Druhý cizí jazyk na SŠ

Od: Datum: 13.01.13 17:18 odpovědí: 8 změna: 13.01.13 20:56

Dobrý den,jsem v 9.roč. Z a rozhodl jsem se jít na ekonomické lyceum.Nevím,co si mám vybrat za druhý jazyk.Angličtina je jasná,ta mi zůstane,ale co dál.Na výběr je francouztina, rutina, paněltina, němčina, italtina.Němčinu mám na Z 2 roky,ale nebaví mě.Přijde mi to hrozně zkomolená angličtina apod.Jak vy to vidíte?Jaký je důleitý (druhý jazyk),třeba jak to vidíte ve svím okolí,práci,apod.Moc děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: aaa*
Datum: 13.01.13 17:21

Vybral bych si francouztinu nebo rutinu. Rutina podobná četině a je v poslední době hodně pouívaná a francouztina je těká na výslovnost, ale gramatika je lehká a domluví se s ve francii její kolonii ve výcarsku belgii ... Ale bral bych radí francouztinu.:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 13.01.13 17:32
Jestli hodlas zit ve stredni Evrope, tak tady jasne vladne nemcina. Jestli mas nejake jine zajmy (Afrika, Jizni Amerika, Spanelsko), tak si vyber jazyk, kterym se tam mluvi (tedy francouzstina nebo spanelstina). S rustinou bych se nezdrzoval. Ti se za tvojeho zivota ekonomicky dohromady nedaji, takze to nema budoucnost.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 17:41
avatar

Jasně, rutina nemá budoucnost, vdy je to taková pidizem, kde ije pár lidí a v podstatě tam nic nemají, e?

Jen pro Vae info - má sestra umí 7 jazyků, dělá zahraniční obchod. Pracovala v Itálii, teď u několik let povýila do Atlanty - protoe krom obchodních dovedností má maturitu - světe div se - z rutiny.

Rusko podcenilo u mnoho lidí, určitě taky třeba Napoleon a relativně nedávno Áda Hitlerojc. Pokud vím, doplatili na to oba *smich*

Tím nechci říct, e je nutné lézt Rusům do ).( , sám mám taky maturu z rutiny, nějakých dvacet let jsem rusky neblafnul, ale teď se začíná karta dost značně obracet. Rusko je přinejmením velmi velký trh s velkým potenciálem.

Ná synátor stál před podobnou volbou druhého jazyka . a el na rutinu. Ani bych ho do ní nutil, ale schvaluji mu to - u i proto, e mu občas můu s něčím pomoci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 13.01.13 17:52

Jestli si myslite, ze nekde v zahranici dostanete praci jen proto, ze umite rusky, tak se potrebujete probudit a jit se nadychat cerstveho vzduchu, protoze to je pekna blbost. Vsude, kam clovek dneska vleze, je Rusu jako svabu. Jsou rozlezli ve vsech zemich sveta a urcite umi rusky lepe nez vy nebo vase sestra. Kdyz cizi zamestnavatel chce cloveka s dobrou znalosti jazyka a narodnich zvyku, tak sahne rovnou po imigrantovi z te zeme. Predstava, ze v Italii nebo Atlante neni rusky imigrant, me opravdu rozesmala. *ee*

Doporucil bych se ucit spise jazyky, kulturou jejichz obyvatel si chce clovek rozsirit svetovy rozhled. Osobne se radeji priucim neco od Nemce, nez od Rusa. Natoz abych k Rusovi sel jeste delat. *ee*

Jestli i tak nekdo citi potrebu se naucit par zakladnich obratu v rustine, tak se na to muze vrhnout po dokonceni studia druheho ciziho jazyka. Prave proto, ze rustina je dost podobna cestine, by mu to nemelo jako Cechovi cinit vetsi potize. Jak jsem ale uz psal, pokud na me Rus nemluvi anglicky, asi stejne neni ten typ, se kterych bych se chtel bavit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 20:56
avatar

V tom případě doporučuji kontaktovat absolventy Vysoké koly dopravy a logistiky, kteří rutinu mají. Jim příbuzný obor v Brně (název netuím), má technickou rutinu a kdo ji umí, má otevřený trh s nástupním platem přes 50 000,- čistého.

doplněno 13.01.13 20:57:

K otázce - němčinu bych si nebrala určitě. Hnusná země, hnusní lidé, hnusný jazyk, navíc mimo Rakousko a Německo zcela nevyuitelný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 13.01.13 17:33

Je to hodně o tom, kam se v budoucnosti chystí jít pracovat nebo tak. Ale to je teď právě těké říci. Já bych si vzal rutinu. Rusové se k nám bohuel zase vracejí a často chtějí komunikovat pouze rusky. Jako běný občanovi Ti to můe být jedno, protoe na ulici je pole k čertu, protoe mu řekne, e rusky neumí a kdy on anglicky mluvit nechce, tak a se ptá někoho jiného. Ale jde spí o to, e u nás vznikají ruské firmy a co Ty ví, půjde na ekonomické lyceum a pak dostane nabídku právě z ruské firmy a jeliko bude dobře platit, bude tam chtít nastoupit. Ale podmínkou bude rutina. No, třeba v Karlovarským kraji je tolik Rusů, e záchranná sluba tam bere jen záchranáře se znalostí rutiny. Take pokud Tě nebaví nemčina, tak bych si vzal tu rutinu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 18:48
avatar

Já bych si vzala tu němčinu. Mluvím z vlastní zkuenosti. Na základce (podotýkám v letech 1965-1974) jsem měla poslední 3 roky nepovinnou němčinu. Straně jsem ji nesnáela a skoro nic jsem neuměla. Pak jsem la na gympl a tam byla u povinná (angličtina bylo tenkrát snad sprosté slovo, ta se vůbec neučila). A ejhle, jakmile jsme začali vichni brát od začátku základy němčiny, zjistila jsem, e jsem dost vpředu, začalo mě to bavit a byla jsem za hvězdu. A na vysoké, kde jsme se seli s lidmi, kteří němčinu nikdy neměli, jsem naprosto excelovala. 3 roky němčiny jsem zvládla levou zadní za dva roky a v předtermínu si udělala zkouku (samozřejmě za 1). Bohuel happyend se nekonal. Toto se odehrálo v roce 1980 a od té doby jsem německy nepromluvila *plac* Nebylo kde a nebylo s kým.

Ale uvidíte, e ten náskok je super. A jakmile něco umíte, začne Vás to i bavit.

doplněno 13.01.13 18:49:

Vzhledem k mému ročníku narození se mi z rutiny stále jetě zvedá kufr, take tady nedokáu nestranně poradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ddr
Datum: 13.01.13 19:00
Nebylo kde a nebylo s kým
Jste mohla jezdit s nami do DDR nakupovat zimni boty *smich* Nebo na dovolenou na Rujanu :) Nebo poslouchat rakouske a zapadonemecke radio.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.