Odvazit se ji oslovit?

Od: Datum: 13.01.13 10:14 odpovědí: 5 změna: 14.01.13 02:02

Předem chci říci, e jsem tento text u na jednu stránku dával, ale tam mi skoro vichni napsali, e v tomto případě nemám anci a měl bych se na to vykalat. Jeliko jsem člověk, který se nechce nikdy vzdát tak bych rád získal názor od dalích lidí :)

Čtyři roky jsem chodil na střední kolu kde se mně líbila jedna holka. Byli jsme spoluáci, ale nikdy jsem se s ní nijak nebavil. Poslední dva roky střední koly jsem po ní ovem poměrně často pokukoval a zdálo se mi, e ona po mě také. Párkrát se mnou začala mluvit, ale z toho jsem byl tak mimo, e jsem se nezmohl na ádnou kloudnou konverzaci čeho dneska straně moc lituji. Troku jsem se také "bál" jejich kamarádek na kterých byla celkem závislá. To byl druhý problém, nebylo moc času kdy bych jí mohl zastihnout někde samotnou a mohl jí někam pozvat. Navíc jsem si neustále říkal, e by jí kamarádky říkaly, e se mnou nemá chodit a podobné řeči. Na střední jsem toho nechal a říkal jsem si, e co oči nevidí, srdce nebolí. Ovem já na tu holku nemůu zapomenout ani na V. Denně vídám hodně holek a vdycky je srovnávám s touhle ze střední. Pořád na ní myslím a přemýlím, e bych to měl zkusit nebo toho budu jednou pořádně litovat. Je hezká, příjemná a co jsem jí tak ty čtyři roky trochu pozoroval a slyel od kamarádů, máme i podobné zájmy. Ani jeden z nás moc nemusí vymetání diskoték a podobné věci...je jich mnohem více. Nebo kdy za ní chodil spoluák a pořád se spolu bavili, to mi nebylo moc do zpěvu a říkal jsem si jakej to jsem vůl, e jsem jí neoslovil. Ovem kdy to pominulo tak jsem zase nebyl schopen něco udělat. Velká chyba.
Dneska jsem si na ní zjistil číslo s tím, e bych to chtěl zkusit, ale nevím jestli je to zrovna dobrý nápad jí zavolat a někam pozvat. Kdybych se s ní nějak intenzivně na střední bavil tak by to bylo něco jiného, ale takhle z ničeho mi to přijde divné.Od maturity jsem jí neviděl. Zkouet to přes FB není podle mě u vůbec dobrá idea. Co by jste dělali na mém místě vy? Jaká je nejvhodnějíforma pozvání? A jaký důvod bych si měl vymyslet? Nebo jí naznačit záměr přímo? Je trochu plachá, nerad bych jí vyděsil aby hned řekla ne. Děkuju moc za pomoc!

P.S. Moná to zní dětinsky, ale hledali by jste problém v tom, e mi nikdy na Fb nepopřála k narozeninám? Pořád si říkám proč by se na mě dívala během hodin a pak mi ani nenapsala přání, stačí dvě slova. Byla tak plachá? Nechtěla nic naznačit a nebo jsem v jejích pohledech viděl něco více ne tam skutečně bylo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mimon
Datum: 13.01.13 11:01

Mno, podle tebe se z tebou pokousela navazat nejakou konveraci a ty jsi vzdycky vymekl, takze ted jen muzes doufat, ze si te jeste nefinitivne nezaradilo to kategorie "divny spoluzak".

S tim, ze volat ji z niceho nic, je spatny napad, mas pravdu. Asi bych nejdrive zkusil otukat konverzaci pres email. Ten asi nemas, tak ti nezbyde nic jineho, nez si ho zjistit pres Facebook (nebo pouzit primo ten Facebook, jestli to je misto, kde travi cas na Internetu a email ji moc nebere). Vymenite si par emailu a zjistis, na cem u ni jsi. Z jejich reakci poznas, jestli ma smysl se s tim setkat osobne nebo jestli uz jsi svoji sanci promarnil.

Takhle bych to udelal ja. Jestli mas jiny napad, tak to radeji udelej podle sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 12:12
avatar

Vykali se na PC a jdi a oslov přímo nemá cenu přelapovat, kdy nic alespoň bude vědět na čen jsi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 14:04
avatar

Podle toho, co píe, u nějaký věk má a jsi dospělý člověk, take radit je dost problém. Ale pokud jsi čtyři roky tu dívku na střední jen tak okukoval a uíral se tím, e se baví s někým jiným, ani by ses o něco bliího pokusil, nezdá se mi to normální. Jak ví, e třeba nemá někoho jiného. Hezká a příjemná dívka určitě nemá nouzi o nápadníky. To jsi měl začít něco podnikat u před lety a ne ji pozorovat a poptávat se na ni u kamarádů.

Take můe počítat s tím, e asi narazí a ta tvoje vyvolená u bude mít úplně jiný vztah. Souhlasím s tím, e nějaké domlouvání přes počítač je hloupost. Podle mne by bylo nejrozumnějí jí zavolat s tím, e chce zavzpomínat na staré časy a někam ji pozvat. Myslím někam do míst, kde je klid a pohoda a dá se povídat, tedy ádný hluk a podřadná restaurace.

A pak musí počkat na reakci. Pravděpodobně tě zdvořile odmítne. A pokud bude souhlasit, záleí jen na tobě, jak se bude chovat a jak zaujme. Ale asi bych si toho moc nesliboval. Jene, někdy je snad lepí mít skvělou kamarádku, ne něco víc.

A to, e ti nepopřála? Buď opravdu má někoho jiného a nebo jsi ji tím věčným okukováním a vyptáváním jinde nezaujal. To si musí znovu probrat sám ve své hlavě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.01.13 14:24
avatar

Přát někomu k narozeninám není povinnost. A proč by holka měla začít komunikovat s klukem jako první, kdy ten se za celou dobu nezmohl vůbec na nic? Vdy jste si zdůvodňoval, proč se stáhnout zpátky a ne to, proč jí nevyjít vstříc a nesnait se navázat kontakt. Líná pusa, holé netěstí... Kdy budete jen vyčkávat a váhat, vyfoukne Vám jí někdo jiný. Pokud o ní máte zájem, dejte jí ho najevo. Nestyďte se jí oslovit, někam jí pozvat...Nechoďte kolem ní nadále jako okolo horké kae. Jestli má zájem i ona o Vás, dozvíte se to, ale určitě ne z pohledů...Máte natěstí oba dva dar řeči...Tak hodně těstí!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.01.13 02:02
avatar

Podle mne to budete mít hodně těké. Tak nějak jste si zafixoval, e s ní nemáte o čem mluvit, u v době, kdy jste měl k hovoru spoustu příleitotí i témat (kola a spoluáci jich skýtají dost).

Stěujete si, e Vám na FB nepopřála k narozeninám. Kolika lidem, s nimi nejste v ádném vztahu, běně přejete k narozeninám Vy?

___ Zkuste jí napsat ve, co jste uvedl zde, (v profilu na FB můete najít její e-mail, případně jí můete poslat zprávu na FB) a o pár dnů později (nechte jí nějaký čas na rozmylenou) jí zavolejte a zkuste ji někam pozvat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.