Víra, biřmování vs názor o sexu

Od: Datum: 08.02.13 11:52 odpovědí: 37 změna: 16.02.13 09:48

Je mi 20 let a jsem věřící , ale přes některé věci se přenést nemohu. Letos se chci nechat biřmovat, ale váhám kvůli dvoum věcem jestli do toho mám opravdu jít. Proč váhám? Protože nesouhlasím s tím, že by se v manželství neměl používat kondom. Jsem přesvědčen, že já jej používat budu, protože nechci mít více než 2- 3 děti. Dále se bojím toho, že nebudu schopen vydržet se sexem do manželství. Samozřejmě nejsem a nebudu žádnej kluk co by měl mít za život dvacet holek, ale když tu svojí jedinou budu milovat a dojde na milování před svatbou...vím, že nebudu odporovat. Jsou tohle hodně vážné překážky v tom nechat se biřmovat? Svoje názory do budoucna těžko změním. Jinak jsem nejen dle svého názory "spořádanej", ale tohle mě trochu hlodá...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.13 12:00
avatar

Nezbyva nic nez se rozhodnout zda to nebo to. Nekde budes muset ustoupit. Bud nebudes birmovan , nebo budes birmovan , ale nebudes to tak prozivat a budes se rozhodovat podle sebe. Podle me to neni nic spatneho , proc bys nemohl byt birmovan a pritom pouzivat kondom a spat s holkou pred manzelstvim. Musis jit prece jen trochu s dobou a neni to nic spatneho. A nikdo to prece ani vedet nemusi , tyto soukrome otazky /pokud te nebude hlodat svedomi , jestli na to budes porad myslet a brat to jako neco spatneho , co nechces delat , tak na birmovani nejdi/. Jinak i to spani s holkou pred manzelstvim je v teto dobe jako rarita , je mi 23 a neznam v okoli zadnou takovou holku , takze i toto je trosicku prekazka /budes-li to dodrzovat/ a bude se ti dost spatne hledat partnerka...;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 08.02.13 12:12
avatar

Dobrý den, myslím, že ten problém kondomu řeší katolická církev. Můžete být věřící, ale rozhodnout se pro jinou církev (nikoliv sektu). Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 08.02.13 12:21

Bene, sekta a církev je jedno a to samé. Jedná se pouze o rozlišení rozšíření. Sekta je pouze méně rozšířená víra.

A pro tazatele - neznám nějaké podrobnosti tvé víry, ale řekl bych, že buď věříš - a budeš se striktně držet své víry, nebo nevěříš a jenom to hraješ. Pokud ti tvoje víra sex před manželstvím zakazuje nebo nějak omezuje, pokud jsi věřící, budeš to dodržovat, v opačném případě nejsi věřící, ale pouze další z řady, který se naučil drmolit úryvky z bible.

Ovšem sex před svatbou ti schvaluji, protože kupovat zajíce v pytli se nevyplatí. A to u obou pohlaví. Co když si pak nebudete vyhovovat, budete se celý život trápit? Nebo rozvádět?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.02.13 12:44
avatar

Znám dost lidí, co jsou věřící, biřmovaní, sex měli před svatbou, kondom a případně prášky užívají. Jeden z nich byl můj první přítel.

No stress:D, moc to řešíš. Pokud s vírou nesouhlasíš a zásadních bodech, bylo by dobré si vše pořádně promyslet.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.13 12:44
avatar

Biřmování je jedna ze svátostí ducha a pokud vím, pak se sexem nemá společného vůbec nic. Proč by měla mít?

S předmaželským sexem je to podle Bible také trochu jinak, než nám tvrdí faráři. Sex není hřích. Hřích je svést někomu manželku (nepožádáš manželky bližního svého) nebo zahýbat (nesesmilníš). To skutečně není správné chování. Ale svobodný se svobodnou si mohou dělat víceméně co chtějí. Jak určitě víte, podle Bible jsou i nějaká další omezení než Boží přikázání, kdy se zakazuje sex mezi blízkými příbuznými, homosexualita (zajímavé je, že jen ta mužská) a sodomie se zvířetem, ale jak si myslím, nic z toho není váš případ.

Tak hlavu vzhůru, jak řekl Otec Stvořitel, milujte se a množte se. *tuc**pusa*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vladis34
Datum: 08.02.13 12:50

Tak sex před svatbou se považuje také za cizoložství :( Rozhodně to není tak, že když je někdo svobodný, že mu je dovoleno dělat cokoliv. Ale díky všem za příspěvky :)

Datum: 08.02.13 13:03
avatar

Tak hele: Deu 22:28
Když najde muž dívku, pannu, která není zasnoubena, a chytí ji, bude s ní ležet a budou přistiženi,muž, který s ní ležel, dá otci té dívky padesát šekelů stříbra. Stane se jeho ženou, protože ji ponížil. Po celý svůj život ji nesmí propustit.

Takže sex před svatbou není zakázaný - akorát je zavazující. Pokud byste byli přistiženi, musí to skončit svatbou (a na tvoje útraty - to je těch 50 šekelů).

Nevěř tomu, co ti říká farář, a najdi si to v bibli sám.

doplněno 08.02.13 13:16:

A co se týká kondomu - třeba budeš mít štěstí na rozumnou ženu, která bude používat moderní antikoncepci, a nebo budete holt hrát "vatikánskou ruletu" - trefování se do neplodných dní.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pochybovac
Datum: 08.02.13 13:35

To ale patří do starozákonních předpisů, určených Židům ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.13 14:09
avatar

Matouš 5:17 Nedomnívejte se, že jsem přišel zrušit Zákon nebo Proroky; nepřišel jsem zrušit, nýbrž naplnit.

Takže co platilo v SZ, platí dál (například i Desatero).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.13 13:24
avatar

Biřmování je svátost, kterou máte být posilňován ve víře, abyste podle ní žil a šířil ji. Ovšem jen Vy jste odpovědný za svoji víru a činy. Z pohledu nevěřícího člověka budou názory vždy jiné, než z pohledu věřícího, ale pokud bych uvažovala jako Vy, biřmovat bych se nedala...Jen můj názor ovšem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.02.13 13:27
avatar

A kdo bude vědět, kromě vás a budoucí vaší manželky, že budete při sexu používat kondom? Nebo se s tímto faktem budete svěřovat faráři? A sex před svatbou je asi nutný. Co když po svatbě zjistíte, že ona má ráda sado maso a vy ne? To samozřejmě přeháním. Ale nemyslete si, že byste se kvůli tomu nemohl nechat biřmovat. Podívejte se trošku do historie církve - víte kolik kardinálů či papežů mělo nemanželské děti? A kde k nim přišli. Z Ducha Svatého asi nee. Takže církevní hodnostáři něco jiného kážou a něco jiného dělají... a po svých ovečkách ale chtějí dodržování všeho. Přece tím nezatracujete svoji víru, když si ten kondom navlečete. Víru vám vzít nikdo nemůže. Buď věříte, nebo ne. Víra je vaše, to vše okolo ní si vymyslili lidi na ovládání druhých.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjanik112*
Datum: 08.02.13 13:29

Je možné být věřícím, a přitom nebýt fanatikem. Víra je především vnitřní souznění s Bohem, a to jen moje věc, veškeré okázalosti kolem jsou jen věci lidské. Nakonec ke stáří se můžeš napravit a neřekl sám Kristus, že jeden napravený hříšník je mu milejší, než 100 pravověrných?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.13 13:38

Viděl jsi film Goyovy přízraky? Stačilo když holka neměla ráda vepřové. Hned byla dle inkvizice judaistka a šla ny výslech "pomocí" mučení. Přiznala se skončila v žaláři, tam ji představitel církve udělal dítě atd... No prostě hnus! Když jdu v neděli ráno kolem kostela a vidím tam lidi, které jsme v sobotu večer viděl na zábavě, jak se chovají jako dobytek, tak se musím vždy pousmát..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 08.02.13 13:48

Ráďo, ale oni maj hroznou výhodu. Daj párkrát otčenáš a jsou očištěni. Zatímco my neznabozi žijeme pořád v hříchu. Jim to může být jedno. Znásilní malýho kluka, odklečí a odmele pár modliteb a je vnitřně očištěnej. *smich*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.02.13 14:51

Bereš mě slova z huby :) Přesně tak to je..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.13 14:15
avatar

Klidně se dejte biřmovat, se sexem to nemá nic společného. Ani s kondomem. Však on by Bůh jistě také nerad viděl, kdyby se jeho ovečky množily jako cikáni - 15 dětí v rodině. Regulace potomstva je nutná a je dobře, že se k tomu stavíte zodpovědně.

Oni páni faráři se také vždycky nechovají v souladu s Desaterem. Viděla jsem na vlastní oči pana faráře, kterému farník donesl čerstvou zabíjačku. Byl pátek, postní den. A pan farář se do toho s chutí pustil. Půst nepůst.

Jiný pan farář měl syna se svou kuchařkou a hospodyní. Všichni ve vsi to věděli, mluvit se o tom nesmělo.S Pepíčkem jsme si hrávali jako děti. Byla na něm znát farská výchova. Zatímco ostatní děti se "pokutovaly" pohlavkem, "burákem" či buchtou do zad, Pepíček dával takové úkoly, jako "pomodli se 5 x zdrávas". A protože děti Zdrávas neuměly, hrály si s Pepou nerady a občas mu společně nabančily. Vidíte - a pan farář měl také mít sexuální půst. Ale všechno bylo jinak.

Tak si to v hlavě musíte urovnat sám. Biřmovat se klidně dejte, proč ne? A s tím ostatním se musíte vypořádat sám. Faráři jsou stejně jen prostředníci mezi věřícími a Bohem. A hlásají, co se jim líbí, co by si třeba Bůh ani nepřál. Nikdo nemůže být blíž Bohu, než Vy sám. A podle toho jednejte. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.13 16:12
avatar

Doporučím Vám přečíst si knížku Zvonokosy a hned budete vědět co dělat. Hlavně tu pasáž kde faláři spali se svýma kuchařkama

doplněno 08.02.13 16:16:

Tady si knihu mužete zdarma stáhnout.

http://www.uloz.to/hledej/?q=zvonokosy mluvené slovo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 08.02.13 18:45
avatar

"vladis34", těžko Vám poradit, záleží, jaká je Vaše víra, na čem je založena. Zda na rituálech, nebo ji máte v srdci. Víte on i Starý zákon byl založen na víře se spousty rituálů, až pan Ježíš jasně řekl, že proto na svět přišel, aby staré naplnil a nové ustanovil, /záleží, jaký překlad Bible se Vám dostane do ruky/. Když se ho učedlníci ptali, jaké je největší přikázání, tak odpověděl: 1. Miluj Boha z celého srdce svého, z celé mysli své a 2. bližního svého, jako sebe samého, na tom je celý zákon /myšleno Starý zákon/ a proroci /Starozákoní proroci/. Tím shrnul desatero do dvou přikázání. Proto se rozhodně tak, aby nebyl narušen Váš vztah k Bohu a také Váš vztah k přítelkyni. Myslím, že nejlepším rádcem je srdce a svědomí. Každý jsme jiný a každý může jinak pochopit slova Bible, každý jen podle toho kolik mu bylo dáno porozumět. Nikdo nemá právo, Vás za Vaše rozhodnutí soudit, jste odpovědný pouze Bohu, ne člověku. Přeji vám partnerský život plný lásky. - pt

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.02.13 08:25

Dobrý den,

já být na vašem místě, tak se biřmovat nechám. Víra je především proces při kterém člověk zraje, svoje postoje, názory a vůbec celou osobnost tříbí a stále zdokonaluje. Už to, že se otázkami kondomů a předmanželským sexem vážně zabýváte ukazuje že Vám to není lhostejné. Právě biřmování může být tím správným krokem který Vám pomůže.

Nemyslím že přemanželský sex je nutnost, nicméně uznávám že odolat je nesmírně těžké a dokážou to jen opravdu ve víře silní jedinci - (viz Společenství čistých srdcí)

A co se týká kondomů tak názory v církvi rozhodně nejsou tak striktní jak to tady někteří píší. Existují okolnosti za kterých je možné v manželství kondom použít. Ovšem jsou i jiné možnosti antikoncepce (PPR), které vyžadují poněkud více úsilí a účinnost je ve srovnání s kondomem podobná...

To, že máte pochybnosti a hledáte pravdu a Boží vůli není jen známka slabosti (kterou máme všichni) ale především opravdovosti a to je dobře. Tak boj nevzdávejte a hlavu vzhůru.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.02.13 09:53

je mi líto lidí, kteří se sebou nechavaji manipulovat ve jménu nějaké víry.. myslíte si že jste svobodný člověk? proč nevěříte v něco sám, svobodně? proč si nechate vnucovat nějake voloviny, o kterých sám pochybujete? necítite se tak trochu jako loutka? já nevím.. někdy mám pocit jako bych se ocitl ve středověku... nebo výplach mozku funguje stále dokonale...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 09.02.13 10:26
avatar

"honzas1". jen rozšířím Vaši tezi. Výplach mozku dokáží udělat: náboženství, politika a peníze. Každý se pak nechá ovládat tou složkou, které podlehne. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.13 15:39

ano to vím... nedávno jsme tady měli přece názorný úkaz... :D...ale jinak děkuji za doplnění... ale takoví lidé většinou nedokážou použivat už tak malou mozkovou kapacitu a jen přejímají to co jim ostatní nabulíkují bez jakehokoliv zamyšlení.. to se pak stává svatým...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: knopka*
Datum: 10.02.13 18:41

Bůh nám odpustil hříchy.Věřím v Boha ale nepatřím do žádné církve,nechodím do různých sdružení a spolků,neuznávám Vatikán a Papeže.Jednám citem a rozumem.Jediná autorita je Bůh,Ježíš a bible.Bůh ti odpustí i sex před manželstvím i kondom protože jsi jen člověk a člověk odjakživá dělá hříchy,Starým zákonem nám to Bůh dokázal proto je Zákon nový.Papežové a ostatní "zástupci" Boha si spousta věcí pojali po svém.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.02.13 18:53
avatar

Chtěl bych se zeptat. Když budu celý život krást,podvádět a na smrtelné posteli se vyzpovídám odkážu svůj nakradený majetek církvy tak mi po spovědi bude odpuštěno?A druhá otázka obžerství je jeden ze smrtelných hříchu ano? Tak proč vesměs kněží jsou tak tlustí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 11.02.13 19:15

Přesně tak, když to věnuješ církvi, tak ti bude vše odpuštěno, oni jsou na prachy jak diví. A na žrádlo taky - to jen kážou pro ostatní, aby sami měli o to víc.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: knopka*
Datum: 14.02.13 17:54

Obžérství není smrtelný hřích,možná tak ve filmu.Pokud budeš krást a podvádět a na smrtelné posteli sám pochopíš jaký jsi byl vůl tak ti odpustí Bůh,a nakradený majetek věnuj dětským domovům a tam kde to potřebují.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.13 18:46
avatar

Asi v kostele neposloucháte kněze.

Seznam sedmi hlavních hříchů
Pýcha(latinskysuperbia)

Je definována jako touha po vyšší atraktivitě a důležitosti než mají ostatní. Slovo pýcha se dá také vyjádřit jako: nadutost, domýšlivost, vyvýšenost, přehnaná sebeúcta, nerozumná nadřazenost kvůli kráse, bohatství, postavení ve společnosti nebo nadání. Pýcha se projevuje nadřazeným chováním. Jedná se o chorobný stav srdce. Opakem pýchy jepokora.

Lakomství(latinskyavaritia)
Též lakota. Vyznačuje se touhou samoúčelně navyšovat majetek a realizování této touhy.
Závist(latinskyinvidia)

Závist vzniká tehdy, kdy určitá osoba vášnivě touží po majetku (nebo vlastnostech) druhé osoby. Závist může vyústit v poškozování druhé osoby, ke krádeži, nebo k sabotáži.

Hněv(latinskyira)

Hněv se projevuje nekontrolovatelnými pocity zlosti a nenávisti vůči jiné osobě.

Smilstvo(latinskyluxuria)

Tento hřích označuje jakoukoliv přemrštěnou touhu po sexuálním uspokojení.

Nestřídmost(latinskygula)

Též obžerství. Přespřílišné požívání nápojů i potravin.

Lenost(latinskyacedia)

Též malomyslnost, duchovní znechucenost. Absence víry v sebe, Absence víry v Boha, Absence snahy cokoliv zlepšit a nezájem svoje dobré úmysly uskutečnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: knopka*
Datum: 15.02.13 08:31

To máte pravdu,kněze neposlouchám a nebudu a do kostela nechodím.Výčet sedmi hlavních hříchů zavedl na konci6. stoletípapežŘehoř I. Veliký-lidský faktor.On nemá co vůbec měnit to co je psáno v Bibli.

1. V jednoho Boha věřit budeš.Bible : Ex 20,2-6; Dt 5,6-10; KKC: 2084-2141

2. Nevezmeš jména Božího nadarmo.Bible:Ex 20,7; Dt 5,11;KKC: 2142-2167
3. Pomni, abys den sváteční světil.Bible : Ex 20,8-11; Dt 5,12-15;
KKC : 2168-2195

Aktuality
Opatství
G. J. Mendel
Farnost

Archiv
Fotogalerie
Odkazy
Kontakt
Zpět na úvod

4. Cti otce svého i matku svou, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo
na zemi.Bible : Ex 20,12; Dt 5,16; KKC : 2197-2233, 2247-2253
5. Nezabiješ.Bible : Ex 20,13; Dt 5,17; Mt 5,21 nn.; KKC : 2258-2330

6. Nesesmilníš.Bible : Ex 20,14; Dt 5,18; Mt 5,27 nn.; KKC : 2331-2400

7. Nepokradeš.
Bible : Ex 20,15; Dt 5,19, Mt 6,19-20; Mt 6,24; KKC : 2401-2463

8. Nepromluvíš křivého svědectví.Bible : Ex 20,16; Dt 5,20; KKC: 2464-2513

9. Nepožádáš manželky bližního svého.
Bible : Ex 20,17; Dt 5,21; Mt 5,27 nn.; KKC : 2514-2533
10. Nepožádáš statku bližního svého.
Bible : Ex 20,17; Dt 5,21; Mt 6,19-20; Mt 6,24; KKC: 2534-2557

doplněno 15.02.13 08:34:

Jediná autorita je Bible a ostatní dodatky a výmysly od všelijakých papežů,církví a jiných "zástupců" já neuznávám a nebudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.13 08:42

Doma máte ještě taky kamna v kterých topíte a zároveň připravujete pokrmy? Nebo jste provedla inovaci, koupila spotřebiče typu varná konvice, mikrovlná trouba, elektrická trouba, ad.?

Stejně jako v přechozím případě, i víra potřebuje inovaci. Desatero zrušeno nebylo, pouze bylo doplněno - to nic neubírá na jeho platnosti. Pokud zastáváte názor že se jedná o něco špatného, pak vaše víra musí být chudá ( nezajímat se o to, co je pro mě dobré/špatné a jen operovat chabými argumenty). Víra není proto, aby člověka omezovala nějakými předpisy, ale proto, aby život činila hodnotnější.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 15.02.13 08:43

Výčet sedmi hlavních hříchů zavedl na konci 6. stoletípapežŘehoř I. Veliký-lidský faktor.On nemá co vůbec měnit to co je psáno v Bibli.
Tento text je dosti zarážející. Kdo si myslíš, že napsal bibli? Samozřejmě, že taky člověk, on to totiž nikdo jiný neumí. Ještě nám ji možná podstrčili mimozemšťani, ale to nejprve museli několik let studovat naše jazyky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.13 12:45
avatar

ladadal jsi moje krevní skupina.bohužel už nemohu hodnotit. Za toto ti dám hlas v jiné poradě.Ať admin zruší trička a nechá hodnotit neomezeně. Jak je to v jiných poradnách. Návštěvnost tam je taky velká a nic nikdo nedostává. Třeba novinky.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 15.02.13 20:20
avatar

"ladaal", možná nejde o to, že něco psali lidé, ale já to vidím tak, jako by někdo přepisoval *klik* třeba Čapka a jiná díla spisovatelů a říkal tomu inovace, to by byl pěkný "bordel", co? ;) - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ladaadal*
Datum: 16.02.13 09:18

Podle mě se tohle nedá srovnávat. Čapek to psal pro pobavení a poučení lidí (a možná i pro svoji zábavu), zatímco bible byla sepsána pro jednodušší vymývání mozků. Tudíž si ji dle představ může upravit ten, kdo se vymýváním zabývá a koho lidi s vymytým mozkem tolerujou, dle svého mdlého rozumu. Když přepíšeš Čapka, nikdo už ho nebude číst. Když přepíšeš bibli, do pár let se toho budou držet všichni "věřící".

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 16.02.13 09:48

viděli jste film Kniha přežití? tam je to tak trochu nastíněno to ovládání lidí pomocí bible,,,, třeba to tak bylo i před 2000 lety..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.13 12:23
avatar

Kde ti z toho seznamu vypadlo Neuděláš si tesané modly ani jakékoli podoby toho, co jest na nebi nahoře a co jest na zemi dole a co jest ve vodě pod zemí; nebudeš se jim klaněti, ani jim sloužiti, neboť já Hospodin, Bůh tvůj... (Ex 20:4)

vy křesťanští modloslužebníci klanící se křížům :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.13 20:46

Obdržel jsi dostatek odpovědí na téma biřmování, i názory jednotlivých rádců na víru samotnou (některé byly pravdivé, jiné měli od pravdy daleko).

Zkusím se zaměřit na druhou podstatu tvé otázky. Sex. Vše má své bílé a černé stránky. Bylo by povrchní tvrdit, že u sexu je to jinak.

Zábrany, které se kolem sexu dříve vyskytovaly byly prolomeny. Atmosféra ve společnosti je obecně uvolňována. Tomu, kdo se vyhýbá sexu, se dostává pocitu, že svůj život činí méně hodnotější. Je tomu opravdu tak?

Pro začátek by bylo vhodné zjistit, proč církev zastává onen názor. Je těžké tomu vzdorovat, pokušení je silné, zvlášť pokud nevím víc, než že je to špatné podle nějakého předpisu.

Bohužel vysvětlení je nad rámec možností této diskuze. Pouze mohu uvést to, že při sexu vzniká duchovní vztah mezi partnery, který nejsou schopni nést, pokud nesetrvávají v manželské milosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klarasek
Datum: 14.02.13 23:15

Taky jsem věřící katolička, biřmovaná jsem byla tuším že v 17 letech. Dnes je mi 25 let a když se dívám zpětně, tak mám pocit, že se má víra dost vyvíjela.

Určitě se biřmovat nechte! To, že v něčem máte názory trochu jiné než je oficiální stanovisko církve, je naprosto normální.

Biřmování má být na posilu v naší víře, ne odměna za to, že jste slepá, nepřemýšlející ovečka.

A k sexu před svatbou a kondomům... Z vaší otázky tuším, že momentálně přítelkyni nemáte. Myslí, že bude záležet, jakou partbńerku budete mít, třeba bude trvat na striktním dodržování křesťanských zásad. Takže to nemá cenu teď hypoteticky řešit

Já sama jsem v době biřmování chtěla sex až po svatbě a také jsem byla proti kondomům. Dodnes jsem panna (i když vážných vztahů mám za sebou několik) a myslím, že v budoucnu budu i ty kondomy v manželství používat. Ale na mé víře v Boha to nic nemění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.