Podmínky na pracovišti

Od: Datum: 14.01.13 13:18 odpovědí: 4 změna: 14.01.13 18:59

Dobrý den,

prosímo radu jak se zachovat. Kamarádka nastoupila do nejm. obchodního řetezce. Ona má vyí vzdělání ne 20 letá vedoucí úseku a věkově se rovně od ní lií. problém je v tom , e nedokáe jednat s lidmi, nemá s tím zkuenosti. Přece jen pokud začne někdo křičet pře zákazníky na personál bezdůvodně, a poté si jde stěovat na vedení, e ji neposlouchají z pohledu podřízených je vnímámo jako selhání její osoby. S vrstevníky si nechala tykat původně byla na jejich pozici a muskému pohlaví nikdy nic nevytýká ani přastávky na ,,rychlý kouř,,.

U dámského osazenstva je to horí ty nenechá ani se najíst, vytáhne z přastávky obtěuje rečmi , zde nejí a nepije. Ovem, kdy dojde na činnosti neumí je zadat, řekně začněte něco dělat. Pokud přijde nový člověk měla by jej sama zaučit. Personalistika jí také nic neříká, vy přijme nějakého ,,ikulu ,,a vyvstanou obtíe. odejde dříve z pracovitě, nespolupracuje s ostatními...Tak to ostatní nahlásili. A co se dělo? On si za ní doel a řekl jí, e chce vědět jmenovite, kdo ho napráil. Bez skrupulí mu informaci podala a pak se diví, e nemá autoritu. Jetě ke věemu je to takový ulejvač , kde se zaít.

Dalí věc je, e večer při skončení a úklidu, je vyadováno, aby v kuchyńce vdy někdo umyl nádobí po ostatních. Kamarádka omítá toto činit, nebo´t do kuchyňky téměř nechodí svačí nekulturně v atně, jeliko obyčejně pokud náhodou jde na jídlo. Je místnost bezostyně obsazená oblastním manaerem a jeho okolím s notasem, kteří se podílí na na tvorbě nádobí, které zbyde do konce směny, jednotlivé úseky včetně svého úklidu pracovitě se májí střídat v úklidu ostatních prostor. Take i hrnky od kafe a talíře po vedení. Kamarádka má dost své práce co se týká svého pracovitě, take honička.

V náplni práce má ve smlouvě uvedeno provozní pracovník. Domnívá, se nemá právo někdo po ní vyadovat mytí nádobí není uvedeno ve smlouvě a jako sluka si rozhodně nechce připadat... Zřejmě někdo v začátcích umyla po někom nádobí a u se to veze. Provozovna neběí dlouho.

Pokud se ozve , e nechápe co má očista nádobí po někom společného s její pracovní smlouvou hrozí jí něco? jak se bránit ostatní brblají, ale jdou a myjí nádobí. Ona se ozvala a bylo jí řečeno, e to má říct éfovi, k tomu zatím nedolo. Nezdá se Vám to být nedůstojné a bezohledné.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.13 13:27
avatar

Nejlepí rada asi je nechat kamarádku, a si svoji pozici a postavení v kolektivu vybuduje sama.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.01.13 13:55
avatar

A si po sobě kadý umývá hrníčky a je to :D

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zzzzz
Datum: 14.01.13 14:12

Kamarádka sdílí stejný názor hoummy. Aby po někom sklízela na konci nádobí ze stolu si přijde přece jen troku starí. A navíc kadý z nich má stejně 2 ruce jako ona. A kancelář mají hned vedle. Nemá pracovní smlouvu s názvem Hospodyně.:D

Spí netuí, jak v případě konfliktu zcela obhájit svůj náhled na věc. Náplní práce?

Datum: 14.01.13 18:59
avatar

My máme v kanclu taky takového ováda, který si neumývá nádobí, tak mu ho tam prostě necháváme a on potom tlačí jídlo ze pinavých talířků a pinavých sklenic, ale to jsou malé věci. A si kamarádka umyje své a více neřeí :), nebo můe říci, e má svrab, či něco jiného, tak nemůe umývat nádobí jiným a je to :D, hned si budou mýt nádobí sami. Výmluv je plno, nebo, e nebude uklízet po chrochro. Nikde není napsané, e kdy je někdo sluebně mladí, e musí umývat nádobí.

doplněno 16.01.13 07:34:

Pardon za chyby, asi mě zlobila kláveska :), nebo pivo :D

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.