Závěť od cizího člověka?

Od: Datum: 14.05.12 08:39 odpovědí: 6 změna: 14.05.12 14:37

Dobrý den, mám dotaz, starám se o jednoho pána, který je nemocen nemá ženu ani děti, jen sourozence hodně starý, ale v cizině. Oni se o něj vubec nestaraji a nebyli tady již 40let.Pán mi řekl že když se o něj starám že mi vše napíše, aby to nedostali jeho sourozenci.Stačí když to napíše sám podle vzoru, který je na internetu nebo je lepší k notáři?říkal mi že mám stahnout papíry z netu a dones mu je.děkuji za radu.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: w1dowmaker*
Datum: 14.05.12 08:44
 

Rozhodně je lepší s tím zajít k notáři

 
Od: poiu®
Datum: 14.05.12 08:45
 
avatar

Dobrý den, závěť může být napsána vlastní rukou nebo za účasti svědků, ale nejlepší by bylo, aby byla učiněna formou notářského zápisu.

http://business.center.cz/bus…vo/zakony/obcanzak/cast7.aspx

 
Od: ahasver4*
Datum: 14.05.12 08:46
 

Určitě notář.Vyloučit sourozence z dědictví není jednoduché...

 
Datum: 14.05.12 09:24
 
avatar

Závěť musí mít náležitosti, které uvádí občanský zákoník v §§ 476 - 480. Pokud tyto náležitosti mít nebude, bude závěť neplatná a nastane dědění ze zákona. V tom případě budou dědit sourozenci. Jestliže jste v právní záležitostech alespoň trošku zběhlí, můžete závěť sepsat sami, vyvstavujete se ale riziku, o kterém se zmiňuji v předchozí větě. Vyloučit sourozence z dědění je zcela jednoduché, prostě nebudou v závěti uvedeni. Sourozenci totiž nepožívají stejné ochrany, jako potomci zůstavitele.

doplněno 14.05.12 15:22:

http://www.vzoryzdarma.eu/04o…-vzor-zavet-vlastnorucni.html

Ohodnoceno: 4x
 
Od: erika32
Datum: 14.05.12 14:25
 

Hledala jsem na internetu vzory závětí, ale vubec nevím jakou vytisknout.je jich tam hodně poradíte?Pán moc majetku nemá, jen byt a nějaké penize.

Od: poiu®
Datum: 14.05.12 14:37
 
avatar

Pokud má byt, tak to je docela hodnotný majetek, takže bych raději obětoval tisícíkorunu a nechal závět sepsat notářem.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.