Nedostatek sebevědomí?

Od: Datum: 15.03.12 17:49 odpovědí: 10 změna: 25.05.12 09:36

Ahoj,prosím o radu nebo zkušenost.Moje partnerka,kterou mimochodem velice miluji,touží po zábavě,smíchu,veselosti.Rád bych jí to dával,jsem veselý člověk,nevím ale,jestli je to nedostatkem sebevědomí,ale nejsem schopen se v její přítomnosti odvázat.Cítím velkou odpovědnost,nejistotu,ale u jiných lidí problém se srandou nemám.U ní však neumím podat svůj humor tak,aby jí to pobavilo a pak se stává,že celé večery se nudíme a nemáme se o čem bavit.Mně to ničí,nechci o ní přijít,bohužel si však svým chováním vztah ničím.Prosím,poraďte,jsem zoufalý.Tom


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ahasver4*
Datum: 15.03.12 17:58

To není o tobě,to je o tom jestli jí záleží na tom být s tebou.Jestli jo,tak i nuda ve dvou je krásná...:)Popovídej si s ní o tom problému,určitě se to dá řešit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.12 18:13
avatar

Kolik Vám je a jak dlouho jste s partnerkou?Tohle znám z dřívějška,chcete udělat dojem,máte strach aby jste něco nepokazil a čím víc se snažíte,tím to stojí za prd.Budte sám sebou,Není to nedostatkem sebevědomí,je to tím že Vám na ni moc záleží. A to je dobře.Řekněte ji to.Upřímně,do očí.Promluvte si o tom a uvidíte když se ji svěříte a ona to pochopí,spadne to z Vás a budete to zase Vy. Pokud to nepochopí,nechte ji jít.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tomas1967*
Datum: 15.03.12 18:16

Je mi 45 a s partnerkou se známe asi 8 měsíců.

Datum: 15.03.12 18:19
avatar

Nezlobte se,ale to jste už velký kluk.Vím že o ni asi moc stojíte,ale promluvte si a řekněte ji jak to máte.jak jsem řekl,pokud to pochopí,pomůže Vám aby jste se cítil lépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomas1967*
Datum: 15.03.12 18:22

Chápu vaše mínění o mně,nikdy se mi ale nic podobného nestalo.

Datum: 15.03.12 18:27
avatar

Já si ale o Vás nic špatného nemyslím,ba naopak.jste zamilovaný a chcete dát své milé vše co byste ji na očích viděl.jen Vám říkám že se zbytečně trápíte a že si o tom s ní musíte promluvit.Aby věděla jak to máte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tomas1967*
Datum: 15.03.12 18:31

Já vím,taky jsm to nemyslel vyčítavě,a vaše názory jsou opravdu dobré,díky.

Datum: 15.03.12 18:46
avatar

Zdravím Vás, zoufalý Tome. :)

Jste veselý člověk a nemáte problémy se srandou s ostatními, jen se svojí dívkou ano. Z toho usuzuji, že jde o psychický blok, když jste s ní sám. Moc se kontrolujete a bojíte se projevit. Ale ono je to o tom, že i na zábavu musí být dva. Není to o tom, že se jeden bude snažit neustále vymýšlet, čím by toho druhého pobavil a ten druhý bude jen kývat hlavou, usmívat se a odpovídat třeba jedním slovem. Píšete, že se nudíte. Můžete se spolu dívat na filmy, poslouchat muziku, zahrát si nějakou hru, jít si zatančit...Pokud ovšem čekáte, čím Vás pobaví děvče, že byste se k hovoru třeba přidal, a ona očekává totéž od Vás, pak se může stát, že to skončí oboustranným mlčením. Když vám komunikace ve dvou vázne, tak choďte mezi lidi. Tam bude uvolněnější atmosféra. A když už není opravdu o čem si povídat, zaveďte řeč na vás dva. Mluvte spolu o tom, zjišťujte, co jeden od druhého očekáváte, co vám vadí, co vám naopak dělá dobře...A hledejte kompromis. Jak jsem řekla, na všechno musí být ve vztahu dva a komunikace je to nejdůležitější! Musíte tento problém řešit především s ní. Ale je docela možné, že si to všechno jen namlouváte. Ono mluvit za každou cenu a za každou cenu se nutit do humoru, také není dobré. I mlčení je ve dvou krásné, když ti dva spolu chtějí být. A jestli Vás má ráda a záleží jí na Vás, pak s Vámi bude ráda i mlčet a nudit se. To je můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.12 00:28
avatar

Můj názor bude nejkrutější - nehodíte se k sobě. Jedním z hlavních znaků dobrého partnera je věc, která se rozumem a snahou neovlivní, a to je to, že z vás dělá lepšího člověka. Podpírá vás bez toho, aby do toho musel vkládat nějakou námahu. Povzbuzuje vás tím, že je. Cítíte se vedle něj chytřejší, krásnější a celkově úžasnější. Pokud vás už po takhle krátkém vztahu (takhle dlouhém vztahu!) deprimuje neschopnost se v její přítomnosti chovat přirozeně, a ještě jste podlehnul představě, že je to vaše chyba, nedovedu si představit, jak by to mohlo být lepší.

I když se samozřejmě klidně můžu plést a jste prostě trémista. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: karelsamorost
Datum: 25.05.12 09:36

ano , souhlasím, když se lidi k sobě hodí najdou k sobě cestu a mohou se společně zasmát i věcem, nad kterými by se každý jednolivě červenal ) Není nad přirozené chování, to je to, co je na lidech krásné. Věřte si a klidně jí dejte kytku jen tak v trenýrách a uvidíte ) Pokud ji rozesmějete, je vše OK, ale chodit i doma v obleku by byla tragédie ) Drřím palec - 45 let je skvělý věk už být sám sebou )

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.