Exekuce a majetek

Od: Datum: 08.02.13 14:43 odpovědí: 11 změna: 19.03.13 01:25
Dobrý den.Mojel kamarádka zažila dnes ráno návštěvu exekutora,který jí polepil pračku i ledničku a pár drobností.Má dítě-v květnu mu budou 3roky.Pračku by dle zákona si vzít neměl.Když je v domacnosti dítě mladší šesti let.To nic.Žije s partnerem a přišli kvůli němu.Musí do pondělního rána sehnat papíry kde vyloženě musí být napsáno její jméno a to na všech fakturach od koupi.Bohužel od pár věci papíry již nemá,třeba od té ledničky která je stará 12let.Lze tedy dokázat že opravdu byla zakoupena před 12ti lety a to se ještě neznala s dlužníkem neboť byla v té době ještě vdaná za svého manžela?Děkujeme.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.13 16:12

krkovičko. Není jednoznačná odpověď. Záleží na tom, kdo tam na exekuci příjde. Já tu měla nedávno případ, kdy exekutor přišel do rodiny a zabavil tm něco z vybavení bytu. Exekuce byla vedena na člověka, kterému je něco přes dvacet let. Účtenky byly - staré hafo let, páč vše bylo kupováno ještě v NDR. Nebylo na nich jméno, to je pravda. Ale těžko si něco v NDR mohl kupovat dvacetiletej kluk.

To je jasný, ne? Přesto věci byly odvezeny *zed*. Nyní je podána vylučovací žaloba a čeká se *sok*

Máš tam ode mě vnitřní poštu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krkovicka*
Datum: 08.02.13 18:48
Ještě jednou děkuji.Snad to dopadne dobře.
Od: buss
Datum: 08.02.13 19:23

Měla jste ihned žádat vyškrtnutí ze soupisu. Co bylo za manželství vám může dosvědčit manžel, pokud spolu komunikujete. Jinak paragony, záruční listy, smlouva o zapůjčení.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: krkovicka*
Datum: 08.02.13 20:29
Děkuji.Komunikace se sebod vnitřní poštou mimo jiné-u ztracených paragonu lze sepsat darovací smlouvy,kupní smlouvy nebo i doznání svědků že věci byly zakoupený daleko před seznámení s dlužníkem.
Od: barnabas*
Datum: 08.03.13 03:38

Lidi, vy máte od běžného vybavení domácnosti paragony se jménem? Já zařizoval celý byt, ale fakturu se jménem jsem měl pouze u prvního počítače.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.03.13 10:25

barnabas. Jistěže lidé nemají paragony na své jméno. Ale hrozí-li exekuce, musí na toto myslet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barnabas*
Datum: 08.03.13 16:37

Pokud lidem hrozí exekuce, zpravidla nekupují nové zařízení do bytu. Takže to jsou opravdu rady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boban*
Datum: 10.03.13 19:03

Exekutor = zloděj posvěcený státem!
1) Že prej se bude snažit obstavit účet nebo strhnout z platu? Rovnou vám zastaví nemovitost - to má bez práce a největší potenciální výdělek.
2) Ano, může se vloupat do bytu,kde dotyčný nebydlí, nemá trvalé bydliště, už 5 let ho tam nikdo neviděl, ALE on má dluh u banky, kde kdysi uvedl tuhle adresu jako kontaktní - paráda
3) Nevadí, že v tom bytě povinnému nic nepatří - je na vás, abyste to dokázali
4) Při excindační žalobě nestačí účet - nejlépe písemné potvrzení od prodavače, že si je jist, že jste si u něj to kolo před deseti lety kupovali

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gregi
Datum: 17.03.13 11:10

Všem zákonům je nadřazena Ústava České republiky a článek 12 Listiny základních práv a svobod, která je součástí ústavy, říká:
(1) Obydlí je nedotknutelné. Není dovoleno do něj vstoupit bez souhlasu toho, kdo v něm bydlí.
(2) Domovní prohlídka je přípustná jen pro účely trestního řízení, a to na písemný odůvodněný příkaz soudce. Způsob provedení domovní prohlídky stanoví zákon.
(3) Jiné zásahy do nedotknutelnosti obydlí mohou být zákonem dovoleny, jen je-li to v demokratické společnosti nezbytné pro ochranu života nebo zdraví osob, pro ochranu práv a svobod druhých anebo pro odvrácení závažného ohrožení veřejné bezpečnosti a pořádku. Pokud je obydlí užíváno také pro podnikání nebo provozování jiné hospodářské činnosti, mohou být takové zásahy zákonem dovoleny, též je-li to nezbytné pro plnění úkolů veřejné správy.
Proto se zákon č. 120/2001 Sb. o soudních exekutorech a exekuční činnosti, jakož i další zákony směřující proti zájmům občanů České republiky, ruší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cyberman*
Datum: 18.03.13 21:41

Ahoj, asi to bude znít trochu síleně, ale co napsal "gregi" dal oby se tím defakto argumentovat, když mi na dveře zabuší exekutor, že je zabavovat majetek? nebo bude exekutor taková ku... a přijde když tu nebudu, abych se nemohl tato bránit?

Děkuji za odpověď

Luboš

doplněno 18.03.13 21:44:

PS: tím myslím i na vybavení bytu a ne jen holý byt.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barnabas*
Datum: 19.03.13 01:25

Jako argument povinného vůči exekutotovi to asi nepostačí, chce to, aby se toho ujali právníci. Pokud vím, tak exekutoři vstupují do bytu, i když tam nikdo není. V ČR panuje v obecním povědomí, že má na to právo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.