Umrtvení zubu při vrtání

Od: Datum: 27.03.12 21:25 odpovědí: 21 změna: 29.03.14 22:15

Zdravím, je mi 15 a dost se mi kazí zuby (zdědila jsem to po tatínkovi) a tenhle pátek mám jít zubaři. Ale já mám ze zubařů, vrtání a všeho kolem toho strašný strach :(. Vím 100% o 1-2 kazech a tak se chci zeptat jestli se to dá umrtvit, popřípadně jestli se za to něco platí když je mi 15..díky Jana
Jinak nevíte jak se zbavit toho strachu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.12 21:53

Ahoj, Jani. O injekci při vrtání se dá zubař požádat. V tomto případě se injekce platí. Bylo by lepší, kdyby tam šla s Tebou mamča, ta se se zubařem lépe domluví a myslím, že tě i dokáže i hodně psychicky podpořit. Jinak věř, že je lepší jít k zubaři, dokud to nebolí. zvládneš to, říkej si, že je to jen chvilka. Držím Ti palce a neboj se toho.:)

Ohodnoceno: 3x

Od: askmenow*
Datum: 14.07.12 03:40

V patnácti to určitě zvládne i bez maminky, kolikrát je utěšování spíš to, co zhoršuje situaci a probouzí v utěšovaném pocity, že se něco hrozného dějě, když je utěšován.

Jinak vrtání mě zatím nikdy, musím zaklepat nebolelo. Je to trošku nepříjemné, ale ne vyloženě bolestivé.

Pokud chceš bílé plomby, připrav se, že ty se platí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.03.12 22:11

Zrovna včera mě vrtala dva, jedna plomba prokousaná, druhá ulomená. Bez injekce a do půl hodiny jsem byl venku. Neměj z toho strach, tak strašný to není. Horší je půl dne ta tupá huba, co má člověk po injekci.

Ohodnoceno: 2x

Od: jana00
Datum: 27.03.12 22:20

Děkuju za odpovědi, zkusím to zvládnout *palec*ale už to vidím až výjdu ven, tak se mi budou klepat ruce jako vždy a celý den budu nepříčetná *smich*

Od: bartas*
Datum: 28.03.12 17:41

Umrtvení zubu je zdarma vždy proplácí to pojištovna není důvod aby tě lékař trápil při nepříjenmém ůkonu klidně si řekni o umrtvení před vrtáním.

Od: zubar
Datum: 28.03.12 17:54

Umrtvení před vtáním NENÍ hrazené pojišťovnou.

Rozumný zubař vám žádost o umrtvení zubu při tak banálním zákroku jakým vrtání je, anestézii rozmluví. Vždycky je to riziko. Jak pro pacienta tak následně i pro doktora.

Od: kemf
Datum: 03.05.12 22:54

Mě moje zubařka injekci vrazí pokaždé co k ní jdu.Vždy se mě zeptá zda jí chci tak řeknu,že jo a celej zákrok mám mrtvou h... . Jediný co jsem kdy platil bylo těch třicet korun.Říkala mi,že pojišťovna injekci proplácí.

Od: des*
Datum: 03.05.12 23:24

Rodiče získali právo vybírat si pro své dítě lékaře, tedy i zubního. Navíc zákonný zástupce musí být při zubní prohlídce dítěte do věku 15 let přítomen a musí dát eventuálně souhlas k příslušnému ošetření.Přítomnost zákonného zástupce musí být stvrzena podpisem v dokumentaci. V současné době tedy potřebné vyšetření a ošetření chrupu dětí musí rodiče sami zajistit u svého zubního lékaře.Rodiče ale bohužel často péči o zubní zdraví svých dětí podceňují a na prohlídky s nimi nechodí.
Podle platného zákona o veřejném zdravotním pojištění a v souladu s vyhláškou o preventivních prohlídkách mají děti a mladiství do 18 let právo na zcela bezplatnou preventivní prohlídku u zubního lékaře dvakrát ročně. Poprvé by rodiče měli se svým dítětem navštívit zubního lékaře mezi 6. a 12. měsícem života a dále pravidelně dvakrát ročně. VZP může svým pojištěncům poskytnout seznam zubních lékařů v okolí bydliště i kontakty na odborníky specializující se na péči o dětský chrup.Všechna preventivní vyšetření jsou samozřejmě pojišťovnou plně hrazena, a to včetně specializovaných vyšetření, na která zubní lékař dítě v případě potřeby pošle.
Umrtvení zubu při banální opravě,je nesmysl,vrták je chlazený vodou a zákrok nebolí.

Od: verca*
Datum: 31.01.14 12:06

bože to je žvást tvl ... anestezie i u vrtání je i u soukromých zubařů hrazená pojištovnou ... a asi to vim když mi včera vrtala 2 zuby a injekci mi dala sama a neplatila jsem absolutně nic ...

Datum: 31.01.14 19:14

Nesmysl.

Datum: 04.05.12 08:02

Vrtání není příjemné, s tím s Vámi souhlasím. Při trhání je umrtvení automaticky. Při vrtání mi paní doktorka dala injekci tehdy, pokud mi vrtala krček zubu, tam je to dosti bolestivé. Ale nežádala jsem ji, dala mi ji sama a já za to neplatila. Při normálním vrtání nežádám nikdy, je pravda, že to není nic až tak příjemného, ale nechá se to vydržet. zažila jsem už v životě horší věci.

A věříte, že mi to "opíchání" zubu je daleko nepříjemnější, než vrtání bez injekce? Tak držím palce, ať vydržíte a ať to nebolí!

Od: krkovicka*
Datum: 14.07.12 01:12
Mě vrtání nebolí,injekce taky ne.Dokonce i potom,co mi jí student UK v horní patře zlomil:( Kdyby ale vrtačka hrála uklidňující melodii,místo toho aby nepříjemně hvízdala,byl by strach a bolest o něco lepší.Psychika v tom hraje velkou roli.

Od: maky*
Datum: 13.07.12 21:11

taky by mi zajimalo jak se zbavit strachu...mam hrozny bolesti..*plac*

Od: pupie*
Datum: 17.07.12 21:38

neposlouchej ty hrdiny :-D klidně si tu injekci nechej dát, neplatí se to.. já ji dostávám vždycky před vrtáním, a ješte mi to místečko potře jakou si tekutinou abych ani tu injekci necitila *haha* .. to jsem ale hrdina co! :-D já mám taky hrozný strach ze zubáka... ale opravdu hrozný...

Datum: 18.07.12 18:04

Asi jak mkterý to dělá,ale můj dnetista poskytuje komplexní péči,současně s tím i možnost ošetření ... v celkové anestezi!Samozřejmě za určitých podmínek (vyšetření anesteziologem ,přesně jak to chodí nevím,jem že to vždy vidím na jeho nástěnce,zaplacení od 3000 do 5000kč nebo poskytování příspěvku na postižené v místním USP).

Datum: 18.07.12 18:41

Vrtání zubu nebolí, pokud není kaz moc hluboký. Pak to bolí pěkně. Pokud se chodí včas, tak to fakt nebolí a není čeho se bát. Já si za případné injekce neplatím. Ani nevím, kolik si za to zubaři účtují.

Datum: 31.01.14 12:14

Já bez injekce neotevřu pusu. Záleží, jak je kaz hluboký. Zubař vždycky řekne, že to zkusíme bez a kdyby bolelo, tak mi injekci hned dá.. Zatím to dopadlo vždycky tak, že vrtnul a už jsem se o ní hlásila :D

Nebolí bez injekce opravdu jen povrchové kazy. Injekce je jen malé štípnutí a pak může vrtat, jak hluboko chce a jak potřebuje. Pacient se mu na židli nekroutí, nehrozí, že trhne hlavou a všichni jsou šťastní a on může kaz odvrtat opravdu důkladně.

Bez injekce je to týrání..s ní je to akorát otrava mít hodinu otevřenou pusu, ale nic nebolí. Od té doby se zubaře nebojím, protože vím, že to nic není!

Za injekce neplatím, jen za plomby.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.01.14 17:31

Nežijeme ve středověku, dnes už ani ta injekce nemusí bolet. Ale musí zubař chtít, aby to nebolelo. A víte jak? Možná bude koukat divně, když to budete chtít, ale na to se vybodněte. Ať Vám to místo nejdříve potře znecitlivujícím gelem a po chvíli necítíte ani tu injekci.

Od: orlice
Datum: 29.03.14 22:15

A proč by se měl zubař dívat divně? Ten můj znecitlivuje dáseň před injekcí standardně a nijak se na mě nedívá. Než jsem šla poprvé na čištění kanálků, svěřila jsem se mu, že injekce moc nemusím, že z nich mám strach - a on mi řekl, že se dá zajistit, aby ani vpich nebolel a když tak úplně minimálně - tak, že se dáseň před vpichem potře znecitlivujícím gelem. Gel začne působit za pár vteřin - když si dáseň přejedete jazykem, téměř nevnímáte dotek. A vpich už potom - vzhledem k hodně tenké jehle, kterou se anestetikum aplikuje - vnímáte jen jako by se vaší dásně tou jehlou lehce dotkl, skoro to ani není jako píchnutí; třeba při odběru krve to bolí mnohem víc. Když mi injekci dával poprvé (se znecitlivenou dásní), měla jsem ještě strach, tak jsem zavřela oči a pak mě samotnou překvapilo, že jsem injekci téměř necítila. Jinak že vrtání nebolí, je pravda, ale bohužel jen tehdy, není-li kaz moc hluboko. Jednou jsem šla s takovým docela hlubokým kazem a netušíc, jakou bolest si budu muset vytrpět, odpověděla jsem lékařovi na dotaz, zda chci anestezii, že ne, že to vydržím (ještě když jsem neměla zkušenosti s injekcemi). Držela jsem, i když to bolelo čím dál víc. Byla to ovšem nějaká zadní spodní stolička a v jednu chvíli ta bolest vystřelila až k uchu, což už jsem nevydržela a trochu víc hlasitěji to dala najevo. Pan doktor ihned přestal a zeptal se, jestli už to moc bolí a že mi může dát injekci. Tehdy jsem ještě nevěděla, že před vpichem by mi umrtvil dáseň, a při představě další bolesti jsem to odmítla. Tak už jsem to pak nějak se šíleným sebezapřením protrpěla - ale teď už bych si na hrdinku nehrála a pokud by mě upozornil, že kaz je hluboký, rozhodně bych si nechala zub umrtvit. Takže tak...seberte odvahu a rozhodně se za svůj strach z bolesti nestyďte, nejsme ve středověku, tudíž není vaší povinností ji trpět! Správný zubař se vždy postará o to, abyste bolest vůbec necítili - nebo aspoň co nejméně ;)

Od: ijo
Datum: 31.01.14 17:44

Zubní kaz se nedědí. Naučte se pečovat i své zuby!

Datum: 31.01.14 19:17

Jistěže se nedědí. Dědí se ale dispozice pro jeho vznik. Znám lidi, co kašlou na péči, čistí si zuby jednou za uherský rok a zuby mají naprosto zdravé. Na druhé straně stojí ti, kteří se musí sakra otáčet, aby udrželi zuby v pořádku. Souhlasím ale, že při správné péči je pravděpodobnost vzniku kazu minimální. Akorát to prostě stojí více času a úsilí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.