Daň z nemovitosti

Od: Datum: 11.05.12 13:24 odpovědí: 4 změna: 09.06.12 09:08

Dobrý den,

před lety jsme jako spolunálemníci na čtvrtiny koupili bytový dům. Pro účel daně z nemovitosti jsem byl zapsán já a léta jsem vybíral u spolumajitelů čtvrtinu daně a platil jsem to FÚ. V současné době každý ze spolumajitelů platí nějakou daň z nemovitosti (garáž, pozemek, chata). Poraďte prosím jak docílit, aby FÚ spolumajitelům přičetl daň za vlastněnou čtvrtinu domu a já jsem neplatil za celý dům?

Od FÚ dostávám složenku, kde je součet daně za moje nemovitosti a při dotazu majlem na FÚ mi odpověděli, že mohou vyhovět pouze v případě, ze se dostavím osobně. A ještě se to každý rok mění. Docela mně to zmáhá a nebaví chodit po lidech a extra na FÚ a vybírat pro ně peníze. Poraďte prosím jak na to.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lidka*
Datum: 11.05.12 13:44

Dojděte si na FÚ osobně a uvidíte, že budete mít po dalším běhání na úřadech. Vy si podáte nové přiznání, kde budete mít daň pouze za svou čtvrtinu domu a případné další nemovitosti. Na původním přiznání jste byl uveden jako takový správce domu, který podal přiznání za celý dům a i za celý dům byl pro FÚ plátce daně. Předpokládám, že oni vyzvou ostatní podílové vlastníky k podání nového přiznání. A jsem přesvědčena, že po této návštěvě už budete v pohodě a budete platit pouze za svůj podíl. Věřím, že vám poradí, jak to nejlépe provést. Určitě mají způsob, jak danit podílové spoluvlastníky, pokud nefunguje způsob platby za celou nemovitost. Ono to není vůbec jednoduché zaplatit za celý dům a vymáhat platbu od ostatních. A musíme bohužel počítat s tím, že tato daň se bude výrazně zvyšovat - vlastně až třeba na pětinásobek. Úplně vás chápu. *tuc*

doplněno 11.05.12 13:57:

Byla bych moc ráda, kdybyste po návštěvě FÚ napsal, jak to dopadlo. Díky! *placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.05.12 13:54

Dík za odpověď, udělám to tak.

Datum: 09.06.12 08:49

Byl jsem na FÚ a paní byla docela v obraze, asi nejsem jediný. Jen mě překvapilo, že změnu je možno udělat od 2.1.2013 do 31.1.2013. Nevím sice proč jen v tomto termínu, ale pátrat po tom nebudu. Mněl by stačit výpis z katastru.

Od: buss
Datum: 09.06.12 09:08

Nepátrat, je to v zákonu..., vždy se podává přiznání v lednu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.