Co mám dělat, nezvládnul jsem to

Od: Datum: 14.05.12 13:16 odpovědí: 14 změna: 15.05.12 06:51

Ahoj!
Ani nevím jak mám začít. Mám pár problému a nevím jak je řešit.
Začnu prvním problémem. Nedávno (cca 3 měsíce) jsem se " osamostatnil", když jsem rodičům řekl že se chci odstěhovat do Prahy Máma byla pro ale otec proti! Říkal mi že to tu nezvládnu atd ... a měl pravdu. Nezvládám to! Nikdo mi nechce dát práci, a jít za svým snem je těžší než jsem čekal. Mohl bych se vrátit zpět k rodičům ale to mi má hrdost nedovolí a navíc bych přiznal že měl otec pravdu a takovou radost mu vážně nehodlám udělat! Pak je tu druhý problém, Pozdě jsem zaplatil fakturu za paušál. A došla upomínka že mám zaplatit 2000,- za zpoždění platby ale celková faktura byla uhrazená, tak sem ji ignoroval. To jsem ale neměl dělat! Dnes jsem se dozvěděl že mám zaplatit 19 000,-! A kde je mám vzít nikoho nezajímá! Mám to zaplatit do čtvrtku, pokud to nezaplatím. Tak za 6 dní zazvoní exekuce u nás doma (tam odkud jsem odešel). A já nevím co mám dělat! Napadlo mě se zabít .. a přemýšlím nad tím už nějaký čas. JENŽE SE TOHO BOJÍM :/ jak to udělat aby to nebolelo? Vždy jsem říkal že bych chtěl z tohoto světa odejít ve spánku, usnout a už se neprobudit! Byla by to hezká smrt! Jenže jak to udělat? Také mě napadlo že bych si injekční stříkačkou do žil "stříkl" vzduch. Jenže mám fobii z injekcí :/. Nevím co dělat :'( ... JINAK SE OMLOUVÁM ZA CHYBY ALE, ČEŠTINA A JÁ NEJSME KAMARÁDI.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.12 13:26
avatar

Promiň, ale jsi kus vola... Sbal se, zavolej rodičům že máš problémy a vrať se k nim. Pokutu za tebe určitě zaplatí, ty si to odpracuješ na brigádě a peníze jim zase vrátíš.

Můžu se zeptat kolik ti je? A to už máš dostudováno?

doplněno 14.05.12 13:32:

a až budeš mít něco našetřeno a jistou práci, tak se můžeš teprve osamostatnit

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.05.12 13:40

Kluk: Prosím Tě neblbni a vezmi rozum do hrsti! To co se Ti stalo neni žádná tragedie a na štěstí pro Tebe ji můžeš snadno vyřešit. Musíš si přiznat, že tatínek měl pravdu, a neni od Tebe vůbec férové, že si to nepřiznáš. Nemmáš žádnou jinou možnost, než se kajícně vrátit domů a přiznat, že sis narazil hubu. Jsem si na 100 % jistý že Tě táta hrozně rád uvidí a že Ti Vaši okamžitě pomohou. To neznamená že jsi neschopný. Je potřeba si nejprve připravit půdu, najít si něco předem a teprve potom se stěhovat. Určitě se Ti to příště podaří, ale teď se seber a upaluj domjů

*bezim*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 14.05.12 13:41

To byl útěk a ne osamostatnění. Ani neuvádíš kolik máš let. Co tak si napřed najít práci, bydlení? Neříkám, že se to některým nepodařilo, ale na to člověk musí mít. Šli i do zahraničí a uchytili se. Ignorace upomínek.. za blbost se platí. No on ten exekutor nebude takový rychlík nebo už je usnesení. Půjčit si prachy a uhradit. S firmou/exekutorem si domluivit splátky. Domů a hledat co nejrychleji práci, napřed jakoukoli a ohlížet se po další, nebo práci s bydlením.
Jsou lidi co dluží statisíce, miliony a žijí dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 14:18
avatar

Jsi neskutečný zbabělec a ne chlap. Jsou mezi námi spousty lidí nemocných, postižených a dokáží se radovat z každého nového dne, z každé maličkosti, kterou život přináší. A ty, zdravý, máš pitomé myšlenky kvůli jedné nezdařené věci.

Mazej kajícně domů k rodině, hrdost si dej za klobouk, stejně nemáš být hrdý na co. Doma odpros, ta´tkovi potvrď, že měl pravdu on. Popros rodiče o úhradu s tím, že jim to budeš splácet, třeba po 2 tisících měsíčně. Proto si doma hned najdi práci. Jakoukoliv. Obsluhu benzínky, hlídače, dělníka na pásu, prodavače v supermarketu, prostě cokoli, abys mohl rodičům dokázat, že svůj slib myslíš vážně. Časem se třeba posuneš někam jinam, kde to bude lepší, ale pro začátek ber cokoli.

Něco zlého je pro něco dobré. Aspoň jsi pochopil, že osamostatnění se není tak jednoduché, jak si naivní mladík myslí. To už není jako za Honzy, když šel do světa s rancem buchet. Dneska musíš mít zajištěno bydlení, práci a především nějakou částku do začátku. Bez střechy nad hlavou a koruny v kapse neuspěješ. A buď rád, že máš rodiče a že se máš kam vrátit. Horší by bylo, kdybys opravdu zůstal na všechno sám. Jaga.

Nevím, jestli máš tento žánr rád, ale poslechni si písničku NEVADÍ od Wabiho Daňka. Tady je poslední sloka:

Už jsi dlouho sám a věci, co se stanou

se tě nedotýkaj, byl jsi bit,

všechno už jsi vzdal a postavil se stranou,

vzal sis dovolenou, chceš mít klid.

Osamělý dům u rychlíkové trati, oči za záclonou zapranou,

vlaky jedou dál a málokdy se vrátí, život nemá brzdu záchrannou.

Tak řekni sakra to svý NEVADÍ, ZASE BUDE LÍP...*mala*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: dobromysl*
Datum: 14.05.12 14:24
Život je težký. Ale je smrt konec?
a/ ano
tím, že bys zemřel, způsobil bys obrovské problémy svým blízkým - problémy nevyřešíš, jen je přesuneš
b/ ne
po smrti cosi navazuje - své nedodělky si vezmeš s sebou, včetně vědomí, jak moc jsi ublížil sobě a svým blízkým
Jestli nemáš silu a energii situaci řešit, vyhledejte pomoc. (psychologa, lékaře, v alternativní medicíně)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 14.05.12 15:18

seber se a koukej dát dokupy co jsi nadrobil

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 15:44
avatar

Jste hlupák, promiňte mi. Místo toho, abyste uznal chybu a vrátil se domů - a Vy se máte kam vrátit, narozdíl od mnoha jiných! - slabošsky od problémů utíkáte, řešení (jak vidno) nehledáte a chcete se zabít. No, dvakrát tomu nevěřím, nicméně sebevraždou ničemu nepomůžete, protože exekuce u vás doma zazvoní tak jako tak. Dluhy totiž přejdou na Vaše rodiče.

Aspoň mějte tolik slušnosti a informujte je, ať kvůli Vám nepřijdou o drahé a zasádní věci, když už nemáte odvahu, abyste se vrátil. Možná Vás překvapí a dluh zaplatí - předpokládám, že kvůli té Vaší přerostlé hrdosti jste jim o dluhu neřekl.

Máte rodiče, máte kam se vrátit. Pokud je Vám to málo a neumíte druhému přiznat, že měl pravdu, tak nikdo jiný za Vás nic měnit nebude.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dobromysl*
Datum: 14.05.12 17:11

Tato rada se mi nelíbí.

Proč by to měli řešit rodiče? Co když s tím nebudou chtít mít nic společného?*sok* Pak bude mít tazatel důvod ještě k větší depresi.

...

Aby nedošel exekutor k rodičům, je řešením odhlásit trvalé bydliště. Můžete si ho dát na úřad.

Můžete se spojit se společností, které dlužíte a domluvit splátkový kalendář?

Můžete si peníze půjčit od rodičů nebo kamaráda?

...

Až to překonáte, jistě zažijete momenty, kvůli kterým je fajn žít *kafe*. Držím palce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.05.12 17:19
avatar

Protože ho mají rádi, jinak by mu neříkali, ať u nich zůstane (konkrétně otec). Matce asi tolerovala, že odešel, ale nevidím nejmenší důvod, proč by svému synovi nepomohli. Jen nesmí být zbabělec, musí uznat chybu, omluvit se za svou blbost a vzít si z toho ponaučení. Protože když nám něco rodiče řeknou, ať se nám to sebevíc nelíbí, vždycky je na tom něco pravdy. Když si to pak člověk nechá projít hlavou, zjistí že udělal hloupost, ale nechce to před rodiči přiznat.

Pokud už je ale na řadě exekuce, přestal bych si hrát na hrdiny a se sklopenou hlavou poprosil o pomoc právě rodiče.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.05.12 18:49
avatar

Co už, nezavděčím se všem:) Ale rozhodně jsem nepsala, že by to měli řešit rodiče. Pouze, že by mohli pomoci svému dítěti v docela vážném problému, což by bylo vcelku pochopitelné jednání. Sám píšete, zda si tazatel nemůže půjčit od rodičů. Takže téměř to samé, i tak to rodiče snad budou řešit, ne? Nenapsala jsem to, ale i já to myslela jako půjčku, ne si prostě od rodičů peníze vzít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: frantiseks*
Datum: 14.05.12 18:00

Takových problému v životě ještě bude někdy se hold něco posere ale máš rodiče bež za nima a řekni že se ti to nepovedlo oni ti hlavu neutrhnou. Peníze přes noc neseženeš puč si od rodičů pak jim to vrátíš oni budou taky jednou potřebovat pomoct od tebe tak se k nim vrat. Příjde doba kdy už rodiče nebudou a ty bys dál všechno za to abyses mohl k rodičům vrátit ale bude pozdě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.05.12 19:51
avatar

co je to za blbé otázky v závěru dotazu? Vyletěl jsi z hnízda a narazil jsi na svět dospělých, výsledek byl úplně normální. Nic zvláštního se nestalo. To se chceš zabíjet kvůli nezaplaceným pár tisícům? Já ti povídám, že tvůj dnešní dluh nějakých mizerných 19000 je skoro nic. Dá se zaplatit raz dva tři a časem bude hůř. Tak přestaň blbnout a vrať se domů. Táta ti pomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 15.05.12 06:12
avatar
Cau,
prosimte u jakeho operatora mas pausal? Nevim ani o jednom operatorovi ktery by za 3 mesice dal takto vysoke penale dale jde zazadat o jejich prominuti, taky jsem vylit z hnizda jako mlady a docela podstatna vec kterou jsem se naucil je komunikace, komunikace. Jakmile s danym poskytovatelem sluzeb komunikujes vysvetlis situaci vetsinou ti vyjdou vstric a udelaj splatkovy kalendar nebo chvili pockaj. Za druhe nerikej mi ze v praze nedokazes sehnat praci, vidim to tak ze si moc vybiras. Jestlize nemas prijem a musis platit a chces bydlet sam musis brat jakoukoli praci nebo brigadu. Tvrdis ze ti hrdost nedovoli se vratit domu a priznat ze mel otec pravdu a na co si hrdy? Ze sis za 3 mesice udelal dluhy a problemy? Jestli chces mit hrdost postav se k problemum celem, vem telefon zavolej tam kam dluzis, vysvetli jim situaci a domluv se snimi na reseni! Premyslis o sebevrazde? V tom pripade si opravdu srab a vrat se zpet k rodicum! Jsem toho nazoru ze kdyz clkovek spacha sebevrazdu narodi se v pristim zivote jako mrzak, protoze si nevazi zdravi! Mozna to zni jako bych nevedel co to je ale ver ze vim, taky jsem si rekl ze se domu nevratim ale delal a delam vse protio abych rodicum dokazal ze na to mam a ze se dokazu postavit na vlastni nohy!
Jak je v jednom z mych oblibenych filmu:
,,Zivot je kruty a rozdava rany ale neni dulezity kolik ran dostanes a kolik rad budes klecet, dulezite je kolikrat tu ranu prijmes a znova se zvednes!"
Hodne stesti a postav se problemum celem!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 15.05.12 06:51

Přesně jak píšou ostatní. Vrať se domů, rodiče odpros, že jsi kretén a debil a že měli pravdu. A než tam půjdeš, stav se u nějaké diskotéky a popros nejbližšího vyhazovače, ať ti pořádně rozmlátí držku, protože nic jinýho nezasloužíš. S problémem se musíš poprat a né utíkat srabe.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.