Popření otcovství - 4,5 roků dítěte

Od: Datum: 16.01.13 12:16 odpovědí: 10 změna: 17.01.13 15:57

Dobrý den.

Měl bych otázku.

Mohu popřít otcovství, když je dítěti 4,5 roku?

Jde o to, že jsem se před dvěma lety seznámil s paní, později se vzali a ona strašně chtěla, abych si holčičku, kterou měla z předchozího vztahu, osvojil. Holčička neměla v rodném liste zápis o tátovi ( ten tam prý nechtěl být uveden ), ač je známý a manželka ví, kdo to je. Holčičku jsem si tedy osvojil tím způsobem, že jsme zašli s rodným číslem na úřad, kde na matrice mě tam lehce a snadno dopsali.

Nyní se bohužel rozvádíme. Již vím, proč na mě takto tlačila. Bohužel jsem to zjistil pozdě... Je strašně na peníze a už mi při stěhování natvrdo řekla, že se těší, jak budu platit na malou alimenty jak mourovatej. Holku samozřejmě mám rád, to jo. Jen mi je proti srsti toto manželčino chování. Chce mě prostě akorád oškubat. Když bych holce něco chtěl dát ( jako že jo ), tak bych ji to dal sám.

Dá se ještě popřít otcovství? Popřípadě co mohu nyní dělat?

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 16.01.13 12:45

Obávám se, že u osvojeného dítěte zrušit otcovství už nejde.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.01.13 12:51
avatar

http://www.fod.cz/stranky/adopce/nrp/osvojeni.htm domnívám se, že "pb" má pravdu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.01.13 12:58
avatar

Dobrý den. Zákon vždycky bude hájit zájem dítěte. A v jeho zájmu je otce mít. Vy jste se k otcovství přiznal dobrovolně, i když Vám bylo známo, že nejste bio otcem. Byl to Váš dobrovolný akt, takže tady s popřením otcovství nenaděláte již vůbec nic. Holčička nemůže zato, že se s její matkou rozvádíte. Ta potřebuje být zaopatřená..Bohužel, za chyby se platí...

doplněno 16.01.13 13:02:

Zavázat se dobrobolně k otcovství, to je závazek na celý život...

doplněno 17.01.13 12:01:

Tazateli, na styk s dítětem máte právo a máte právo podílet se na jeho výchově, ale... Napadlo mne, že pokud je Vaše manželka takto "vychytralá" jak by se asi tvářila, kdybyste jí oznámil, že budete žádat dítě do své péče? Čím by argumentovala? Že není dcera Vaše, že nemáte právo a bla bla bla...Ale alimenty po Vás chtít bude, že?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.01.13 13:00
avatar

Nejde, budete prostě platit, na co jste se dal. Naštve to, tatínek z toho vyklouznul, maminka se směje a vy to zaplatíte.

Na druhou stranu, když je děvčátko hodné a máte je rád, je to zase o něčem jiném. Pokud své děti nemáte, jednou Vám to třeba to děvčátko vynahradí a budete někoho mít "na stará kolena". Někoho, kdo Vás bude mít rád. A to za to stojí. Jaga.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 16.01.13 18:17
avatar

Myslím též, že jste prožil s malou dcerkou ta nejhezčí léta života. A jak píše babajaga, budete nejen platit, ale budete mít právo se s holčinou vídat. Nepřerušujte s ní vztahy a když už tedy s Vámi manželka? /bývalá/ takhle vyběhla, tak též od ní požadujte na co máte jako otec právo.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lerdama
Datum: 17.01.13 11:49

Děkuji. Nárok mám na vídání? Nebo ještě něco?

Datum: 17.01.13 12:04
avatar

Nárok máte jako by ste byl biologický otec, ve vašem případě bych si vše nechala ošetřit soudně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.13 19:19
avatar

Zkuste se informovat o možnostech založit holčičce nějaké spoření, jehož výtěžek by obdržela po dosažení dospělosti.

Soud k tomu při určování výše výživného pravděpodobně přihlédne, takže byste měl jistotu, že peníze dostane détě (že je manželka nerozhází).

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 17.01.13 12:52
avatar

Obávám se, ze moc sanci nemáte, ale pokud jen trochu muzete - trval bych na stridave peci, 4,5 roku devcatko je uz celkem sobestacne, muzete si spolu vytvorit stale hezky vztah a matku aspon vypecete..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 17.01.13 15:57
avatar

NE,ale zkusila bych u soudu vymoci,že bude díétěti založeno třeba stavební spoření s tím ,že si ho po 18 roku bude moci vybrat samo a že tudíž by bylo k tomu přihlédnuto a alimenty by byly menší.Za pokus to stojí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.