Podle čeho je hlavní nádraží?

Od: Datum: 13.01.13 18:30 odpovědí: 6 změna: 13.01.13 20:49

Ahoj chtěl jsem se zeptat jestli nevíte podle čeho se udává to e některá města mají pouze nádraí a některá hlavní nádraí? :D .. Vim e je to blbost ale celkem mě to zajímá :DD


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.13 18:37
avatar

To je přece logické. Pokud má malé město jen jedno nádraí, je to nádraí, které má název města, a pokud má velké město, jako je např. Praha více nádraí, musí se specifikovat, o jaké se jedná.Take Hlavní nádraí je hlavní, a vypravuje se odtud nejvíce vlaků, a pak je Masarykovo (dříve se říkalo Střed) a pak Dejvice, Vrovice atd. - podle čtvrtí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ja95*
Datum: 13.01.13 19:03

Jo ale například nae město má nádraí dvě a blíe specifikované to není. Například vzdálený Náchod má nádraí jestli se nymýlim 3 a specifikované to také nemá. Ale takový Trutnov má nádraí stejně nebo méně a tam u hlavní nádraí je.

Od: doctor
Datum: 13.01.13 20:44

Náchod nemá tři nádraí. V Náchodě je pouze jedno nádraří a tři zastávky. Trutnov má nádraí opravdu tři, a mimo nádraí i několik zastávek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 18:38
avatar

Města, která mají tzv. hlavní nádraí, mají taky nějaká mení, místní nádraí v okrajových čtvrtích. Názvem se to rozlií.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 13.01.13 19:15
avatar

Hlavní bývá zase jen název, kterým se konkrétní nádraí (větinou větí, uprostřed města) odliuje od těch ostatních. Praské Hlavní se také dříve jmenovalo Wilsonovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 20:49
avatar

Já jsem jetě z té "staré koly". Kdy jedu do Prahy, říkám, e jsem přijela na Střed, nebo na Wilsoňák. I kdy vím, e se u jmenují jinak. Je to zvyk.

Kdy je v mením městě jedno nádraí, není třeba, aby se jmenovalo Hlavní. Protoe tam ádná vedlejí nádraí nejsou a tak to není třeba odliovat.

Třeba v Přelouči je nádraí Přelouč. A nic jiného.

V Pardubicích se to veliké a známé nádraí u několik let jmenuje Hlavní. Protoe je největí, je tam velký elezniční uzel. Navíc mají Pardubice jetě 6 nádraí, některá jsou pěkně daleko: Pardubice-Opočinek, P-Svítkov, P-Pardubičky, P-Černá za Bory, P-Rosice a P-Závoditě. Proto bylo potřeba tato nádraí odliit a to největí se tudí stalo Hlavním. :) Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.