Čím a jak povolit ohlodané šroubky

Od: Datum: 14.01.13 19:32 odpovědí: 5 změna: 15.01.13 01:21

Zdravím , setkal jsem s malou plastovou skříní v které je umístěná rozvodna pro internet potřeboval jsem se do ní dostat ale přední kryt je ke krabici samozřejmě přisřoubované roubky kříovím ale ty jsou neuvěřitelně "ohlodané" (prostě tak opotřebované e u nejdou odroubovat) skouel sem roubovákem , ráčnou , kvalitní roubováky ,akuroubovák ovem nic jediné co se stane je e roubek jetě víc zmrvím. Máte na to nějaký "recept" jak takový roubek v tomto případě 4 roubky povolit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.13 19:36
avatar

Na toto mám sadu bitů s diamantovým posypem a zpravidla se podaří popřípadě existuje nástrom přímo na toto určený v podstatě vrták s opačným stoupáním roubovice k dostání v elezářství.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.13 19:44

Pokud je jetě kousek roubku "v pořádku", tak pomocí pájky roubej ohřej a potom ho zkus uvolnit a vytočit.

Pokud toto nepůjde, tak potom musí najít cestu meního zla. Buď nahřeje roubky a vytáhne je i s plastem ze spodního dílu skříňky a nebo zničí víčko plastové skříně a obnaí hlavičky roubků. Ty potom vytoči třeba kletěma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 14.01.13 19:55
avatar

Udělat Dremlem hlubí dráku. Dreml je taková ta malá ruční vysokootáčková bruska.

Nebo odvrtat hlavičky a po sundání krytu by měli zůstat trčet zbytky roubů odpovídající tlouce toho víka. To musíte ovem zhodnotit sám, jestli je to reálné, podle profilu a tlouky víka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.13 20:58
avatar

Elektrickou páječkou ohřej hlavičku vrutu.Pak by u neměl klást odpor.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 15.01.13 01:21

Pokud se ten rozvaděč jetě dá koupit, a stojí Vám to za ty peníze:

Neničil bych spodní plast ohřevem. Zatím. Zkusil bych tím Dremlem nebo čímkoliv jiným, nějakým malým brusným nebo řezným kotoučkem, co seenete, udělat do roubku dráku na obyčejný plochý roubovák. Klidně a se to prořízne i s kouskem plastu toho víka. Pokud se Vám to povede, máte vyhráno. Druhá cesta, trochu delí a namáhavějí je udělat si tu dráku ručně, ulomenou pilkou na elezo. K té destrukci teplem, bych přistoupil asi a potom.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.