Ječné zrno

Od: Datum: 11.05.12 15:24 odpovědí: 6 změna: 13.05.12 15:51

Dobrý den. Před čtyřmi týdny se mi pod pravým okem udělalo ječné zrno. O tom, že se jedná o ječné zrno, jsem se dozvěděla až včera, předtím jsem si celou dobu myslela, že je to jen pupínek, který brzo zmizí. Ječné zrno mám pod okem minimálně čtyři týdny, né-li déle. Ze začátku mě bolelo celé oko, pak jen ten pupínek. Měla jsem potřebu si ho stále mačkat, až se mi jednou z něj podařilo vymačkat trošičku hnisu.

Dnes ho mám stále pod okem a stále stejně velké. Nepraská, nemizí.

Poradili byste mi, co s tím mám dělat? Existují nějaké "babské rady", jak se postarat o to, aby zmizelo i bez lékaře? Jsem diabetička (I.typ) a tak je dost možné, že se mi hojí dvakrát pomaleji, než zdravému, i přesto se mi ale čtyři týdny zdají jako hodně dlouho.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: poiu®
Datum: 11.05.12 15:30

Dobrý den, doporučil bych tea tree oil.

doplněno 11.05.12 15:33:

Ovšem pozor, aby se Vám olej nedostal přímo do oka! Můžete také zkusit měsíčkovou či heřmánkovou mast.

Od: mowla*
Datum: 11.05.12 15:30

Nemačkat, nemnout, nevšímat si jej... Prostě se ´vyřeší samo´, v podstatě jde o vřídek...

Pokud ale drží už 4 týdny (a nebo zesvětlá a zatvrdne), musí jej lékař vyříznout... Pak nějaká baktericidní mast...

Ohodnoceno: 1x

Od: wamp®
Datum: 11.05.12 15:46

Zdravím,dříve jsem mívala jedno ječné zrno za druhým,ani páni doktoři nevěděi jak je to možné.Povětšinou to bývalo cca 14 dní,u vás je zřejmě ta délka dána opravdu tou cukrovkou.A léčba?Mazat Ichtylovou mastí(je taková černá),ta vytahuje hnis z ran a vředů,a až vám to praskne,tak mažte Framykoinem,to je na zhojení.Vždy mi to pomohlo.Prosím vás,nemačkejte to!

doplněno 11.05.12 16:51:

Prosím,poslechněte mě,mám s tím letité zkušenosti!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.05.12 16:25

Dobrý den. Zkuste odvar z heřmánku a přikládat teplý obklad. Ječné zrno vždy uzrálo, prasklo a zmizelo. Ale určitě to opravdu nechce mačkat a jakkoliv do toho šťourat, aby se nezanesla žádná infekce. Pokud by se to ale nelepšilo, raději s tím navštivte lékaře.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.05.12 16:59

Pozor na všechna mazání! Nic sezhora doporučovaných nesmí přijít do oka. To by mohla být fatální chyba. Jen ty teplé obklady z heřmáku, které jsem kdysi použila na ječné zrno u dcery, jsou vynikajícím nápadem.*jasne* A ještě tenkrát jsem malé často dělala kaši z ovesných vloček. Prý pro vitamín B. Ten celý proces opravdu urychlil.

Od: drejdl*
Datum: 13.05.12 15:51

Tak takových zrníček mám v ordinaci každý den několik. Postup je tento: V akutním stadiu, když se zrno vyklenuje a je celé rudé, je nejlepší teplý obklad z heřmánku, ten urychlí "zrání" zrna a ono nejčastěji praskne samo, zbytek se u mladého jedince rychle vstřebá. Je-li zrno starší, není jeho obsah tekutý, proto ani nejde evakuovat, zde už je nutná mast s antibiotikem a kortikoidem - typicky Maxitrol nedo Framykoin comp. Po zklidnění někdy zůstává tuhá bulka, která se během asi 2 minut lehce odstraní chirurgicky v místním umrtvení. OK?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.