste si představit i Vy, jak je naopak jí, když ji něco bolí, absolutně nemá chuť a je vystresovaná z toho, že se nechce přemáhat, abyste byl spokojený. Že si myslela, že jí budete oporou, a místo toho, abyste byl smutný z toho, že má nemoc na celý život, přemýšlíte, jak to bude se sexem, když je teda nemocná.

Vztah není jen o sexu, pokud chcete, klidně si najděte milenku, ale počítejte s možnými následky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: else
Datum: 14.05.12 22:08

Ano, už dotírám. Nemůžu za to, prostě se ve mně asi probudil chlap. Rok jste to vydrželi, krásné, dokážete si to představit 2,5 roku s tím, že není téměř žádná šance na zlepšení? Ledviny má v háji od svých 15ti let, kdy si je oddělala všemocným heroinem. Záleží mi na ní, i na jejím zdraví, a myslím si, že v její nemoci jsem hodně velkou oporou. Ovšem za to bych očekával zase její oporu co se týče sexu.

Od: krkovicka*
Datum: 14.05.12 22:17
Možná chlap možná nevyzrálost vést vážný vztah.To stim heroinem jste tady nemusel uvádět.Nejde o to jestli si nemoc zavinila sama nebo ne.Berte to tak jak to je.Buď ji budete oporou nadále i přes to,že občas vás odmítne nebo jdete že vztahu pryč když se vám nedostává.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.12 08:56
avatar

A kde jste vzal, že jsme to rok vydrželi a je do konce života pohoda?:) Není,a nebude, jde o dlouhodobé problémy, které se čas od času ozvou a potřebují další léčbu. Takže ano, dovedu si to představit.

Pokud dotíráte, nedivte se, to od chuti na sex ještě odrazuje. A je jen na Vás, zda se rozhodnete mít milenku, nebo ze vztahu odejít, protože je v něm málo sexu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 21:32
avatar

najít si diskrétní milenku a je po problému *cert*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.05.12 21:48
avatar

Také zdravím. Vztah i sex je o vzájemnosti, tolerantnosti a kompromisech. Ne však o odříkání se a podřizování se neustále z jedné strany. Měla by chápat Vaše potřeby tak, jako chápete Vy její nemoce. Jedině to řešit kompromisy, které budou vyhovovat vám oběma. Pokud takové nenajdete, budete pořád nespokojený a "neukojený" a tím flustrovaný, od čehož se bude odvíjet jen další nepochopení a prohlubeň mezi vámi. Takže pokud nepřistoupí na žádný kompromis a bude to nadále jen o tom - já nechci a Ty se zkrátka podřiď, pak to nemá smysl. A hledala bych to, s čím bych byla spokojená a s čím by se mi žilo lépe. Každý vztah má člověka obohacovat a ne mu jen brát a omezovat ho. Nehledě na to,že jste mladí, jste spolu 2,5 let a to je sakra brzy na to, abyste žil dle jejího "nastavení". Proč se smiřovat hned s málem, když máte síly zatím na víc? To je můj názor.

doplněno 14.05.12 22:04:

Nemyslím si, že tazatel zaslouží odsousezení, nýbrž opravdu pochopení. Přítelkyně ho pro něho zjevně nemá, pokud tak soudím dle jeho příspěvku...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krkovicka*
Datum: 14.05.12 22:12
Kapko Vím že to myslíte dobře.To já taky.Spíš než sama by to měl řešit sní.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: else
Datum: 14.05.12 22:15

Kdyby se to dalo řešit rozumně s ní, nepíši sem. Její názor - klidně si najdi milenku, ale počítej s tím, že já si najdu jinýho. Chceš sex? Smůla, teď je mi to a to a to...

Datum: 14.05.12 22:46
avatar

jestli ti řekla "klidně si najdi milenku, ale počítej s tím, že já si najdu jinýho", tak pro mě je to tím vyřešené a nehledal bych JEN milenku...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tamaraa
Datum: 14.05.12 21:53

To jsme na tom podobně... Dovedu se vcítit i pochopit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sisinka*
Datum: 14.05.12 22:37

Posli ji k sipku.S tou si v zivote uzijes jen celibat.Jsou i jine formy sexu a i ty jak pises odmita,tak to bude nejaka puritanka.Pryc od ni!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.05.12 23:37
avatar

Aha, takže vy nejste schopen vydržet pouho pouhé tři týdne bez sexu? A není vám to vůči přítelkyni trapné - chtít po ní sex, když je evidentně nemocná? Představte si, že třebas spolu počnete dítě, ona bude mít rizikové těhotenství a vy si nevrznete celých 9 měsíců plus 6 týdnů šestinedělí plus dalších pár týdnů, kdy bude žena po porodu totálně vyfluslá. To si taky jako budete hledat nějakou náhradní ženu? Víte, situace se časem taky může velice lehce obrátit - nyní jste mladý muž na vrcholu své mužné síly, ale ta časem možná bude tak trošku ubývat, a najednou zjistíte, že vám to už moc nejde, tedy ne tak, jak byste si představoval. Ale vaše partnerka bude nadržená samička, která to bude chtít co možná nejčastěji. Co pak uděláte? No možná vy neuděláte nic, jen vaše partnerka vás vymění za lepší a výkonnější model.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: askmenow*
Datum: 15.05.12 00:30

No, upřímně bych poradila vaší přítelkyni nějaké vnuknutí, že jste tohle napsal a pak asi elkej pytel na odpadky, kam naházet vaše věci.

Ale když se ptáte na radu vy... bože... tak buď jí máte rád a budete jí věrný, nebo jí už rád nemáte a dáte přednost tomu spodnímu mozku a rozejdete se s ní. Když je to jaro. (Bože, tenhle argument mě umí vytočit!)

Zkusil jste jí udělat třeba masáž nohou, nebo něco jiného příjemného a ne nutně sexuálního, aby cítila zájem a zároveň se navodila fyzická blízkost? Třeba by pak něco hezkého následovalo. Zkoušel jste se jí na rovinu svěřit, že vám chybí sex? Ptáte sse jí na její zdravotní stav a co všechno jí bolí a trápí?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 15.05.12 07:44
avatar

Já si myslím, že se ptáte úplně zbytečně. Samo se to vyřeší tím, že si najdete milenku, praskne to a bude po všem. Jen pití se, prosím vás, vyhněte na sto honů. Alkohol není ani kamarád, ani parťák, ani řešení. *cert* Je to opravdu velmi obtížné, opustit lásku pro nemoc. Prostě se to nedělá.*stop* Ale pohled z jiného úhlu zase napovídá, že byste neopouštěl bezmocnou, velmi velmi nemocnou ženu. Že vlastně opouštíte partnera, který má jiný temperament. O tom už jsem několikrát psala, že když se sejdou dva partneři jiného sexuálního temperamentu a apetýtu, je to průser. Zvláště pak pro mladé lidi, kteří toto musí řešit celý, celičký život. A a ikdybyste to řešili sebedůvtipněji a sofistikovaněji, ani štěstí, ani klid ve vztahu to nepřinese ani jednomu z nich. *mala* Problém nenív ledvinách, problém je v temperamentu. Vzpomeňte si na příklady z klasické literatury, kdy jeden z milenců je nemocný a přesto udělá úplně všecko, aby se k milovanému dostal a mohl s ním strávit noc. Nevím, jak moc je na tom vaše partnerka špatně, ale její problémy, které budou trvat celý život, nejspíše v nezměněné formě, nejsou tím, co jí zakazuje sex. Nemá prostě potřebu. Má jiný temperament než vy.*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barun
Datum: 15.05.12 12:17

Odpovím ti tak, to co řešíš ted, už řešilo mnoho mužů. Najdi si normální zdravou ženskou, která to má ráda, a tuhle pošli k šípku. Můj přítel se rozvedl, protože to bylo vždycky přemlouvání, a když k tomu došlo tak mu to připadalo, že jí znásilnuje. Řekl jí strč si jí někam a rozvedl se s ní. Mě přemlouvat nemusí naopak, teprve si ted v 40ti letech si užívá sexu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.05.12 12:26
avatar

V tom případě si nepřejte, aby jste náhle onemocněla a sexovat nemohla, protože by Vás něco bolelo a po prášcích byste absolutně neměla chuť.Pak by Vám taky partner mohl říct "strč si jí někam" a jít si zasexovat za jinou.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dobromysl*
Datum: 15.05.12 12:47
Je to o tom, co od partnerství očekáváte. Ujasnit si to, co je pro vás důležité tak, že o to nechcete přijít a naopak, bez čeho se obejdete.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.