Nepravomocný exekuční příkaz o zřízení zástav

Od: Datum: 30.04.12 19:54 odpovědí: 16 změna: 14.02.14 07:02

Potřebuji poradit...právě jsem nahlédl do katastru nemovitostí,kde jsem se chtěl podívat na vlastníky sousedních parcel a zjistil jsem,že mám na mém pozemku napsáno "exekuční příkaz k prodeji-nařízena exekuce-zástavní právo smluvní-nepravomocný exekuční příkaz o zřízení zástavního práva doručen".Vůbec nechápu,co to má znamenat.Pozemek jsem koupil na hypotéku,kterou platím u hyp. banky bez jedineho opoždění platby už dva roky a ještě 14 let platit mám.Pokud někdo víte a máte s tím zkušenost,tak prosím napište.Děkuji moc!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 30.04.12 20:36

A nejde - náhodou - o zástavní právo banky, která vám poskytla hypotéku? - ručení nemovitostí...

Ohodnoceno: 0x

Od: rego
Datum: 30.04.12 20:45

Byl bych moc rád,pokud by to tak bylo,ale slovní spojení jako exekuční příkaz a podobne mi zní spíše jako nějaká nepříjemnost.Dříve jsem se do katastru nepodíval,tak nevím,jestli se nestalo nějaké nedopatření...a do středy dost daleko,takže budu jako na trní,než si to budu moci ověřit...ale děkuji

Od: roboot*
Datum: 30.04.12 22:26

Tak to ani náhodou! Je na něj vedená exekuce, bez debat či omylů. Asi právě čerstvá pokud ještě nemá papíry (možná má jiné bydliště - to nevíme)

Kontaktujte exekutora který zablokoval Váš majetek. Zástava banky je v tomto případě irelevantní.

Od počátku řízení do konečné dražby nemovitostu to trvá cca 1 rok. dejte si všechno do pořádku jinak o to přijdete!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.04.12 23:46

To dává docela smysl,ale o ničem nevím a ani mne nikdo nekontaktoval dříve ohledně nějaké exekuce...předpokládám,že na katastru mi řeknou,který exekutor to tam vložill,jinak nevím,kde bych sháněl jeho jméno a kvůli čemu tak učinil.Děkuji moc za radu

Datum: 01.05.12 09:50

Na katastru Vám to řeknou určitě, někdy to je vidět i u nemovitosti - označení - změna právního vztahu. Hlavně to dejte do pořádku aby Vám to neprodal :)

A pokud Vám posílal nějaké dopisy, což ze zákona musí a nebyli Vám doručeny, vyvěšují se na úřední desce příslušného ex. úřadu. Zkuste zadat svoje jméno do Googlu a za tím exekuce. Třebas něco najdete.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.05.12 10:49

Na googlu jsem nic nenašel,ale určitě požádám na katastru.Je to docela zvláštní,že si exekutor může nárokovat pozemek,který je zatížen hypotékou a mohl by jej i prodat.V první řadě by měla být chráněna banka,u které je pozemek zastaven,nebo je to jinak!?Každopádně zítra budu chytřejší.Děkuji.

Datum: 01.05.12 19:53

Exekutora banka nezajímá. Ještě mě napadlo, nemáte pozemek nebo stavbu s někým napůl? Může to být exekuce i na toho druhého spoluvlastníka.

Datum: 01.05.12 22:14

"Zástavní právo smluvní" je právě zástava banky a ta je prioritní.To znamená,že s takto zastavenou nemovitostí nelze nijak nakládat bez souhlasu banky a to ani v případě exekuce.Ve Vašem případě se může jednat o omyl,protože exekutor nejprve zpravidla obstaví účet nebo srážky z platu.

Od: pravnik
Datum: 09.05.12 13:16
S nemovitostí, zatíženou smluvním zástavním právem (banky), lze nakládat, a to i bez souhlasu banky. Takováto nemovitost může být klidně i předmětem exekuce. Zajděte na katastr nebo si na Czech-pointu nechte vyjet Váš List Vlastnictví a tam se dozvíte který exekutor po Vás jde a kontaktujte jej.

Datum: 09.05.12 13:48

Hm,tak to budou v bance jistě moc rádi,že jim exekutor sebere často jediné zajištění úvěru.Jsem zvědav,jak potom banka bude uspokojovat své potřeby,když klient přijde takovýmto způsobem o nemovitost...

Datum: 09.05.12 14:34
Banka se o exekuci na její zástavu samozuřejmě dozví a může zesplatnit úvěr a přihlásit se exekutorovi se svou pohledávkou, takže ve finále bude (banka) uspokojena před tím, kdo vyvolal exekuci...

Datum: 10.05.12 07:58

Ano,a když klient bude mít ještě jiný dluh kromě hypotéky (dejme tomu 90% ceny nemovitosti,takže klidně třeba 2 mil. kč),exekutor na její zaplacení použije peníze z prodané nemovitosti,takže banka už nebude mít klientovi co zabavit,jak to bude potom,to by mě velice zajímalo...

Datum: 10.05.12 14:20
Pokud zástavní právo banky vzniklo před exekucí, tak z výtěžku z prodeje po exekuci bude banka uspokojena přednostně; nebojte se, že by toto neměly banky patřičně ošéfované...

Datum: 10.05.12 16:57

Není pravda

Datum: 11.05.12 13:40
... ale jděte, a proč (to není pravda)?

Od: hrusa
Datum: 14.02.14 07:02

Je to jednoduché ,někdo si udělal na vaši adresu živnost ! a zadlužil jí ,takhle se to běžně dělá bohužel .Poradím co stím hrusa53@seznam.cz

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.