Operace dítěte vs souhlas rodičů z daleka

Od: Datum: 08.02.13 15:59 odpovědí: 3 změna: 09.02.13 17:23
avatar

Dobrý den.Nemůžeme se v práci shodnout.Je spoustu svobodných matek nebo rozvedených žen s dětmi,kde biologický otec žije např.přes půl republiky a nebo někdy i v cizině.Bude nutná hospitalizece a třeba i rychlá operace dítěte,Je třeba souhlas a podpis biologického otce nebo ne?Já tvrdím ,že ne,tahle ,,ptákovina,,byla už snad zrušena!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: drejdl*
Datum: 08.02.13 16:01

Ne, tato povinnost již neplatí. Vyhláška již požaduje souhlas jen jednoho zákonného zástupce. V akutním případě, kdy jde o život nebo o možnost těžkého poškození zdraví, není nutný ani ten.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.02.13 17:43
avatar

Dobrý den. Růže, máte pravdu. Poslanci v polovině prosince zrušili povinný souhlas rodičů s léčbou dítěte. Od 1.1.2013 tedy platí, že končí povinný souhlas obou rodičů. Cit. ze stránek MPSV:

Povinný souhlas obou rodičů s postupem léčby nemocného dítěte zavedla od dubna vládní zdravotnická reforma. Nově pro léčbu postačí souhlas dítěte. Lékař ale bude muset rozhodnout, že je takový postup přiměřený s ohledem na rozumovou vyspělost pacienta. Pokud tomu tak nebude, bude nutný souhlas rodiče, který k němu ale bude moci zmocnit například prarodiče nebo chůvu. Předloha také zpřesňuje vymezení zdravotních služeb, které mohou lékaři poskytovat bez souhlasu rodičů nebo zákonných zástupců.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ruze®
Datum: 09.02.13 17:23
avatar

No vždyť to byl výmysl chorého mozku! Dětská doktorky sama radila,však si to podepište sama nebo někdo jiný,hlavně ať tam je nějaký podpis.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.