Může exekutor zabavit majetek?

Od: Datum: 13.01.13 21:39 odpovědí: 3 změna: 14.01.13 00:15
avatar

Dnes jsem dostala otázku, na kterou nevím odpověď. Rozvedená ena má dům, který nemohla splácet a má návrh u soudu na osobní bankrot. Vzhledem k tomu, e u v tom domě není elektrika, není tento dům obyvatelný. Neměla kde bydlet, tak se odstěhovala do domu, jeho půlku vlastní její sestra a půl její matka. Se sestrou se po vzájemné dohodě domluvila, e tam můe bydlet, protoe ona tam nebydlí. Rodině není známo, kolik jetě jiných dluhů kde má. Trvalé bydlitě si nechala v tom svém nesplaceném domě. Její sestra si vak není jista, zda( i kdy tam nemá trvalé bydlitě) tam nemůe přijít exekutor a případně zabavit její věci, které ji půjčila na uívání a také zda nemůe přijít exekutor i její matce, která obývá druhou půlku domu. To je jedná o případnou exekuci za nějakou dalí nesplacenou půjčku, o které okolí, které jí poskytlo střechu, neví.

doplněno 14.01.13 12:20:

To jsou lidské osody, e?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.13 21:50
avatar

Kadý, kdo nechá bydlet dluníka pod svojí střechou se vystavuje riziku, e se ho dotkne případná exekuce vedena proti dluníkovi. Take je nezbytné mít od veho účtenky a doklady, aby bylo zřejmé, e majetek nepatří dluníkovi...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: laybor*
Datum: 13.01.13 21:53

Samozřejmě exekutor ji vyčmuchá kdekoliv, trvalý pobyt vůbec nehraje roli, - a začne zabavovat ve co uvidí - rodiče a sestra budou muset prokazovat e jsou věci jejich - ústní tvrzení nebere exekutor vůbec na vědomí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.13 00:15
avatar

Exekutor můe vstoupit do jakéhokoliv obydlí, o něm se domnívá, e v něm dluník můe mít nějaký majetek.

Podle mne by bylo nejrozumnějí doplatit a znovu zapojit elektřinu a dlunici vystěhovat zpět.

Kadopádně by si matka i sestra dlunice měly dát dohromady doklady ke svému majetku, aby v případě exekuce mehly doloit, e jde o jejich majetek.

doplněno 14.01.13 02:50:

Povolí-li soud oddluení, zastaví se exekuce. Pak by bylo jedno, kde dlunice bydlí. (Ale dokud můe přijít exekutor, bylo by dobré to nějak vyřeit, aby maminka a sestra neměly zbytečné problémy.)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.