Piercing do pupíku - nutný souhlas rodičů?

Od: Datum: 22.04.12 19:04 odpovědí: 10 změna: 20.06.12 15:05

Dobrý den, chci se zeptat kolik stojí piercing do pupíku a od kolika let si ho můžu dát. Když mi ještě není 18 let musím na to mít nějaký podpis od rodičů? Děkuji..

doplněno 22.04.12 19:15:

A má ten pierc nějaké nevýhoy nebo vedlejší účinky?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.04.12 19:21
avatar

Stačí jako nevýhoda to, že to je na pohled hnusný a odporný?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: verca27*
Datum: 22.04.12 19:30

Každý má jiný názor, mě to jako hnusný a odporný nepřijde. Líbí se mi to! :)

Od: imsorry*
Datum: 20.06.12 15:05

Já třeba na tom nic hnusného nevidím. Pokud má holka hezkou postavičku, tak je to pěkná ozdůbka.

Já bych řekla, že souhlas není třeba, ale to jen hádám, bohužel nevím :-/ Hlavně pozor, ke komu jdeš. Mně bylo asi 16-17, když jsem si nechala píchnout pupík. Mamky jsem se zeptala, co si o tom myslí a ona, že jo, že to bude pěkné. Tátovi jsem to řekla až potom, ten z toho takovou radost neměl Dělala mi to nějaká známá známého, prý to byla zdr. sestra, ale zážitek teda nic moc a ještě mi to píchla nedokonale. Dnes bych šla na chirurgii nebo do studia, tak drahé to snad nebude...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hajmoni*
Datum: 22.04.12 21:08

nebezpečí infekce - když se to nepovede, budete mít zjizvený pupík

Ohodnoceno: 0x
 
Od: flip
Datum: 22.04.12 21:12

Souhlas.. Také jsem si ho nechala před lety píchnout, dobrý salon, čištění jsem dodržovala poctivě, ale tělo odmítlo, ač s náušnicema např. problém nemám :) V pupíku jizva, holt co se dá dělat..

Jinak pokud ti je pod 15 let, nejspíše budou chtít minimálně souhlas rodičů. Nebolí to, jen to štípne, ale osobně bych do toho už nešla, ani se mi to už nelíbí.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.12 07:23
avatar

Známému děvčeti se to také móóóc líbilo. Nechalo si to dát do pupíku a do obočí. Její tělo to ale nepřijalo, hnisalo to a hnisalo, až jí to na obou místech prostě vyhnilo a vypadlo. Zažila bolest a má díry jako po granátu. Zvlášť na tom obočí je to vidět - je přerušené, v něm jamka, chloupky už jí tam nerostou. To chceš? Inu, kdo chce kam. Kromě toho, že to není nic pěkného a přirozeného, přestalo to být už moderní. Myslím, že sis vzpomněla pozdě, kdy už je ta móda pryč. Před takovými 15 lety bys byla IN, dneska už budeš jen trapná.

Promiň mi můj názor.;)Jaga.

doplněno 23.04.12 07:32:

Navíc - pokud opravdu sleduješ módu, jistě víš, že už je odzvoněno těm bokovým gatím, kdy děvčatům táhne na cemr a ukazují pupíky i za ¨mrazu. Novou linií jsou úzké vypasované kalhoty vysoké až nad pas, s halenkou či tričkem zastrčeným dovnitř. Takže, pokud budeš držet s módou krok, Tvůj piercing stejně nikdo neuvidí, leda v létě v bikinách na koupališti. A kvůli tomu nemá cenu si to dávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.04.12 09:14
avatar

Souhlasím s Vámi, až na jedno - dnes bude trapná? Podívejte se kolem sebe, kolik mladých má piercing, který je pořád velmi populární. To samé tetování. Kdyby byly jejich slavné časy dávno pryč, proč si nechává piercing a tetování dávat stále velké množství lidí, možná i více, než předtím, kdy tyto lidi společnost brala jako exoty?:)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vanda*
Datum: 20.06.12 14:22

Myslím, že teď už se nehraje na to být IN nebo OUT ;) každej se oblíká a každej si nosí to co se mu líbí ;) Tak klid ..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lex*
Datum: 23.04.12 08:29

CENA: Piercing obvykle stojí včetně šperku kolem 500 korun, za kamínek bývá příplatek. Pokud si koupíš v tržnici vlastní šperk a necháš si to píchnout třeba u lékaře nebo někde pokoutně, tak to vyjde levněji, ale jen zdánlivě. Zkušený piercer použije kvalitní šperk a píchne ho tak, aby lépe seděl a pěkně vypadal a také poradí, jak se o piercing starat. V dobrém studiu se také o tebe postarají i po píchnutí - zkrátí ti šperk, mohou ti ho vyměnit za jiný, poradí se vším kolem piercingu a to vše je v ceně (neplatíš nic navíc). Nehledě na to, že šperk z Číny bude sice nejpíše levnější, ale může být z nekvalitního materiálu, a výrazně tak komplikovat hojení.

SOUHLAS RODIČŮ: Piercingová studia vyžadují souhlas rodičů pokud nejsi plnoletá.

RIZIKA: Ač se to nezdá, pupík je jedno z nejproblematičtějších míst, protože se dost potí a o šperk může snadno zavadit oblečení. Hojení je pak pomalejší a je třeba hodně dbát na hygienu. To znamená, že se pár měsíců nebudeš moci koupat v bazénu ani v rybníku. Vhodnější doba je až na podzim.

Přikládám odkaz na informaci od piercera ze studia Hell: http://www.painart.cz/wiki/index.php/Pupek.

Určitě nedoporučuju nechat si to píchnout od kamarádky, obzvláště teď před létem. Sice by to šlo bez i souhlasu rodičů, ale riziko špatného hojení by bylo mnohem větší. Ve studiu ti řeknou, jak piercing ošetřovat, a v případě běžných problémů s hojením ti i pomohou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 23.04.12 12:01

To záleží na tobě. Můžeš si najít nějaký super drahý salón nebo něco levného.

Znám holku, co si piersing dělala sama. A to pozor - do klitorisu. Ještě teď se mi svírá rozkrok, když si vzpomenu, jak to její kolegyně barvitě líčila. Prostě si špičkou nůžek napíchla dirku a pak do ní násilím narvala nějaký kroužek. Fujjjjj brrrr, už mám zase husí kůži. Ale jak to dopadlo dál nevím. Ale hnisání záleží na každém zvlášť. Někdo to přijme, někdo ne. I při dodržování všech pravidel to může začít dělat neplechu.

Ale mohla pak hrdě vykřiknout A MÁM TO ZADARMO.*smich*

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.