Jak se mám rozhodnout?

Od: Datum: 16.01.13 09:39 odpovědí: 9 změna: 16.01.13 11:47

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně práce. Jsem zaměstnaná jako prodavačka na zkrácený úvazek. Jak jsem nastupovala byla jsem na plný, ale pak jsem si zažádala o zkrácený, jelikož jsem chtěla zkusit podnikat. Nadřízený s tím souhlasil a řekl mi, že kdykoliv budu chtít jít zpátky na plný tak to jde. Podnikání mi vydrželo asi půl roku a já po dalším půl roce chtěla zkusit zažádat zpět na hlavní pracovní poměr. Tehda mi bylo řečeno, že mám počkat půl roku. Teď když jsem mluvila opět s vedením (znovu po půl roce), tak mi bylo řečeno, že hlavní pracovní poměr mám, ale jsem na zkrácený úvazek (to jsem moc nepochopila) a že 35 hodin týdně mají jen ti nejlepší (já mám 20/týden), taky že mám omezit nemocenské (ale obě jsem měla díky tomuto zaměstnání) a pak se můžeme bavit, ovšem nejdříve po půl roce (bylo mi řečeno, že kdyby někdo odešel tak je tady nějaká šance, jenže oni pořád nabírají a pořád na zkrácený úvazek). Moje první otázka zní: Myslíte, že mám někdy reálnou šanci dostat ten plný úazek? A druhá věc... Našla jsem si i jinou práci. Zatím mě teda hodně baví, ale je tam naprd to, že jsem tam placená od kilometru a nikdy nevím kolik toho bude a kolik najezdím. Sice mi šéf téhle práce řekl, že o mě stojí a chtěl by abych jezdila více než do teď, ale je nás v té práci hodně a já mám strach že zase budu jezdit jen 2x za týden... Chtěla bych tu práci prodavačky opustit a věnovat se té druhé práci, která mě baví, ale nevím jak se mám rozhodnout, takže bych se chtěla zeptat jak by jste se rozhodli vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.01.13 09:49
avatar

V dnešní době bych sázela na jistotu. Peněz je třeba, tak je dobré mít aspoň nějaké jisté zaměstnání. Na druhou stranu já jsem např. člověk, který zkouší nové věci i nová zaměstnání. Ale protože už mám zkušenost, že se to kdysi moc nepovedla ta změna zaměstnání, tak jsem opatrnější. Pokud stále přibírají zaměstnance na zkrácené úvazky, tak asi není nějaká moc velká šance na to získat úvazek plný. Je to zřejmě jejich strategie. No spíš bych vám radila nechat si práce obě dvě. Doba fakt není moc dobrá, abyste nezůstala bez prostředků. A co to podnikání? Nešlo by na vedlejší úvazek rozjet znovu?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.01.13 10:16

Já jsem taky chtěla sázet na jistotu, ale v tom "jistém" zaměstnání mám 7.000,- hrubého což není nic moc a v té druhé práci kdybych se ji věnovala více než do teď bych si možná vydělala i více. Podnikání určitě už ne, bylo to totiž pojišťovnictví a já nemám to srdce právě v té dnešní době lidem cpát pojistky když ty peníze potřebujou jinde...

Datum: 16.01.13 10:24
avatar

Já vás chápu, ale vezměte to tak, že těch 7 tisící hrubého máte vždy jisté. Budete mít tuto jistotu i v té druhé práci? Jestli ano, tak se rozhodněte pro ni. Ale nemít žádnou jistotu peněz v dnešní době, tak to je fakt strašné. Píšete, že v té druhé práci byste si MOŽNÁ vydělala víc. Takže to tak jisté není, že. Víte, aby se vám nestalo, že pak nebudete mít vůbec nic. Takže já bych sázela na jistotu, alespoň nějakou dobu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.01.13 10:32

to máte pravdu. Ale na druhou stranu mě v té práci štve (v té první), že nikdy nevíte v kolik skončíte... Sice tam máte napsané směny, ale skoro vždycky se mi stane, že zůstáváme dýl... Třeba mám směnu od 5:30 do 10:00 a já končím 15:30 místo v těch deset... nebo jsem měla odpolední kdy jsem měla končit 20:30 a končila jsem 0:30 (i když to bylo jen dvakrát pořád mě to štve). Chtěla bych mít jistotu, ale za jakou cenu...?

Od: artik*
Datum: 16.01.13 11:04

vždyť píšete , že máte odpracovat 20 hodin týdně , tak kde je problém?

doplněno 16.01.13 11:04:

proč pracujete déle? Platí vám přesčasy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.13 11:27
avatar
To je blbá otázka . . proč to tak děláte ;) Jde o práci v supermarketu a když udělá hodiny za dva dny tak má zbytek týdne volno a na její místo u kasy posadí brigádníka. Zatímco když bude trvat na tom že má být v práci do desíti tak jí příště řeknou v 9 že může jít domů a když nebude mít na konci měsíce hodiny tak jí to dají klidně po hodině. Od jedný do dvou a od čtyř do pěti. . . I práce u kasy má svoje specifika. Dcera si při vejšce přivydělává v kaufu tak to znám.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.13 11:44

ano mám mít 20 hodin týdně, ale jsem tam vlastně víc... a vadí to mě i příteli (dost se kvůli toho hádáme). Ano proplatí mi to, ale nemám čas na domácnost a na přítele. A když se ozvu, že mám mít "jen" do desíti, řeknou vám, že se nestíhá tak zůstanete déle. Je to tak nějak jak tady píše totak. A když se vám to nelíbí, ukážou vám na dveře...

Datum: 16.01.13 11:38
avatar

Dobrý den. Já bych též vsadila na zaměstnání, kde bych měla pravidelnou mzdu, na kterou se mohu spolehnout. složenky se platit musí, nikdo Vám nepočká...Jíst se také musí atd. Ale Vy si spíše zdůvodňujete, proč v práci za 7.000,- Kč nebýt. Hledáte ujištění, že uděláte dobře, když takovou práci opustíte a budete se věnovat té druhé činnosti, která Vás baví více...Vkládáte do ní velké naděje, ale jaká bude skutečnost, zda si opravdu finančně polepšíte, zda té práce bude dost atd. to Vám zde nikdo nedokáže říci...Já bych si tedy nejdříve vyjednala podmínky ohledně té druhé práce , abych věděla, když budu více jezdit a opustím první zaměstnání, že na ty složenky, jídlo atd. budu mít. Musíte vědět, co nabízí a jak moc se na to dá spolehnout... Pak bych se rozhodla a vyřešila to. Ono na druhou stranu _ mít práci, která člověka baví a mít jí slušně zaplacenou, se nanaskytne každý den, to je pravda. A držet se v zaměstnání, které člověka štve...Proč si nehledat lepší, že? Vás by evidentně bavilo více jezdit, než prodávat...Přeji Vám dobré rozhodnutí, abyste ho nemusela litovat. Zvažte všechna pro a proti opravdu pečlivě. Hodně štěstí!

doplněno 16.01.13 11:51:

Není zač.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.13 11:47

Děkuji za cennou radu ;). Asi máte pravdu. Už jsem chybovala s tím podnikáním a mám strach, že se mi to stane podruhé. Ale na druhou stranu zase v zaměstnání si odpracovat to co mám a jít domů je super, než se strachovat v kolik zase budu končit...

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.