Zavřeny za loupež

Od: Datum: 14.01.13 09:20 odpovědí: 9 změna: 15.01.13 07:36

kamarádka měla doma potyčku s přitelem ten do ní strkal a vzal ji pod výhrukami klíče od auta a opilý odjel.ačkoliv má řízení zakázano na 8let.Kamarádka byla tak vyděená e ve nahlásila na policii.ted přilo jejimu přítelovi obvinění z loupee a jeliko je v podmínce-se sazbou a na 10let.je to hrozně vysoky trest za tohle co se u nich doma stalo...navíc spolu čekají miminko.co ted s tim vzít zpátky u to nejde a 10l trest za to e si vzal ,,doma jejich auto které deně pouívali je hrozny -i kdy samozejmě opili a bez papíru nemá za volantem co dělat poradte co ted s tim


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.13 09:23
avatar

Nic - nechat to být, a rozhodne soud. Kamarádka se zachovala správně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.13 09:26

Pokud byl v podmínce a zase sedl opilý za volant jetě cizího auta - má smůlu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 14.01.13 09:40

Za chlast za volantem by měli podobné tresty dávat běně. Buď chlastej nebo řiď, dohromady to nejde. Je to stejný, jako by si vzal kulovnici a el si střílet na pěí zónu.

A jestli byl navíc v podmínce, tak to o něčem svědčí. Kamarádku a její dítě lituju, ale a je ráda, e se ho zbaví, to by nebylo k ivotu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.01.13 12:14
avatar

Tak maření výkonu úředního rozhodnutí / řízení v době zákazu/ je jasné, pokud se loupee týká tak je mono vyuít monosti trestního řádu a proti osobě blízké nebo jí na roveň postavené nevypovídat. Akorát bych se být kamarádkou dost rozhodoval o tom zda takový partner má smysl.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.01.13 12:17
avatar

Ale těch 10 let není jen za to, e si "půjčil" auto, to je trest i za trestný čin, za který dostal onu podmínku. Nevím, co Vá přítel předtím provedl, ale s hrozícím trestem měl počítat a chovat se podle toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.13 12:24
avatar

Kamarádka se zachovala naprosto správně. Co kdyby smetl třeba skupinu dětí ze kolky? Prostě je potřeba mu přistřihnout křidélka, nemyslím to nikterak ironicky, ale váně.

Ona si jen toho tatínka měla vybírat poněkud zodpovědněji. Zvlátě, kdy u má podmínku a zákaz řízení, nebyl to určitě na tatínka zrovna ten nejlepí adept. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.01.13 13:50
avatar

Za trestný čin loupee stanoví trestní zákoník v prvním odstavci trest odnětí svobody na 2 roky a 10 let bez ohledu na to zda je či není v podmínce. Na horní hranici mu určitě trest vyměřen nebude, spíe v dolní polovině sazby. Je vak téměř jisté, e podmíněně odloený předchozí trest mu bude přeměněn na trest nepodmíněný. Je to logické a správné - ve zkuební době se neosvědčil, tak za své činy musí pykat.

doplněno 14.01.13 14:14:

U některých trestných činů je k zahájení trestního stíhání je potřebný souhlas pokozeného, pokud je pachatel k pokozenému manelem, partnerem nebo druhem. Trestného činu loupee se vak toto ustanovení netýká.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.01.13 13:57

Pokud jej povauje za osobu blízkou, tak k trestnímu stíhání musela dát souhlas, ten můe i před soudem vzít zpět, jestli se nepletu. Kadoupádně soud by ho měl z úřední povinnosti napálit za to řízení + pokud ho chytli, tak i za ten alkohol.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.13 07:36
avatar

Vážně si myslíte, že si člověka, který již dříve zřejmě ohrožoval lidi řízením v opilosti, (zákaz řízení na 8 let nedostal pro nic) nezaslouží trest?

Přemýšlím o tom, jakým partnerem je člověk, který v opilosti "strká" do těhotné ženy a vyhrožuje jí, a jakým asi bude otcem...

A Vy si klidně napíšete, že "jenom vzal doma doma auto, které denně používají"...

___ Vaše kamarádka se zachovala správně!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.