Psychické týrání - můžu to nejak zastavit?

Od: Datum: 12.05.12 10:33 odpovědí: 12 změna: 17.05.12 20:33

Dobrý den mam prosbu.Muj otec mne a moji matku už odmala psychicky týrá neni to sice každý den aby mel cholericke výbuchy ale když začne je to opravdu děsivé.Mě je 17 let a za tu dobu mam z nej panickou hruzu když vybuchne a začne řvat na celý byt.Ma výhružne argumenty a já mam z nej strach :( chtela bych se zeptat když mam přitele je o dost starsi než ja a postaral by se o mne jelikož je rodině založený jestli bych k nemu mohla jit bydlet bez jakýkoliv problemu pro mne by to byla opravdu osvobození dekuji za jakoukoliv odpoved

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.12 10:36

vydržte to ještě chviličku 18 Vám bude za pár měsíců budete mít míň problému

Od: au1
Datum: 12.05.12 11:46

nebyl bych tam už ani den, a frnknul pryč :) Vy tedy asi budete muset počkat na ty osmnáctiny... Uvědomte si ale, že pak budete zcela závislá na přiteli, u kterého budete bydlet, bude vás živit, a pak kdyby to nevyšlo ve vztahu, budete postavena před problém - zůstat s ním kvůli bydlení, protože nemám kam jít? To není dobré...

Datum: 12.05.12 12:19

Ja fakt nevim,jaky jsou tady zakony.Ale ze sve zkusenossti vim,ze kdyz se mi syn sebral v 16 a odesel,jsem nemohla vubec nic delat.Policie mi rekla,ze nemuzou nic delat,ze ma OP a kdyz nedela nepristojnosti,je vse v poradku.Muj syn ale tenkrat opravdu zlobil a nikdo mu doma neublizoval.Tady je to naopak.Tak vlastne podle te me zkusenosti se muzete take zbalit a odejit.Je to v moci jen rodicu,aby vas donutili byt doma,ale to by me zajimalo jak..Jen aby pritel neselhal a opravdu se postaral?

Od: marfusa*
Datum: 12.05.12 14:09

Ve Vaší situaci Vám mohou pomoci charitativní organizace. Nabízejí azylové bydlení, psychopomoc apod. Já znám jen Bílý kruh bezpečí, ale je jich víc.

Datum: 12.05.12 19:18

Ma pritele,dnes by musel kdekdo zadat o pomoc,co je narusenych lidi a psych.tyranych.

Datum: 12.05.12 17:10

Je to opravdu hrozná situace. Jak psali ale rádci, budete si muset počkat nejméně do 18 let - své plnoletosti.

Leží mi ale v hlavě něco jiného. Bude Vám 18, odejdete bydlet k příteli a maminku necháte tyranovi napospas? Když tam nebudete Vy, nebude mít matka žáddnou podporu, spojence a otec si na ni může pak dovolovat čím dál víc.

Myslete i na ni, jak vyřešit její další život. Přece ji nenecháte utýrat.*bzum* Jaga.

Datum: 13.05.12 07:11

Babusko,ono kdyby bylo matce tak spatne,tak uz tro zmenila davno.vite ja jsem vyrustala take v rodine,otec cholerik,agresivni ke mne,k matce jen psychicky.Dodnes jsou spolu a vubec nevnimaj,jak je tam dusno,vubec jim nepripada,ze se hadaji,ale pro me je to tezko snesitelne.duvod je jednoduchy.Oni spolu zacali zit jako dospeli lide,ale ja jako dite jsem to pochopitelne snasela hur a proto uz to clovek dele nesnese a nechce zazivat.JIm to neprijde,stekaj na sebe a rikaj,my se nehadame.To ona matka taky pouziva rada termin k otci-Prestan me tyrat.Ale jsou to tyrani oba a nevedi o tom.Co se v zivote nakriceli a nikdy jim nebylo nic dost dobre.Dokonce ,kdyz jsem zvysila hlas na syna,kdy opravdu zlobil,tak se do me pustili,ze ho znicim a tyram.No,tak jsem si rekla,ze za to vubec nemuzou.ze ,kdyby si byli schopny uvedomit,jak ublizovali oni,tak se jdou prihlasit a sedej az zcernaj.tohle je treba trochu jiny pripad,ale kazdy ma moznost se rozhodnout,zda odejde a kazdyho boj.Takovych choleriku je,proste je to chytne a pak zas klid,ale kazdeho rozhodnuti,jestli chce byt bez stresu uplne.Deti,kdyz v tom vyrostou,tak maji nasledky.paradox byva,ze ti cholerici,mnohdy vyrostou v klidne rodine,alespon u nas to tak bylo.

Ohodnoceno: 1x

Od: alenapitrovacz*
Datum: 12.05.12 18:53

Markytko,

je to velice těžká situace, ale víte ten primární vztah má maminka s vaším otcem, tzn., že za tuto situaci si nesou zodpovědnost i maminka i tatínek. Vy ale ne. Je to něco, co je mezi nimi, s vámi to nemá nic společného. Vím, že takhle bez vysvětlení všech okolností to možná bude znít divně, ale je potřeba, aby maminka buďto dostala dostatek vnitřní síly se mu postavit a konečně to změnit anebo si za to bohužel ponese následky. Problém je v tom, že když Vy v tom dlouho zůstanete, tak se Vám z tohoto stavu bude taky těžko psychicky dostávat. Nemáte nějaké příbuzné - tety, strýčky, kteří by mohli pomoct třeba i mamince? Jak se k tomu maminka staví? POkud chcete, ozvěte se mi na mail, pokusím se Vám pomoct alespoň tak, abyste to psychicky zvládala a nehroutila se Vy... jakmile Vy budete mít v sobě dostatek vnitřní síly - tak to je to jediné, co můžete udělat pro maminku , protože ona tu vnitřní sílu také ucítí, a třeba konečně bude mít ona sama dost odvahy se zvednout a jít dál...

Držím palečky - a písněte.. :) pa, Alena

Od: markytka888*
Datum: 17.05.12 20:31

Dobrý den sem moc ráda že vás ten muj připad tolik zaujal.Bohužel nemam žadné strýčky ani tety jelikož jsem adoptovaná oni si me osvojili když mi byl 1 rok o svych kořenech nevim vubec nic vubec nikoho neznam mám jen přitele je o mnoho let starší ale ja ho miluju a když jsem s nim citim se být štastná a v bezpeci a proto že on je starsi tak se o mne chce starat stale mi řika pojd už ke mne ja ti pomužu se z toho dostat zatim si pišeme jen pres net jelikož oni mi zakazuji s nim být zato že je starsi ale ja si nemohu pomoci ja ho miluju a srdci neporučim moje nejvetsi prani je být konečne s nim.A jinak mamku to také trápí ale ona rika že jsou nekteri chlapi horsi takže si na to nejspiš zvykla ale ja to trpět nechci ja už sem na tom psychicky docela špatne mam z nej paniku stale mam strach. dekuji vam že sem se mohla nekomu vyzpovidat zatim se mejte krasne MARKYTKA

Od: tomasgulas
Datum: 12.05.12 20:57

Já teda nevím, ale pokud máš přítele a je ochoten se o Tebe chvilku postarat (což by mohl, pokud za něco stojí), pak bych klidně odešel. Pokud studuješ, tak to ber jako internát. To by Ti taky nikdo nemohl bránit odejít...

P.S. Pokud je Tvůj přítel o dost starší, to si nemůže na tatíka došlápnout on? ;)

Od: markytka888*
Datum: 17.05.12 20:33

Ahoj ano mohl došlapnout ale on nechce kvuli mne jelikož mu to zakazuju

Od: askmenow*
Datum: 12.05.12 23:50

Ahoj,

odstěhovat se do 18ti může být problém.

Co mi ale připadá zásadnější je, že i kdybys odešla, necháš v tom maminku. Ženy násilnických partnerů (ať nasilnických fyzicky či psychicky) si často neumějí pomoci, bojí se, nevědí co dál. Zamysli se, jestli bys neměla mamince pomoci. Pro ženy s dětmi v takové situaci existují krizová centra, kde by vám pomohli.

Co bych ti doporučila nejvíce je zavolat na linku bezpečí. Pokud budeš volat z pevné linky (doma, kdy nikdo jiný v bytě nebude, z telefonní budky, od přátel), je to zdarma. Můžeš se jim anonymně svěřit s celým problémem a oni ti poradí, co bys mohla podniknout pro sebe a co pro maminku.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.