Neplacení výplat

Od: Datum: 01.05.12 17:36 odpovědí: 5 změna: 23.05.12 09:08

Dobrý den...jsem živnostník..a od ledna jsem nedostal výplatu.Co stím mohu dělat? Díky Šimon


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: poiu®
Datum: 01.05.12 17:40
avatar

Dobrý den, pokud jste OSVČ, tak od koho chce dostávat výplatu? *nevi*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.05.12 17:52
avatar

Když jste živnostník, tak Vám asi jakože zaměstnavatel nevyplatil fakturu za dohodnutou práci. Jediné, co by jste mohl je dát návrh na insolvenci dlužníka a nebo návrh na exekuci. Obojí k soudu. Já bych si zjistil, jak podat návrh na exekuci. O té musí rozhodnout soud. Poté exekutorský úřad vykoná exekuci a v případě, že se mu něco povede zajistit, tak vám dlužné peníze vyplatí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: simonsimon*
Datum: 01.05.12 18:04

Dobrý den...moccckrat díky...zkusím to nějak pořešit:))

Od: coop*
Datum: 01.05.12 18:00

Jako podnikatel se musíte o své pohledávky starat. Pokud jste již využil všechny nástroje k jejich vymožení (osobní jednání, aspoň dvě písemné upomínky, snaha o prodej těchto pohledávek, atp.), pak se sám nebo prostřednictvím svého právního zástupce obraťte na soud. Pozor na to, pokud pracujete v schwarz systému, pak se to klidně může také obrátit proti vám a musíte zvážit, jestli jste ochoten zaplatit pokutu až 100 000 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: robroy*
Datum: 23.05.12 09:08

Dobra rada,prosim poradte jak se o sve pohledavky starat? S Vašeho přispěpěvku usuzuji že jste zaměstnanec na dobrem mistě a nemate vubec přehled o tom jak žije živnostnik.Pišete prodej pohledavek,vzit si pravniho zastupce,obratit se na soud,vždyt to jsou nesmysly.Toto všechno stoji penize,když vam neplati tak ty penize prostě nemate.Když to teda date k soudu,tak stejně nic nevymužete.V naši krasne republice neni na takove neplatiče metr,jsou nepostižitelni.My poctivi živnostnici co si vydělavame na to sve živobyti,nikoho neobtěžujem,neberem dotace,žadne ulevy,nechodime na pracak tak na nas stat kašle.Ja mam od ledna už neproplacene tři faktury,dělami to 70 000,- kč,ty penize mi prostě chybi,už sedim tyden doma, nemam prostě prostředky na to abych šel dělat to sve řemeslo.Deně mně to stoji 400,-kč,už to takhle tahnu dva měsice a vydělek žadny.Velke firmy nechtěji platit,tak co chcete dělat.Ja musim platit chod domacnosti,živit rodinu dvě děti a už neni z čeho.Mam snad prodat auto,prodat dum,takhle to přece nejde aby takhle dopadl poctivy pracujici občan.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.