Louka na výsadbu stromků - jak získat dotace

Od: Datum: 18.03.12 13:41 odpovědí: 7 změna: 29.01.16 08:04
avatar

Dobrý den,

mám asi 1 hektar zatravněné louky ve vlastnictví...

Uvažuji, aby tam neležela jen tak ladem a já si trochu přividělal, že bych ji zasadil celou stromky, například smrky a buky...Ale nehodlám to celé financovat z vlastní kapsy, takže se vás chci zeptat, jak a kde získat dotace od státu?

Kde jít jako první se zeptat, popřípadně požádat, jaké jsou podmínky pro schálení (předpokládám, že dotaci neudělí každému) a kdy se tak zhruba dozvím, kolik a jak mi přiklepnou?

Prosím dotaz je směřovaný především na lidi, co s tím měli či mají zkušenost, nebo jejich známí...

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 18.03.12 14:25

Zkusenost nemam, ale nejsem si jisty, zda jde vubec na pozemek, ktery je evidovany jako louka zasadit stromky. Napred by bylo lepsi zjistovat, zda Vam takovoutu vysadbu vubec povoli a az pote resit pripadne dotace...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lidka*
Datum: 18.03.12 14:34

Naše město dostávalo dotace na výsadbu v městských lesích prostřednictvím krajského úřadu. Takže to by byla asi jedna z cest, kam se obrátit pro radu. Váš případ asi bude o něco složitější, protože jste vlastníkem louky - zemědělské půdy a ne lesa. Pro ně platí poměrně přísně normy pro hospodaření v nich. Nechci vám brát naději, ale pro přidělení dotací jsou přísná pravidla - viz problémy vládních garnitur. A navíc platí to, že dotační akci musíte nejprve profinancovat z vlastních zdrojů a teprve po provedené kontrole vám dotaci buď přidělí a nebo také ne. Asi by to chtělo dotaz směrovat přímo na MZ :

http://eagri.cz/public/web/mz…kty/organizace/100027023.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coop*
Datum: 18.03.12 20:21

Určitě byste neměl dostat dotaci žádnou. Vazba mezi vaší loukou, nutkáním sázet stromy a penězmi daňových poplatníků neexistuje. To je, jako bych chtěl od státu dotaci na to, že si chci do svého rybníku vysadit 1 500 kapříků, 13 štik a 4 sumce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrpetr
Datum: 29.01.16 08:04

to coop: Bylo by dobré se vyjadřovat jen k věcem, kterým rozumíte a ne jen plácat nesmysly. Jinak k dotazu. Co se týká dotací, existuje několik rovin dotací, které můžete získat. Záleží ale také na kraji, protože ne všechny dotace jsou celorepublikové. Běžně (pokud nejde o následek kalamity) lze získat dotace na vyžínání trávy, někde (např. kraj Vysočina) lze získat dotace od zasazené sazenice. Existují tam však podmínky a nejlépe dá informace příslušný krajský úřad, který poradí kam se obrátit pro jaké dotace. Tolik v případě lesních pozemků. Jak to udělat, pokud máte louku, s tím bych se obrátil opět na krajský úřad, případně na ORP.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kritik*
Datum: 19.03.12 09:07

Existuje dotace na zalesňování zemědělské půdy. Částka je od cca 50 do 65 tisíc za hektar při zalesnění. Dalších 5 let pak cca 11 tisíc Kč za hektar za péči o porost. Půda musí být evidována v evidenci zemědělské půdy dle uživatzelských vztahů a splněna řada dalších podmínek, včetně různých evidencí. Na všechno samozřejmě chodí kontroly.

Žádost se podá dříve, ale vlastní dotace se poskytuje až poté, co je pozemek osázen. Ale tím to nekončí. O zalesněný pozemek je nutné pečovat dalších 15 let, jinak tu dotaci vrátíte. Pokud si chcete jen přivydělat, volil bych mnohem méně problematické způsoby než tuto dotaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.03.12 17:29
avatar

V lesnictví příležitostně dělám, takže vím co to obnáší po nasázení stromků...

Můžete mi poradit ještě více, kam jako první jít podat žádost?

Děkuji

Od: lidka*
Datum: 21.03.12 18:02

Zde jsou podrobné informace vydané SZIF: http://www.ckolh.cz/dot%20EU08/prir11.pdf Ovšem jsou to pokyny pro rok 2010, takže není jisté, zda jsou dotace poskytovány i v současné době. Ale jistě není nic snažšího, než kontaktovat SZIF a nebo jak jsem již uvedla - přímo MZE. *klik*

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.